1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Konya Valisi Muammer Erol'u görevden aldıran kim?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya Valisi Muammer Erol'u görevden aldıran kim?

A+A-

2006 yılında ihtiyadi tedbir kararıyla kapatılan imtiyaz sahibi olduğum siyasetinsesi sitesinde “Eğlenceli yazılar” başlığıyla yazdığım köşe yazısını Doğan Haber Ajansı haber yaparak servis etmişti.  Haber  hâlâ birçok ulusal gazetenin haber portalında duruyor; google aramasında, ilk sırada  Milliyet Gazetesi çıktığı için oradan alıntı yaptım:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Ahmet Şükrü Kılıç'ın, cep telefonuna geçen çarşamba günü mesaj çeken bir vatandaş, Aksaray'a bağlı Eskil İlçesi Kaymakamı Mehmet Akif Celeb'in görevden alınmasını istedi. Adı açıklanmayan kişi, mesajında ‘Mehmet Akif Celeb. Aksaray/Eskil İlçe Kaymakamı. Bu kişinin Eskil'den alınması gerekir. Saygılarımla.’ diye yazdı. Kılıç, mesaja, ‘Mesai bitimine kadar alınacaktır. Vali de alınsın mı birlikte?’ diyerek cevap yazdı. Ancak, vatandaşın cevabı gecikmedi: ‘Hay Allah razı olsun. Vali kalsın, sadece kaymakam. Tekrar saygılar. Bütün Eskil olarak müjdeli haberinizi bekliyoruz.’ Kılıç, vatandaşla arasında geçen mesaj diyaloğunu bugün ‘siyasetinsesi’ adlı internet sitesindeki köşesine taşıdı.” Milliyet 17 Kasım 2006

Hürriyet’inden Haber Türk’üne kadar "Fıkra gibi cep mesajı trafiği" başlığıyla yayınlanan haberin altına düşen yorumlar neredeyse beni işimden de edecekti. Müşavir bir süre sonra müsteşar olmuştu, Erdoğan üzerinden bana verip veriştirmişlerdi. Yorumların en hafifi, “Bana Başbakanını söyle müşavirinin kim olduğunu söyleyeyim” denilebilir. “Al ananı da git” hatırlatmalarına varana kadar neler yazılmıştı neler…

Konya Valisi Muammer Erol’la ilgili yazdığım yazılar sonrası Vali Erol’un görevden alındığına neredeyse kendim de inanacak duruma geldim. Akşama kadar kimler aramadı ki!

Arayanlar bir tarafa, tanıdıklarımı arayanların söyledikleri insanın gururunu da okşayan cinsten; “Cumhurbaşkanına hitaben yazdığı yazı sonrası adam görevden alındı, ne kadar etkili olduğu ortada.

Bu hazır malzemenin üzerine birkaç algı tuğlası da biz koyabiliriz, sonrası korkutuyor ama beni. Valiyi görevden aldırtan adam, beni de Vali olarak atatır diye kapıma dayanırlarsa ne yapacağım.

Konya eski Valisi Muammer Erol’un Merkez Valiliğine çekilmesi en fazla “Aklın yolu bir” dedirtecek bir sonuçtur bizim için. İyi bir valiydi ama iyi bir inisiyatif kullanamadı. Sadece Konya eski Valisi Erol mu, Türkiye genelindeki bütün Valiler öyle nerdeyse; Sayın Erol içlerinde belki de en iyisiydi.

Meram Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde de bulunan Süleyman Küçük; “Paralelcilerle yeteri kadar mücadele etmiyor diye diye adamın başını yedin.” yazmış. Ben de kendisine cevap yazdım: Abi herkes kendi başını kendi yer!

Konya Valisi olarak atanan Hakkari Valisi Yakup Canbolat, terörle mücadelede deneyimli ve kararlı bir insan. Fethullahçı Terör Örgütü'nün kurumlardaki yapılanmalarını çökertecektir inşallah. Hayırlı olsun...

Vali Yakup Canbolat’ın ilk açıklamasında “Paralel yapıyla mücadele etmeye geldim” demesini bekliyoruz!

Önceki ve Sonraki Yazılar