1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar!

A+A-

Atiker Konyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın sözcüsü Ahmet Baydar geçen ay Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen FETÖ Çatı Davası’nda tanık olarak dinlendi.

Firari sanık avukat Memduh Oğuz’un ısrarı üzerine birkaç kez FETÖ’nün sohbet toplantılarına katıldığını” söylemiş.

Haber sitelerine Anadolu Ajansı’nın haberi olarak düşen tanıklık ifadesi birkaç gün içinde sitelerden kaldırıldı. Belli ki mesleki dayanışma FETÖ Davaları’nın önüne geçebiliyor.

Ahmet Baydar, 31.08.2016 tarihinde KOM’a verdiği ifadede başka isimler de sayıyor. FETÖ’nün sohbet toplantılarına Memduh Oğuz’un yanı sıra Ali Akın, Eşref Çiftçi ve İsmet Titizce de katılmış, diğer dört-beş ismi hatırlayamamış. Nedense firarileri, yargılanması herkes tarafından bilinen FETÖ sanıklarını hatırlıyor, diğerlerini hatırlamadığını söylüyor!

Hepsi firari durumda olan FETÖ sanıklarını bulup, diğer sohbet arkadaşlarını sormak da mümkün değil.

Selçuk Otel’de katıldığı yemekli toplantıya da, Ercan ve Özcan Dolapoğlu kardeşler, Ali Eğemen, Eşref Çiftçi, İbrahim Karadayı, Erdoğan Kahvecioğlu ve Hasan Köroğlu katılmış, bu toplantının sohbet hocası da Fevzi Şirin isimli hocaymış. FETÖ’nün Konya’da en azılı adamlarının katıldığı toplantıda Ahmet Baydar’ın sıradan bir insan olarak bulunması mümkün olabilir mi? FETÖ’nün Konya yapılanmasının en başında bulunan Fevzi Şirin’in sohbet hocalığı yaptığı toplantıya kaç FETÖcü katılmıştır acaba?

FETÖ’nün sohbet toplantılarına Konyaspor Yönetimi’nden tanıdığı Memduh Oğuz, Ali Eğemen, Harun Aydın, Güven Öten, Selçuk Aksoy ve Konyaspor Kulübü’nün Genel Müdürlük görevini yürüten Sami Güven’in de katıldığını söylemiş. Sohbet Hocalarından Fevzi Şirin, Abdulkadir Polat ve Halis Ekmekçi’yi tanıyormuş.

Selçuk Otel sahibi Ercan Dolapoğlu, “Amerika’da beyin ameliyatı olduğunu, hafızasını kaybettiği için hiçbir şey hatırlayamadığını” söylemişti. Ahmet Baydar’ın ifadesinde Selçuk Otel’de toplantılar yapıldığı, Ercan ve Özcan Dolapoğlu kardeşlerin toplantılara katıldığı belirtiliyor. Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ sanığı olarak yargılanan Dolapoğlu’nun karşısına Ahmet Baydar neden çıkarılmadı acaba? Yine Ercan Dolapoğlu neden Konya’da bir başka hastaneye sevk edilerek, raporları teyit ettirilmedi?

Biri hafızasını kaybeder, diğeri işi firarilere bağlar, o da yetmez hafıza kaybından geri kalmayan “Hatırlayamadım” sözüyle durumu kurtarır.

Ahmet Baydar’ın Konya 9. Ağır Ceza Mahkemesi’nde söylemediği, KOM’da söylediği başka neler var?

Ahmet Baydar KOM’da verdiği ifadede; “Avukat Memduh Oğuz ve Konya ilinde Mali Müşavirlik yapan Konyaspor yönetiminde tanıdığım Ali Eğemen isimli arkadaşlarımın ısrarı üzerine kıramadım ve 2-3 toplantıya katıldım… Konyaspor Yönetiminden arkadaşım olan Ali Eğemen’in daveti ile ilimiz Selçuk Otel’de Fethullah Gülen Cemaati tarafından organize edilen sohbet toplantısı ve yemeğe katıldım.” diyor. 

Demek ki kendisine ısrar eden sadece Memduh Oğuz değilmiş, Ali Eğemen daha da ısrarcı davranmış...

Meşhur değimdir; “Karakolda doğru söyler, mahkemede şaşar!

Ahmet Baydar’ın KOM’da verdiği ifade üzerinden FETÖ’den alınan yurt, bylock ve sohbet dışında oturduğu sitede hangi FETÖ’cülerin bulunduğuna kadar hepsini paylaşmaya devam edeceğiz.

Önceki ve Sonraki Yazılar