1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Kavmin efendisi onlara hizmet edendir, kendine hizmet ettirenler değil!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Kavmin efendisi onlara hizmet edendir, kendine hizmet ettirenler değil!

A+A-

Fetullah Gülen Allah’a ve ülkemize ihanet etmiştir, Türkiye’deki birçok din adamı da Allah’a ve O’nun dini İslam’a ihanet etmektedir.

Nerdeyse hiçbir hocaefendinin ya da dini referanslarına müracaat edilen kanaat önderlerinin yaşantısı Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yaşantısına benzememektedir.

Bir çoğunun maişetini karşılayacak herhangi bir işi olmadığı halde Müslümanlardan toplanan paralarla Firavunlara taş çıkartacak bir hayatın saltanatı sürülmektedir.

Müslümanlardan topladıkları paralarla televizyon kuran, dergi/gazete çıkaranların ne televizyonları halk kitleleri tarafından izlenmekte ne de dergileri aranan, okunan bir dergi durumundadır. Medyayı cazip hale getiremeyen yeteneksizlikleri o alanda dahi izlenmeleri ve okunmaları Allah rızasına bağlayan korkunç bir sömürü taşımaktadır.

Bizlere İslamî bilgi anlatıcıları değil İslam’ı yaşayan önderler gereklidir. Din anlatan hocafendilerin yaşantısı din anlattıkları insanların yaşantılarına denk düşse her biri Müslümanlığı yaşayan insan seviyesine gelecektir. Din anlatıcılarının din anlattıkları insanlara benzer bir yaşantıyı hayatlarına aktarması durumunda İslam’ın bilgiden yaşantıya geçişine tanık olacağız.

Kimin ne kadar İslam’ı bildiğine değil kimin ne kadar İslam’ı yaşadığına bakılmalıdır. Günümüz hocaefendilerinin Allah’ın  ayetlerini, Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in hadislerini yorumlaması, güftesi başkasına ait olan yorumcu sanatçıların sahnede alkış almasını hatırlatan bir fark yaratmaktadır!

Güzel söz, güzel yorum, güzel yaşantının önüne geçmiştir. Günümüz Müslümanları Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yaşantısına talip olamayacağını bildiği için O’nun varisleri olduğunu iddia edenlerin din anlatımını kabullenmiş, onların yaşantısının kolaylığını din olarak hayatlarına geçirmiştir. Hocaefendisi yalan bir yaşantıyı benimsediği gibi kendisi de zorluklardan ve paylaşımdan uzak bir hayatı din edinmiştir.

İslam bütün putları kıran bir dindir. İslam’ın karşı çıktığı en büyük put da insanın putlaştırılmasıdır. Bir insan şeyhini, hocasını savunduğu kadar Peygamberini savunamıyor, Peygamber Efendimize yakın olma isteğinin önüne şeyhine ya da hocasına yakın olma isteğini geçiyorsa, onun dini ne İslam’dır ne de onun peygamberi Hz. Muhammed’dir.

Hepimiz hayatımızın yirmi üç yılında Kur’an’ı yaşayan Müslümanlar olabilirdik. Cahiliye dönemi alışkanlıklarından kurtulamayan, cahiliye döneminde kendini Müslüman olarak adlandıramayan, Müslümanlığını yaşaması karşısında bütün varından yoğundan vazgeçeceği bir sınava kendini tabi tutamayan, adını koymaktan çekindiğimiz bir İslam inancını taşıyoruz.

Yaşadığı hayat boyunca kendini kurtaramayan insanları ölümleri sonrası evliya ilan edenlere bir vahiy mi inmiştir ki; bu kadar emin dil kullanılıyor?

Allah’a dost olan insanlara dost olan kişidir. Allah’ın insanlar üzerindeki hakkını korumayan, insanların hakkını kendi yaşam standartlarını yükseltmek için kullanan insanlar ne evliyadır ne de Allah dostudur.

Hz. Muhammed (s.a.v.)’in yaşantısına benzer bir yaşantıyı hayatında gösteremeyenler, ilahı Allah olduğunu söyleyen Nemrutları kendine şeyh ya da hocaefendi edinmiştir.

Fethullah Gülen Belam’ından milletimiz nasıl kurtulduysa kendi geçimini başkaları üzerinden sağlayan hocaefendilerden de kurtulmalıdır.

Kavmin efendisi onlara hizmet edendir, kendine hizmet ettirenler değildir. Kendi elleriyle misafirlerine su dağıtmayı dahi nefsine yediremeyenlerin, bir yudum aldığı su bardağını elden ele dolaştırması hangi peygamberin sünnetidir?

Allah, kula kulluk eden insanlara yalnızca kendisine kul olmalarını öğreten peygamberler göndermiştir. Allah ve Resulünü insanları kendilerine kul etmek için kullananları elim bir azap beklemektedir!

Radikalinden mealcisine, tasavvufçusundan kelamcısına kadar birçok hocaefendinin durumu farksızdır. Tasavvuf karşıtı olanlar da kendilerine Kuran İslam’ı adı altında yeni köşkler edinmektedir.

Yüreklerimizde öyle bir kıymık acısı hissediyoruz ki; yeniden iman etmedikçe kurtuluşumuz olmayacaktır.

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

Önceki ve Sonraki Yazılar