1. YAZARLAR

  2. Doğan HİSAR

  3. Konya'da İl Teşkilatı ve Saray Danışmanları savaşı mı var?
Doğan HİSAR

Doğan HİSAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya'da İl Teşkilatı ve Saray Danışmanları savaşı mı var?

A+A-

Yaklaşık on gündür AK Parti İl Başkanı Musa Arat ve birkaç yönetim kurulu üyesiyle ilgili bir paylaşım dolaşıyor sosyal medyada, sonra da o iddiaların siyasilerin e-posta adreslerine gönderildiği bilgisi ulaştı bize.

Facebook hesabından paylaşılan iddiaları öğrendiğim gün AK Parti İl Başkanı Musa Arat’a ilettim, aynı gün o da Konya Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğunu bildirdi.

Facebook yurtdışı bağlantılı bir site olduğu için kimlik tespitinin yapılması biraz zaman alır ama iddiaları gündeme taşıyan kişiye mutlaka ulaşılır.

Konya’da bu kavganın Konyalı Cumhurbaşkanı Başdanışmanları ile İl Teşkilatı’nın kavgası olduğu dilden dile dolaşmaya başladı.

Bir müdahale gerçekleşmezse bu kavga şiddetli geçecek.

Bu kavgayı Cumhurbaşkanı Başdanışmanları Mustafa Akış, Ayşe Türkmenoğlu ve Selçuklu Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ın başlattığına ihtimal vermiyorum, Saray’daki genç danışmanlar bu kavgayı yönetemez, İl Teşkilatı’na gelince il teşkilatı da çok zayıf bir yerde duruyor.

Şahsi düşüncem bu kavga dışardan yürütülüyor, her iki taraf için de iddiaların ve iddia edilen kişilerin geçmişlerinde bazı bağlantılar oturduğu için kavgayı başlatan taraflar olarak iki tarafa da uygun düşüyor.

Bu çıkışın tasfiye öncesi bir elense olduğu ihtimali daha güçlü geliyor bana.

Şu anda her ne kadar isimleri bu kavgada anılmasa da hedefte Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun da olabilir. Her ikisinden boşalacak yerlere göz dikenlerden kavga içinde olanlar olduğu gibi dışardan salyalarını akıtanlar da var.

Gizli hesaplar üzerinden hesaplaşma yapılmasını ahlakî bulmuyorum. Bir iddiası olan bedel ödemeyi de göze alarak muhatabının karşısında yer almayı bilmelidir. Maalesef bu yöntemi biz ne kadar kınarsak kınayalım danışmanların da il teşkilatının da açıkça meselelerin üzerine gidebilecek bir kararlılığı yok.

Bu kavgada iki taraftan biri kazançlı çıkmamalıdır, çıkamaz da zaten. Hepsinin çekip gitmesini gönlümüz istemiyor değil, diğer tarafta da verilen kavganın bu kadar kolay Konya’da ayyuka çıkması da canımızı sıkıyor.

Birilerinin Saraycı, birilerinin bilmem neci olduğuna bakılmadan FETÖ bağlantıları üzerinden bir kavga verilmiş olunsaydı her iki tarafa da söyleyecek çok sözümüz olurdu.

İddiaların doğrusu biz de biraz peşine düştük, hepten yok sayılacak şeyler olmadığı gibi diğer tarafla ilgili bizlerin bildikleri de yenilir yutulur şeyler değil. Bu değneğin iki ucundan da tutulduğunda pislik bulaşır insanın eline!

Önceki ve Sonraki Yazılar