1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Kudüs 2 milyara yakın Müslümanın iman toprağıdır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Kudüs 2 milyara yakın Müslümanın iman toprağıdır!

A+A-

Kudüs Gecelerimiz olurdu bizim!

Her yıl Kudüs Gecelerimiz olurdu.

Konferanslar, paneller, açık oturumlar, skeçler düzenlerdik, boydan boya Filistin’de şehit düşen kardeşlerimizin resimleri olurdu salonlarımızda.

Mescid-i Aksa posterleri evlerimizin baş köşesinde dururdu.

Biz her yıl Kudüs Geceleri düzenlerdik.

28 Şubat postmodern darbesinin gerekçelerinden biri de Kudüs Gece’siydi.

Sincan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, yazar Nurettin Şirin ve daha niceleri sadece o gecede konuştukları için yıllarca cezaevinde yattılar.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan nasıl 15 Temmuz’da milletimize sokağa dökülün çağrısında bulunduysa, Dünya Müslümanlarına da Amerika’ya karşı tel’in çağrılarında bulunuyor.

Ortadoğu ülkelerinin liderleri siyonizmden icazet alma yarışında olsa da Müslüman halklar bu çağrıyı kendi çağrılarıyla yükseltiyor.

Dünya Müslümanları Amerika’nın Kudüsü İsrail’in başkenti olarak tanımasına baş kaldırıyor.

Mescid-i Aksa Kudüs'ün kalbi, bizim ilk kıblegahımızdır.

Dünya Müslümanlarının ortak değeri olan Kudüs'ü Allah (c.c.) ayetiyle Müslümanlara tanıtmıştır, Büyük Şeytan emperyalist ve katil Amerika'nın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasının hiçbir hükmü yoktur.

Bazı değerler vardır ki, ne imtiyaz, ne para, ne makam, ne de şan ve şöhret o değerler için insanın ölüme koşmasına engel değildir, Kudüs de o değerlerden biridir!

Hafta sonu için sivil toplum örgütlerimizin ve siyasi partilerimizin katılım sağlayabileceği bir Kudüs Mitingi organize edilebilir.

Konya üzerinden Türkiye'nin Dünya'ya duyuracağı bir masajı bizler başlatabiliriz.

Biz her yıl Kudüs Geceleri düzenlerdik, her yıl Kudüs Geceleri düzenlemeye devam etmiş olsaydık, Amerika bu kadar cesur davranamazdı.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın “Kudüs’ü ziyaret edin” çağrıları boşuna değildi, o çağrıyı turist ziyaretine çeviren anlayış, Kudüs’ü Türkiye’de anmayı, Kudüs bilincimizi diri tutmayı sağlayacak bir irade de gösterebilmelidir.

Kudüs o kadar önemli bir misyon ki, Batı bu değeri kendi topraklarımızdan koparacak kadar gözü kara davranmıştır, Müslümanların göbeğinde bir İsrail Devleti kurulmuştur. İsrail’in etrafı Müslüman ülkeler tarafından çevrildiği halde, İsrail Müslüman ülkeleri kuşatacak bir duruma gelmiştir.

Filistin bizim topraklarımızdır, Kudüs bizim başkentlerimizden biridir, Kudüs bizim için Selçuklu başkenti Konya’dır, Osmanlı başkenti İstanbul’dur, Cumhuriyetimizin başkenti Ankara'dır, Dünya Müslümanları için Mekke’dir, Kudüs 2 milyara yakın Müslümanın iman toprağıdır!

Önceki ve Sonraki Yazılar