1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Konyalılara sesleniyorum: İstanbul takımlarını üç talakla boşayın!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Konyalılara sesleniyorum: İstanbul takımlarını üç talakla boşayın!

A+A-

Beşiktaş'ın şampiyonluğunu kutluyoruz, benim futbolla hiç ilgim yoktur, çocukluktan kalma bir Galatasaraylılık vardı, Konyalılara artık yakışmaz İstanbul takımlarından birini tutmak, bundan böyle ilgimiz alakamız olsa da olmasa da sadece Konyasporluyuz!

Bir çok tanıdığım arkadaşım var futbol düşkünü olan, maç izlemelerine de çok tanık oldum. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş taraftarı o kadar çok Konyalı var ki; İstanbul takımlarının maçlarını hazırlıklı ve heyecanla izliyorlar.

Konyaspor yöneticileri, Valilik, Büyükşehir Belediyesi, merkez ilçe ve ilçe belediyeleri Konyaspor taraftarlık kampanyası başlatmalıdır.

Trabzon’da İstanbul takımlarının lafını bile edemezsiniz. Hiçbir Trabzonlu hem Trabzonspor’u hem de Fenerbahçe’yi ya da Galatasaray, Beşiktaş’ı tuttuğunu söylemez. Trabzonspor kulübü de taraftarı da şampiyonluk için kenetlenir, bütün İstanbul takımları da diğer takımlar gibi rakibidir.

Bugünden tezi yok İstanbul takımlarını Konyalıların terketmesi gerekiyor, yıllarca bir takım taraftarı olup, insanın kendi memleketinin takımını tutmak kimseye de zor gelmemelidir.

Konyalıya yakışan sadece kendi memleketinin takımını tutmaktır. Konyalı olup, Konyaspor-Fenerbahçe, Konyaspor-Galatasaray, Konyaspor-Beşiktaş maçlarını izlerken bile Konyaspor’un yenilmesini istemek, şampiyon bir takım olma ihtimalinden uzak bile olsa hemşerilerimize yakışan bir duygu değildir.

İşin doğrusu futbol taraftarlığı üzerine bir yazı yazmayı da düşünmüyordum. Bu durum benim gibi futbolun f’sinden bile anlamayan birinin zoruna gidiyorsa, ilgililerin daha çok zoruna gitmelidir.

Futbolun hayatımızda nasıl bir yer edindiğini biliyorum; futbolla ilgim alakam olmasa da sözde sorulduğunda Galatasaraylı olduğumu söylüyordum ama inanın ne teknik direktörünü biliyorum ne de bir futbolcusunu, buna rağmen Galatasaray formam vardı.

Konya’ya geldiğimde ilk işim bir Konyaspor forması almak olacak. İyi kötü bir Konyaspor renklerini taşıyan spor ayakkabım var.

Hayatım boyunca işin içinde kendimin dahil olmadığı hiçbir şeyin taraftarı olmadım. Konyaspor taraftarı olmayı sadece değer anlamında önemseyebilirim. İlle de bir takım tutacaksam Konyaspor varken başka takımı tutmayı da kendime yakıştıramıyorum.

İstanbul takımlarını terketme zamanı gelmiştir; Konyaspor taraftarlığı hiçbir takımdan sonra gelebilecek bir taraftarlık da olamaz.

Avrupa'ya giden takım tutmuyoruz, tuttuğumuz takımı Avrupa'ya gönderiyoruz.

Konyalılara sesleniyorum; İstanbul takımlarını üç talakla boşayın arkadaşlar!

Tek takım, tek taraftar: Konyaspor!

Önceki ve Sonraki Yazılar