1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Konya milletvekilleri FETÖ Davası'nı neden takip etmiyor?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya milletvekilleri FETÖ Davası'nı neden takip etmiyor?

A+A-

Konya’da işadamlarının, akademisyenlerin, sivil toplum örgütlerinin Fethullahçı Terör Örgütü’ne karşı amansız bir mücadele vermesi gerekiyor.

İnsanın neredeyse bu ahlaksız insanların Nusret Argun’u iyi ki içeri aldırmışlar diyesi geliyor.

Nusret Argun olmasaydı, Fethullahçı Terör Örgütü Davası bu aşamaya da gelmeyecekti!

Konya milletvekillerinin Fethullahçı Terör Örgütü Davası’nı takip eden bir duruşuna hâlâ rastlamış değiliz.

HDP ve CHP milletvekilleri teröristlerin, ajanların, devlet ve millet düşmanlarının davasını takip etmekle yetinmiyor, teröristlerin ve ajanların yanında olduklarını da gösteriyor, nedense AK Parti Konya milletvekillerinden daha hiçbiri davanın seyrini takip eden bir açıklama da yapmadı, bugüne kadar her hangi bir duruşmaya da katılmadı.

Konya milletvekilleri Fethullahçı Terör Örgütü Davası’na birazcık ilgi göstermiş olsalardı, tutuklu yargılanan terör şüphelilerinin hiçbiri serbest bırakılmayacak, sonra da firar edecek duruma gelemeyecekti.

Yargının bağımsızlığı toplumsal baskıya ve siyasi baskıya engel değildir, Fethullahçı Terör Örgütü Davası sahipsizlikten dolayı yargının inisiyatifine bırakılmıştır; nihayetinde yargı dediğimiz de yargıç olarak sıfatlandırılan bir insandan ibarettir!

Defaten gündeme getirdiğimiz Memduh Oğuz’un serbest bırakılması ve adamın elini kolunu sallayarak firar etmesinin müsebbibi Mahkeme Başkanı olduğu kadar Konya milletvekilleridir de.

Memduh Oğuz verdiği ifadede 6 bin müvekkili, 60 çalışanı olduğunu söylüyor. Bu ifadesi üzerinde de durulmalıdır. 6 bin müvekkilin dava dosyaları da incelenmelidir. Kimlere mağduriyet yaşattıkları da tespit edilmelidir.

Memduh Oğuz’un işlerini takip edip, kendi ofisine aktaran avukatların biraz da aldıkları iş karşılığı o dava dosyalarını incelemesi gerekiyor. Fethullahçı Terör Örgütü üyelerinin iş sahalarını doldurma hevesliği taşındığı kadar bu davaya katkı sağlanması da gerekiyor.

Fethullahçı Terör Örgütü Davası bir rant davasına dönüştürülemez. HUDER’in Fethullahçı Terör Örgütü Davası’na müdahil olacak avukatları belirlemesini de istiyoruz. Fevzi Kayacan ihanetine bir bedel olsun hiç değilse!

Konya Ticaret Odası, Sanayi Odası, Borsa, Esnaf ve Sanatkarlar Federasyonu daha ne bekliyor, neden bu davaya müdahil olmuyorlar?

AK Parti İl Başkanı Musa Arat’tan da davaya müdahil olmalarını bekliyoruz. Cuhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın her platformda FETÖ’yü hedef alan açıklamaları, AK Partili siyasileri harekete geçirmiyorsa, durup düşünmemiz gerekiyor!

Başbakanımız Binali Yıldırım; belli ki bütün milletvekillerine kendi illerindeki FETÖ davasına müdahil olmaları talimatı vermelidir ki, emir demiri kessin, değilse AK Parti milletvekillerinin kıllarını kıpırdatmaya mecalleri yok!

Önceki ve Sonraki Yazılar