1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Konyaspor'un aşiret yapılanması darmadağın edilmelidir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Konyaspor'un aşiret yapılanması darmadağın edilmelidir!

A+A-

Futboldan anlamam, çocukluğumda baba parasıyla bir düzine forma almışlığım, mahalle takımı kurmuşluğum var. Topa da pis burun vuran bir adamım.

Konyaspor yönetiminin delege yapılanmasında da pis burun vurulacak bir durum olduğunu farkettiğim için, Konyaspor Olağanüstü Kongresi’ni gündemimize aldık.

Konya gibi bir büyükşehirde Konyaspor’un 193 delegeyle sınırlı tutulması bir aşiret yapılanması olduğunun açık delilidir.

Bu kulübe başkanlık yapmış insanları, yıllarca yönetim kurulu üyeliği yapmış insanları delegelikten silen bir görgüsüzlük, vefasızlık, Konyaspor üzerinden delege belirleme iradesini gasp etmek nasıl bir anlayıştır? Bugüne kadar bunun açıktan sorgulanmasının yapılmaması nasıl bir Konyaspor taraftarlığıdır?

Fenerbahçe Konya Şube Başkanı Bülent Kaşdoğan’ın üye yaptığı insanlar bile Konyaspor delegelerinden daha fazla tanınan, kendi kulüplerine destek veren insanlardan oluşuyor.

Konyaspor delegelerinde baba-oğul, hemşericilik, ortaklık ilişkileri ağır basıyor.

Bu delege yapılanmasının karşısına dünyanın en iyi kulüp başkanını da aday yapsanız kazanma ihtimali sadece insanların onurlarına ve vicdanlarına bağlı!

Konyaspor üzerinde kirli bir el var, bir yıl tepeleri zorlayan takım, öbür yıl yerlerde sürünüyor.

Daha önce gündeme getirmiştim, konuyu eski Kulüp Başkanı Ahmet Şan’a da sormuştum, 3 milyona futbolcu alınıyor, aynı gün alınan futbolcu alındığı takıma kiralanıyor, üst düzey bürokratların Bakan yalakalığının mevzileneceği yer Konyaspor olamaz!

Sizlere çok basit bir hesap sonucunu söyleyeyim; 300 tane adam belirlersin, her ay 5 bin lira aidata bağlarsın, sana yılda 18 milyon para getirir. Bu parayla 10 futbolcu alırsın. Konyaspor’un aldığı futbolcular kimler, neredeler bilen var mı?

Gelelim bir başka formüle, üye sayısında kısıtlama yapılmaz, 3 milyonluk Konya’da Konyaspor’un 10 bin hatta 100 bin üyesi olur, onların aidatı aylık 100 lira olsa milyonlar eder; hesap bu kadar basit!

Şu anda Konyaspor’un delegelerden aldığı aidat ne kadar, kulübe ne kadar katkı sağlıyorlar, onu da bilmiyoruz, sembolik olduğunu düşünüyorum.

Konyaspor’un şampiyon olabilmesi için, aşiret yapısının kırılması gerekiyor. Konya halkının ayağa kalkması gerekiyor, Konyaspor 193 kişiyi delege yazan kişilerin tapulu malı değildir.

Bir önceki yazıda 193 kişilik listeyi yayınladım, neden merkez ilçe belediye başkanları bu listede yok, neden mesleki oda başkanları bu listede yok?

Bir şey daha dikkatimi çekti, bir tane bayan ismi de yok!

Başkan adaylarının üye yapılanması hakkında açık söz vermeleri gerekiyor. Gelen kendi aşiretini kurup, Konyaspor üzerinden nüfuz elde edecek duruma da getirilmemelidir, Konyaspor üzerinden mülk de edinmemelidir!

Başkan adaylarının geri çekilmesi durumunda menajerlerinden futbol alınması anlaşması da kirli bir pazarlıktır, kimin parasıyla kimi satın alıyorsunuz?

Konyaspor’a sadece 193 delege yazılması ayıp olarak yeter!

Konyaspor yönetimini seçecek 193 delege kimlerden oluşuyor? Tıkla, gör!

Önceki ve Sonraki Yazılar