1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Kerim Özkul, Rüveyde Hanım'la akraba değilmiş!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Kerim Özkul, Rüveyde Hanım'la akraba değilmiş!

A+A-

AK Parti Genel Başkan Danışmanı, Konya milletvekili Kerim Özkul’la görüştük. Telefonla aradığında ilk karşılama hitabım, “Buyur Hacı Kerim abi” oldu. “Ahmet Şükrü bana bir akraba bulmuşsun” dedi. Hemen özrümü buradan da dileyeyim. Rüveyde Gülseren Işık Hanım’la Kerim Bey’in uzaktan yakından bir akrabalığı yokmuş. Rüveyde Hanım’ın ismini de Konya milletvekilleri listesi açıklandığında duymuş. Bana bilgiyi ulaştıran arkadaşıma bilginin kesin olup olmadığını ısrarla sormuştum. Son uyarım sonrasında da “Kesin bilgi” demişti. Arkadaşım benim üzerimden bir Kerim Özkul hesaplaşması yapacak biri değil. Hatta bu bilgiyi paylaşmanın da doğru olmayacağını söylemişti. Arkadaşımı yine benim yakından tanıdığım iki arkadaşımız bilgilendirmiş.

Kerim Bey’den telefonda da özür diledim. Benim bilgilendirme yanlışına düşmem gerçekten yüzümü kızartan bir durumdu. Nihayetinde bir bilgi yanlışlığıydı; bir yanlış insanı, bir zimmetçiyi, bir şaibeli insanı bir yerlere taşıma, bir yerlere atama yanlışlığına karışmadığım halde, kamuoyuyla paylaştığım bir yanlış bilgi, beni fazlasıyla mahcup etti.

Kerim Bey konunun üzerinde fazla durmadı zaten. Sadece paylaştığım bilginin yanlış olduğunu söylemekle yetindi. Aslında kendisine kızgınlığım vardı, söyleyecek sözlerim vardı, sorgulayacağım denklemlerim sırasını bekliyordu. Bunu kendisine de söyledim. “Sende bir şeytan tüyü var, üslubun birikmiş sözlerime bir anda yelkenleri indirtti” dedim.

Kerim Bey’le siyaset üzerine de konuştuk. Yaptığı yanlışların mahcubiyeti de olabilir, siyasî olgunluğu da, ne olursa olsun, kendini ifade etmenin ötesinde her hangi bir polemiğe girmedi.

Kerim Bey’e, “Hepiniz; Tahir Akyürek de, siz de, belediye başkanlarımız da, milletvekillerimiz de siyasetle bir yerlere geliyorsunuz, sonra siyaset yapmıyorsunuz. Türkiye’de yaşanan olaylar karşısında siyasi demeçleriniz yok. Son yargı darbesi karşısında da ne mevcut milletvekillerinin bir açıklaması oldu ne de milletvekili adaylarının. Siyasetle bir yerlere gelen insanlar siyaset yapmak zorundadır” dedim. Bu uyarımı dikkate alacağını söyledi.

Kısaca Konya değerlendirmesi de yaptık. Konya Şeker’den Karatay Üniversitesi’nin Hüseyin Üzülmez dönemindeki mütevelli heyetine kadar. Konya’da siyasi irade yaptırımını kullanmış olsaydı, bunların hiç birinin yaşanmayacağını açıkça kendine izah ettim. Baro seçimine de değindik. Bana karşı en küçük bir kırgınlığı olmadığını da söyledi. Hata affedilir ama suç cezayı gerektirir. Ben Kerim Bey’i AK Partili kimliğimle, Konyalı bir insan olarak sorgulamaya devam edeceğim. Bu suçun cezasını tarih er ya da geç kesecek. Benimki sadece özürlük bir hata, onların yaptıkları apaçık bir suç. Suçlu insanları seçtirme suçuna bulaşmanın bedelini bu millete ödettikleri gibi elbette ki kendileri de ödeyecek!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar