1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Konya FETÖ ile mücadelede neden önde?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya FETÖ ile mücadelede neden önde?

A+A-

FETÖ’nün kurduğu kumpasla bütün mal varlığına tedbir konuldu, sadece Energaz A.Ş.’deki hisselerine bilerek tedbir konulmadı, 150 milyon dolarlık hisseyi 15 milyon dolara kapatmak için!

Her şey istedikleri gibi tıkır tıkır işledi; emniyet de savcı da hakim de medya da kendileriydi.

Elindekini almakla yetinmediler, tam 200 yıl ceza kestiler bir de.

Adana Kapalı Cezaevi’nde 5.5 yıl zindan hayatı yaşadı. Dışarıya cesedi çıkacak durumdaydı, ta ki; AK Parti Hükümeti’nin çıkardığı yasayla Anayasa Mahkemesi’ne müracaat etti, yeniden hayata döndü.

Kendine kurulan kumpasın en büyüğü devleti yönetenlere kurulmuştu, değilse kimsenin mağduriyetini anlayacağı da yoktu!

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan el verdi, o da adliye yoluna koyuldu.

İlk işi Fethullah ve avenesine karşı dava açmak oldu. FETÖ ismini de ilk tescilleyen oydu. Malum yapı mı denilsin diyenlere de sert çıktı. Ondan daha iyi bu yapının terör örgütü olduğunu bilenin olması mümkün değildi, çünkü yaşayan kendisiydi.

Okyanus ötesinden Okyanus A.Ş.’ye vurulan darbenin sahibiydi Konyalı işadamı Nusret Argun.

Daha önce ihale peşinde koşan adam gecesini gündüzüne kattı, FETÖ Davası’nda   tanık olacak adamlara ulaştı. Aslında ulaştığı bir çok insan sanık durumundaydı ama o tanık olmalarına da razıydı.

Konya’da FETÖ Davası 2 yıl önce açıldı.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü FETÖ’nün üssü olan yapının zemininden üst katına kadar ulaşan bir çalışma yürüttü.

FETÖ’nün yargıda, emniyette, bürokroside, siyasette adamları olmasına rağmen bütün KOM çalışanları gözünü budaktan esirgemedi.

Konya Emniyet Müdürünü de KOM çalışanlarını da FETÖ üyeleri tanıyordu ama onlar FETÖ üyelerini de onların yardakçılarını da tanımıyor, tehditin ve saldırının kimden geleceğine aldırmadan devlet düşmanı olan örgüte karşı cansiperane bir mücadele veriyordu.

Tam 2 yıldır o kadar yol katedildi ki; ürkütmeden, vatan millet duyarlığıyla insanlara ulaşıldı. Kimden bir kelime aldılarsa, onun üzerine başkasının kelimelerini ekleyerek, bulmaca çözer gibi isimlere ulaşıldı.

En başta şahsım ve Konyalılar adına Nusret Argun’a teşekkürü bir borç biliyorum. Bu öyle kuru bir teşekkür değil. Bir mücadele adamı olduğu için, FETÖ’yle kavgayı kendine dava edinen bir dava adamı olduğu için; soysuzun, sopsuzun her an bir köşeden çıkacak kurşununa hedef olabileceğini bildiği halde üzerlerine üzerlerine yürüdüğü için teşekkür ediyorum.

Konya İl Emniyet Müdürlüğü ve özellikle KOM Şubesi personeline her biri ayrı cephede savaş veren polislerimize gazilik payesine denk bir hayranlık besliyorum.

Cumhuriyet Başsavcımızın kararlı tutumunu, FETÖ’ye karşı onurlu duruşunu daha önce yazmıştım.

Bütün bunların yanında 15 Temmuz’dan sonra alınan kararlara şerh düşecek kadar aklını esir etmiş Allahsız yargıçlar da var!

Konya Emniyeti, bütün illerden binlerce adım önde yürüyor. FETÖ şemasını hemen yayınladı. Diğer illerde ifadeler yeni alınacak, örgüt şemasını tespit çalışmaları öyle başlayacak.

Konya Emniyeti bir ilke daha imza attı. Örgüt şemasını yayınlayarak, diğer illerdeki çalışma şeklini de belirledi. Bundan böyle Emniyet Genel Müdürlüğü de Konya şemasını esas alarak diğer illerden yapılanmanın şifre çözümlerini isteyecektir.

İçişleri Bakanımızdan Konya Emniyeti’ni ödüllendirmesini istiyorum. Maddi ödüllendirme bu çalışmanın karşılığını hiçbir zaman karşılayamaz. Konya’yı en kısa sürede ziyaret ederek, FETÖ’nün üssü olan Konya’da yürütülen çalışmanın mimarlarının ellerini sıkma onurunu kendine yaşatmalıdır!

Önceki ve Sonraki Yazılar