1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Kemal Öztürk “Sessiz devrimin çocukları nerede?” diye sormuş!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Kemal Öztürk “Sessiz devrimin çocukları nerede?” diye sormuş!

A+A-

Bizim kesimin çocukları bu soruyu nedense kendilerine verilen makamlardan uzaklaştırıldığında ya da kendileri istifa etmek zorunda kaldıklarında soruyor.

Bülent Arınç’ın T.B.M.M. Başkanlığında başdanışman olarak görev yaptığı dönemde “Sessiz devrimin çocukları” hiç aklına gelmedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde basından sorumlu Başdanışmanlık görevini yaptığı dönemde “Sessiz devrimin çocukları” hiç aklına gelmedi.

Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olduğu dönemde de “Sessiz devrimin çocukları” hiç aklına gelmedi.

Şimdi kalkmış, “Sessiz devrimin çocukları” nerede sorusunu yöneltiyor.

Makamlarda oturdukları süre içinde burnundan kıl aldırmayan, tanıdıkları insanları bile tanımazlıktan gelen, bir de o hatırlama rollerine bürünmeleri sonrası dahi hafızalarını güncelleyemeyen insanlar, aslında “Sessiz devrimin çocukları nerede?” sorusunu yöneltirken, bizi bir daha görseniz demek istiyor.  

Atandıkları makamlarda, “Sessiz devrimin çocukları”nı bulundukları kuruma taşıyamayan, öyle bir dert de taşımayan insanların, dertli dertli yazılar yazması çok komik kaçıyor.

Makamlardan uzaklaştırılan ya da istifa etmek zorunda kalan insanlar nasıl da bir anda muttaki kesiliyor, nasıl da bir anda bilge nasihatlerde bulunan bilgiçlik taslıyor!

Kemal Öztürk’ün söyledikleri doğrudur, kendisi gibi “Sessiz devrimin çocukları”nın makamlarda bulunduğu dönemde neler yaptıklarını da anlatmalıdır, hangi arzuların, hangi komplekslerin, hangi imtiyazların, endişelerin önüne geçtiğini söylemelidir ki, Sessiz devrimin çocukları’ndan birileri bir makama getirildiğinde aynı hatalara düşmesin!

Recep Tayyip Erdoğan’ın az uz değil eleştirilecek çok yönü var, bir hakikat daha var ki, Sessiz devrimin çocukları’nın neredeyse hepsi Erdoğan tarafından makamlara getirilmiştir, bugün gelinen noktada en büyük eleştirilmesi gerekenler de Sessiz devrimin çocuklarıdır. Erdoğan o kadar işinin arasında her yere yetişirken, Sessiz devrimin çocukları kendi egolarının dışına çıkamamıştır.

Sessiz devrimin çocuklarının en büyük hatası, bulundukları makamları kendi mülkleri olarak görmesi olmuştur, sanki oraya atanmamışlar da vahiyle indirilmiş bir mülk sahibi gibi davranmaları olmuştur.

Erdoğan’ın etrafını nasıl danışmanlar ordusu sarmışsa, kendi küçük makamlarında kendilerine yalakalık yapacak insanları taşıyan Sessiz devrimin çocukları, makamlara atanırken sessizce gelmişler, uzaklaştırıldıklarında kendilerinin de bir dilleri olduğunu göstermişlerdir.

Türkiye’de bir devrim olduğu doğrudur, makamlarda devrilenlerin olduğu da doğrudur.

Kemal Öztürk ve benzerleri atandıkları makamlarda neler yapması gerekirdi de yapmadılar, onları yazsalar daha faydalı olacaktır!

Önceki ve Sonraki Yazılar