Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Kirlenmişlik!

A+A-

Biz yıllar önce bir yangından çıktık. Ateş ve duman kokusunun insanın ciğerlerine kadar nasıl işlediğini, günlerce her nefes alışta o kokunun bedenlerimizi nasıl sarstığını, her yediğimiz içtiğimizde o kokunun ağızlarımızı nasıl kuruttuğunu, sadece yangını söndüren su olduğunu zihinlerimize kazımışçasına kana kana su içme isteğini günlerce yaşadık. Hiçbir yangın seyredilerek sönmüyor, ne var ne yoksa kül olduktan sonra sönüyor.

Öyle bir yangın var ki, bize sıçramadan kılımız kıpırdamayacak gibi. 15 Temmuz gecesinden buyana benzer bir yangının içindeyiz, yanan hepimizin canı olduğu halde nasıl bu kadar umursamaz kalabiliyoruz bir türlü anlamıyorum.

Hainler kadar kenetlenemedik, hainler kadar canımıza kastedenlere kin bileyemedik, hainler kadar kendi meselemizi takip edemedik. Bu ülkede eşraf siyaseti her alanda kendini gösteriyor.

Medya hainden reklam alıyor keyfine bakıyor, siyasilerin bir kısmı önceden birlikte iş tutmuş, ucu kendine dokunacağı için haini meşrulaştırıyor, yargı toplumsal bir baskıdan daha çok hainlerin kurtarılması baskısına maruz kalıyor.

Hafta sonu Ticaret Odası Meslek Komiteleri seçimlerini izledim biraz, meclis üyesi olmak için gösterilen çabaların kırıntısı işadamlarımız tarafından gösterilebilseydi ya da belediye meclis üyeliği, belediye başkanlığı, milletvekilliği çalışmalarının fitresi niteliğinde bir varlık gösterilmiş olsaydı bu kadar yakayı kurtaran büyükbaş olmayacaktı.

Akıl varlık muhasebesinden sıyrılıp başka şeylerin muhasebesine başladığında vedahi ganimet peşinde safkan kısraklara taş çıkartırcasına koşmaya başladığında hürriyeti şahsiye kaybolsa da benzerlerinin itibarlarından beslenmeye devam ediyor.

Nasıl ifade edeceğimi de bilmiyorum, yanıbaşımızdakiler hala ateşe odun taşıyor ve bizler farkında değiliz. En azından kendilerine makam tevdi edilenler biraz daha firasetli olabilse! Ağzımızın tadı hâlâ yerine gelmedi!

Firari FETÖ sanığı Memduh Oğuz'un yakalanması talebine "Yeni bilgi ve belge sunulmadığı için yakalanmasını gerektirecek bir durum yoktur" şerhini düşen hakim kararını eleştirdiğimiz için, kendilerini terör gruplarına hedef gösterdiğimiz gerekçesiyle yargılandık. FETÖ'nün tam da istediği doğrultuda karar veren hakimler nasıl oluyor da terör gruplarına hedef gösterilmiş oluyor acaba? Hedef gösterdiğimiz doğrudur; Adalet Bakanlığına ve HSK'ya hedef gösterdik, değilse terör gruplarına hedef olan biziz! 

O da yetmemiş hakim heyeti suç duyurusunda bulunmuş, 1 yıl hapis cezası aldık, itiraz ettik. FETÖ'yle mücadelede tazminat da ödeyebiliriz, hapis cezası da alabiliriz, yakınma hakkımız olamaz. “Hem FETÖ'yle mücadele edeceğiz hem de cezalandırılan biz olacağız” gibi bir yılgınlık yaşayamayız. Takatimiz kalmayana kadar mücadeleye devam etmek zorundayız. Bu millet canını vermeyi biliyor maalesef FETÖ davalarına vakit ayırmayı bilmiyor. Kimse kimseyi suçlayacak durumda değildir, ortada bir yanlış varsa hepimiz bu yanlışın parçalarıyız!

Birçok insanı karşımıza alıyor, hukukumuz olan insanlarla hukukumuzu zedeliyoruz. O da yetmiyor oturduğu yerden laf üreten insanlara tahammül etmek zorunda kalıyoruz. Genel tanımlamalarda mangalda kül bırakmayan insanlar nedense hiçbir isim üzerinde değerlendirme yapmıyor. Ne güzel bir duyarlıktır, sesini birilerinin üzerinden yükseltip, hiçbir insana bulaşmadan FETÖ kavgasında yer almak!..

FETÖ mücadelesinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a ya da Başbakanımız Binali Yıldırım'a ulaşmak zorunda değiliz, ulaşılacak yer adliye saraylarıdır, savcılarımıza ihbar ve şikayetlerde bulunmalıyız. Gereğini yapmayanlar hakkında ilgili makamlara müracaat edilir, onlar da yapmıyorsa işte o zaman yakınmaya hakkımız vardır. Hiçbir şekilde emek sarfetmeden kendini Cumhurbaşkanımız Erdoğan'ın önünde görmek isteyenlerin istiklal değil ikbal mücadelesi olabilir!

Konya'da yerel basın 150+KDV'ye FETÖ sanığı Harun Aydın'ın tam sayfa reklamını yapıyor. Minnet ettikleri para yanlış okumadınız 150 lira...

14 gazetenin içinde sadece Anadolu Telgraf gazetesi Harun Aydın’ın reklamını yayınlamamış, tebrik ediyorum.

KONTV grubuna bağlı Yeni Konya gazetesi reklamı renkli yayınlamış, reklam farkını da almıştır.

150 liralık siyah-beyaz reklamı yayınlayan gazeteler; Memleket, Merhaba, Pusula, Yeni meram, Yenigün, Rasyonel, Yeni Haber, Anadoluda Bugün, Konyanın Sesi, Hakimiyet, Konya Postası ve Takip Gazeteleri…

Önceki ve Sonraki Yazılar