1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Konya'da paralel yapıyla kim mücadele ediyor?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya'da paralel yapıyla kim mücadele ediyor?

A+A-

Vurun ulan,

Vurun,

Ben kolay ölmem.

Ocakta küllenmiş közüm,

Karnımda sözüm var

Haldan bilene.  Ahmet Arif

 

Bir Başbakan şehrinde yaşıyoruz.

AK Parti’nin % 70 oy aldığı şehirde yaşıyoruz.

Onbir milletvekilinin AK Partili olduğu bir şehirde yaşıyoruz.

Büyükşehir ve merkez ilçe belediye başkanlarının AK Partili olduğu bir şehirde yaşıyoruz.

Bu şehirde paralel yapıya bağlı Milli Eğitim Müfettişleri bir gece yarısı TURGEV Kız Öğrenci Yurdu’na baskın yapabiliyor, yurt müdüresine “Malum yurt burası mı, Bilal oğlanın yurdu burası mı” diyebiliyor. Biz haber yapıyoruz, köşe yazıları yazıyoruz, ne il teşkilatından bir ses geliyor ne de milletvekillerinden!

Selçuk Üniversitesi Kampüs alanı içine paralel yapıya bağlı Mevlana Üniversitesi Öğrenci Yurdu yapılıyor, resimliyoruz, haberleştiriyoruz, Selçuk Üniversitesi Kampüs alanı içinde Mevlana Üniversitesi’nin öğrenci yurdunun ne işi olabilir diyoruz, AK Parti Konya İl Başkanlığına yeni seçilen Musa Arat nihayet sesimizi duyuyor, gerekli çalışmaları yapacağını söylüyor, il başkanlığını ziyaretimizde. Bu zamana kadar kimse görmemiş mi, kimse duyurmamış mı, kimsenin dikkatini çekmemiş mi, Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyelerinden, Öğretim Görevlilerinden, personelden, öğrencilerden hiç mi il başkanlığına uyarı gelmemiş, insan hayret ediyor. Sonra mutlaka gelmiştir, gelmemesi mümkün değil diyorsunuz!

Belediyenin Zaman Gazetesi aboneliğini duyuruyoruz, Belediye Hastanesi’nde Asya Bank’ın pos makinesinin kullanıldığını yazıyoruz, belediye hemen aboneliği iptal ediyor. Biz gündeme getirmesek ne kadar devam edecek belli değil.

Mevlana Üniversitesi’nin daha dört ay önce kanaletlerini döşüyor belediye, çim ekim sahasını düzenliyor, yine biz duyuruyoruz, biz üzerine gidiyoruz, bir anda durduruluyor çalışma. AK Parti Genel Başkan Danışmanı Kerim Özkul’a da söylüyoruz, İl Başkanı Musa Arat’a da. Yalanlanıyor çalışma ama ben yüzleştirmeye hazır olduğumu ısrarla söylüyorum, yine ısrarcıyım, iddiamın arkasındayım demiyorum, gerçek bilgimi istedikleri zaman sunmaya hazırım. Bu işin bir ceza-i müeyyidesi olmalıdır. 17 Aralık öncesi ne yapıldıysa yapıldı, canımıza kasdeden bu alçak yapıyla hesaplaşacağız elbette, hala nasıl yardımlar yapılabilir?

Paralel yapının bir milletvekiliyle görüştüğünü yazıyoruz, milletvekilinin yüz vermediğini ama genel merkezi de bilgilendirmediğini söylüyoruz. Bir anda ortalık karışıyor. Sonra ismi de açıklıyoruz, gerekli tedbirlerin alınmasını istiyoruz.

BARO seçimlerinde de avazımız çıktığı kadar bağırıyoruz, paralel yapıyla birleşemezsiniz diyoruz. Dönemin İl Başkanını da alıyoruz karşımıza, milletvekillerini de. Biri liste şaibeli diyor, kılını kıpırdatmıyor, diğerleri oy vermeyeceklerini söyleyerek kendilerini rahatlatıyor. Zaten paralel yapının istediği de bu. Kimse karışmasın ki, istedikleri gibi at koşturabilsinler. Sonunda başkan seçtirdikleri adam Cumhurbaşkanımıza Yezit diyebilecek bir dil geliştiriyor. Bu sadece milletvekillerini de ilgilendiren bir şey değil, bunu Konya’da söyleyebilmesi hepimiz için bir utançtır. Hala o adam o makamı işgal ediyor, paralel yapıyla ortak listeden BARO Disiplin Kurulu’na seçilen insan AK Parti’den milletvekili aday adayı olabiliyor, ağzını paralel yapıyla ilgili bıçak açmadığı halde. Birkaç tane daha milletvekili aday adayı var, onlar da sessizliklerini koruyor, belki o listeye oy vermediler ama o dönemde aday da olmadılar, aday da çıkaramadılar. Bir hakkı teslim etmek istiyorum, en sağlam Secaattin Küçükdağ durdu, sonra Halil Yıldırım bir de Harun Akdere. Secaattin Küçükdağ’ı hassaten tebrik ve takdir ediyorum. AK Partili avukatlar Ülkücü avukat Gökhan Tozoğlu kadar olamadılar, onu da tebrik ediyorum. BARO Başkanı Fevzi Kayacan’la ilgili bizim avukatların söylemesi gerekenleri fazlasıyla o söyledi çünkü, BARO Başkanı Kayacan dava da açtı kendisine, biz de tanığız!

Paralel yapı öğrenci yurdu yapmak için Vakıflar Genel Müdürlüğü’nden  Meram Aşkan’da bina kiralıyor. Tadilat için inşaat başlatıyor. Yine biz çağrıda bulunuyoruz, Genel Müdürlük kira sözleşmesini iptal etmelidir, Meram Belediyesi inşaatı durdurmalıdır diyoruz. Ne Genel Müdürlük kira sözleşmesini iptal ediyor ne de Meram Belediyesi inşaatın durdurulmasıyla ilgili bir çalışma yürütüyor.

Biz olayların üzerine gittikçe, sorumluklarını hatırlattıkça, adımız teşkilatlarla, belediyelerle kavgalıya çıkarılıyor. Bizim kavgamız paralel yapıyla, bizim kavgamız paralel yapıyla mücadeledeki ataletle, ertelemeyle.

Verdiğimiz mücadele birilerinin ezberini bozuyor, birilerini yüzleştiriyoruz, birilerini karşımıza alırken, birileri de karşımıza aldığımız adamları karşılarına alamadıkları için bize diş biliyor. Huzurlarını bozuyoruz, rahatlarını kaçırıyoruz. Bütün bunları hiçbir sıfatımız olmadığı halde, duyarlı bir vatandaş bilinciyle yapıyoruz.  Asya Bank’ın ortaklarından Prof. Dr. Sami Karahan hakkımızda suç duyurusunda bulunuyor, Ergenekon hakimlerinden Seyfettin Mermerci tekzip gönderiyor. Siyasi sıfat sahipleri bu kavgada seyirci bile değil, çünkü haberleri de yok!

Bütün bunları biz yaşıyoruz, şimdi soruyorum yine; paralel yapıyla mücadelede kimin söylenmiş bir sözü, hakkında açılmış davası var? Paralel yapının Konya’da en çok çekindiği insan kim?

Paralel yapının da, yolsuzluğa bulaşanların da bu zamana kadar karşılarına kim dikildi? Cumhurbaşkanımızın arkasında AK Parti teşkilatları var, bakanlar var, milletvekilleri var, bürokratlar var, bütün bir halk var, biz varız, keşke benim de yanımda ikinci bir insan olabilseydi “Biz” diyebileceğim! 

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar