1. YAZARLAR

  2. Doğan HİSAR

  3. Konya'da FETÖ'nün şirketlerine kimler kayyum olarak atandı?
Doğan HİSAR

Doğan HİSAR

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya'da FETÖ'nün şirketlerine kimler kayyum olarak atandı?

A+A-

Konya’da FETÖ bağlantısı olan -tespit edebildiğimiz kadar- 18 şirkete devletimiz el koydu, bu şirketlerin yönetimi için de kayyum atadı.

18 şirkete atanan kayyumların hepsi aynı kişiler:

Cengiz Kadakaloğlu TMSF Ankara Grup Başkanı

Funda Pehlivan TMSF Ankara personeli

Cüneyt Ardağ TMSF Başkanlık Uzmanı

Ali Tol Başbakanlık Daire Başkanı

Adem Özden Bakan özel Kalemi

Abdullah Topçuoğlu Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyesi

Mustafa Gürler Konya’da Malı müşavir

Musa Kazım Ūnver Konya Vergi Ďairesi Başkanı

Cüneyt Ardağ TMSF Başkanlık Uzman

Ali Tol Başbakanlık Daire Başkanı

Adem Özden Bakan Özel Kalemi

Kayyum atanan şirketlerin birçoğu farklı sektörlerde iş yapıyor, nedense sektörü tanıyan, sektörde çalışmış ya da aynı iş sektöründe şirketleri olan bir Allah’ın kulu kayyum olarak atananların içinde yok.

Kayyumlar 5-10 bin lira arasında aylık maaş alıyor, parasını geçtik, bu adamların hangi birisi işlerinden vakit bulup bu şirketleri yönetiyor acaba?

Neredeyse hepsi kamuda görevli, bir Mustafa Gürler, Mali Müşavirlik yapıyor, bu ismi daha önce AK Parti Konya İl Yönetim Kurulu Üyeliği'nden tanıyoruz, Mevlana Üniversitesi kayyum heyetinden tanıyoruz, şimdi de 18 şirketin kayyumlarından biri olarak çıkıyor karşımıza, demek ki nüfuzlu biri, artık kimin adamı ya da kimlerin referansıyla bu görevlere atanıyorsa!

Çocukluğunda “Erbakan hocanın elini öptüğünü” falan da anlatıyor, bu bile ayrıcalıklı olmasına yeter aslında!

Kayyum heyetlerinin vazgeçilmez isimlerinden biri de Selçuk Üniversitesi eski Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Abdullah Topçuoğlu. FETÖ'nün Mevlana Üniversitesi kayyum heyetinde de vardı. Ticaretten anlamadığı söylenemez, anket, araştırma, reklam, organizasyon, kooperatif işleri yapmış, pastane işletmiş biri.

Kayyum olarak atandığı sektörlerden anlamasa bile, bu işlerin sosyolojik boyutunu kavramamız açısından belki bizlere bir makale yazar; hakem heyetli, puanlı dergilerin birinde yayınlatır diyeceğim ama ona da gerek yok, nihayetinde intihallerden beslenmeden "Profesör" olmuş bir akademisyen!

Çok küçük bir ayrıntıyı, kıymet-i harbiyesi dahi olmayacak bir bilgiyi daha paylaşayım,  tez danışmanlığı yaptığı 6 doktora öğrencisi FETÖ'den ihraç edilmiş!

Diğer isimleri değerlendirmeye bile gerek yok, atandıkları şirketlere en ufak katkıları olmadan kendilerine ekonomik katkı sağlansın diye atanmış kişiler...

Atandıkları şirketlerden birinin hırsızlar tarafından içi de boşaltılmıştı, diğer şirketlerin durumunu bilmiyoruz.

Devlet adına yönetilen şirketlere, devleti temsil eden makamların atadığı kayyumların durumu bu.

Yazık!

Önceki ve Sonraki Yazılar