1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Konya Belediyelerinin imamı kim?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Konya Belediyelerinin imamı kim?

A+A-

Tutuştunuz, hem de fena halde yakalandınız, bütün bunlara rağmen sizler hatasıyla sevabıyla siyasi iradenin bizlere seçmek zorunda bıraktırdığı insanlarsınız.

Kendinize has ne bir kabiliyetiniz ne de bir özelliğiniz var.

Ağır gelmesin bu ifadeler, sizi siyasi irade tercih ettiği için sizleri muhatap almak zorunda kalıyoruz, sıfatlarınız olmasa ne yüzünüze bakarız, ne tek harflik dahi sözlerimizin muhatabı olabilirsiniz.

Belediye başkanlarından biri en az FETÖ’cü personelin kendi belediyesinden atılmış olmasıyla övünüyor. Her şeyi titizlikle araştıran adammış. Başkasına gerek yok, iki memur personeli kendim ilettim hem de belgelendirerek öyle açığa aldı. Adamın gölgesinden haberi yok ya da var gören biri çıkarsa o da görmeyi tercih ediyor. Bildirdiğimin ertesi günü görevden alıyor, görevden alma bilgisi yine milletin malını zimmetine geçirmiş bir medya kuruluşu tarafından servis ediliyor. Başkanı arıyorum, “Personelle ilgili ne yaptığını” soruyorum. “Şu anda hazırlandı, imzalıyorum” diyor. “Açığa alınma haberinin haber olarak sitelerden birine düştüğünü” söylüyorum. “Allah Allah nasıl olur, ben daha yeni imzalıyorum” diyor.

Personelden haberi olmadığı gibi basına servis edilen haberden de haberi yok başkanın, sonra da kasıla kasıla her şeyden haberi olduğunu söyleyen, sizin bilmediklerinizi de bilirim pozlarına bürünen adam oluyor bizimki.

Diğer belediye başkanının milletin malını paralel yapıya tahsis ettiği belgeleri yayınlıyoruz, tık yok. Bağlı olduğu ilçenin teşkilat başkanı twitter üzerinden belgeler yayınlıyor. Noter ihtarnamelerini mahkeme kararıymış gibi yayınlama utanmazlığı gösteriyor. Ancak kendi aklıyla dalga geçirtebilir. Yayınladığı belgede ruhsatın belediye tarafından verildiği kısmını kapatmayı da unutmuş aklıevvel. Sen geç onları yayınladığımız belgenin muhatabı sadece belgeye cevap versin, gerisi hikaye!

Bir başka belediye başkanının zekasına hayran kalıyor yazma özürlü bir adam. Senin hayran kaldığın paradan başka bir şey mi var? Zeka dediğin de para, akıl dediğin de. Dinin imanın para olmuş senin, ne yazarsan yaz bu şehirde itibarın mı var? Sen para için köçek olursun sana açıklama yapanlar da üzerini örtmeye kalkıştıkları pislik zemininde köçeklik yapar ancak. Bizler de köçekleri seyrederiz, oynayın oynayabildiğiniz kadar, farkında mısınız hafiften bir dokunduk nasıl da hamuru da mayası da aynı olan insanlar safları sıklaştırdı bir anda.

Konya’da sözüne itibar edilen de biziz, mücadelesinin bedelini ödeyen de biziz, millet karşılığı hepinizi nasıl da sersemletti, nasıl da telaşlandırdı, berberde de konuşuluyorsunuz, kadınların günlerinde de, milletvekillerinin dillerinde de, siyasi iradenin gündeminde de sizler varsınız. Kendi kendinizi inandırsanız ne çıkar, ayağa düşmeseydiniz ayak takımına pisliklerinizi örttürmenin derdine de düşmezdiniz!

Kentsel dönüşüm kararı almış, boşalttırma kararına tedbir konulmuş. Peki meclisten çıkan yıkım kararını niye uygulamadın?

Saraya yakın olmak saray çevresinden birilerine yakın olmak değildir, sarayın emrini yerine getirmektir. Hiçbirinizin diğerinden farkı yok.

Hepsinin tepesindeki belediye başkanına bakıyorum, yayınladığımız yazıların altında eziliyor, ne velveleye veriyor ne de ayak takımından medet bekliyor. Onda da bir mahcubiyet var, daha ötesi yok ama.

Belediye başkanlarımıza açıkça çağrıda bulunuyorum. Paralel yapıyla mücadelede bulaştıkları bir pislik varsa ifade versinler, kendilerini temize çıkaracakları yer medyanın sünepeleri değil. Milletin paralarını bir de bunlara peşkeş çekmesinler. Bizi kimin kime yakın olduğu zerre kadar ilgilendirmiyor, biz kim FETÖ mücadelesinde meseleye yakın ona bakıyoruz. Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a yakın olmakla FETÖ kirlenmişliğinden kendini kurtaramayan onlarca örnek var. Milletin çizdiğini Erdoğan çiziyor, Erdoğan’ın çizdiğini millet çiziyor, başka yerlere yazdırmanızın çizdirmenizin bir anlamı yok!

yenidunyagündemi köşe yazarı Yalçın Koçak YÖK Başkanı Yekta Saraç'a seslenmiş, her yapının bir imamı varsa YÖK'ün de bir imamı vardır mutlaka diyor. Sonra da lafını esirgemiyor: "Yekta hoca, ya imamı ver, ya da “kripto benim” de, istifa et."

AK Parti Konya İl Başkanı Musa Arat'a da sesleniyorum; bunca yaşananları seyredemezsin; her yapının bir imamı varsa belediyelerin de bir imamı vardır; o imam kimse açıkla bize, ya da kripto benim de istifa et!

Önceki ve Sonraki Yazılar