1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a FETÖ sürecini aktardım
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan'a FETÖ sürecini aktardım

A+A-

sayinbakan.jpg

Kalkınma Bakanımız Sayın Lütfi Elvan’ı makamında ziyaret ettim.

Önce bir toplantıya dahil edildim, sonra da baş başa makamında görüşmemiz oldu.

Ülkemizin kalkınmasına dönük müteşebbis bir ruh belki de zihnimin derinliklerinde saklıdır, bizim önceliğimiz FETÖ Dosyaları’ydı, kendisini mahkeme duruşmaları ve birkaç konu hakkında bilgilendirme fırsatım oldu.

Çok dikkatli bir insan, neyi not alacağını bildiği gibi, işin hikayeleştirilmesine fırsat tanımayan da bir zekası var.

Kendi üzerimde yaşadığım bir tecrübe değil, birkaç yaşanan diyalogta gözlemlediğim, kendi üzerimde de tedbirini aldığım bir şey.

Esprili, neşeli, endişeli, nereye kadar insanı çekiyorsa sınırları, bir anda ciddileşen kapıları da kapatabilen vakur bir yanı var.

Bir insan hiç mi kasmaz kendini, hiç mi bulunduğu makamın ağırlığını kendi ağırlığının önüne geçirmez, birçok daire başkanında dahi gördüğüm makamın kendini yücelten iğretiliği yoktu üzerinde.

Kısa anekdot geçişlerinde de bulundu, İngiltere’de kurdukları gençlik kamplarından da bahsetti, Talip Alp Hoca’nın gençler üzerindeki emeğinden de. Fars Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden hocam olan Faruk Alp’in de benim üzerimdeki emeğini aile genetiğine bağladım bir anda.

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Beyşehir Gölü’nde bir adası olduğunu, orada Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Akyürek’in bir gençlik kampı kurma hayali olduğunu aktardım.

Elazığ’da Konya milletvekilimiz Leyla Şahin Usta’nın öncülüğünde kurulan gençlik kampından bahsetti, Büyükşehir Belediyemizin kuracağı Gençlik Kampı’nın projesi önene geldiğinde gereken bütçeyi aktaracağını da ifade etti.

FETÖ Dosyaları hakkında paylaştığım bilgiler Sayın Bakanımızı endişelendirdi; mahkeme duruşmaları sırasında tespit ettiğimiz değerlendirmeleri Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’le paylaşacağı gibi, MASAK Raporları’nda rastladığım Milli Piyango gelirlerini de Maliye Bakanımız Naci Ağbal’la paylaşacağını söyledi.

Görüşmemizin sonlarına doğru oğlu Ahmet Nuri de katıldı aramıza. Hukuk Fakültesi mezunu. Stajiyerliğini bu yıl tamamlayacak.

Sayın Bakanımız Lütfi Elvan’ın şahitliğinde oğlu Ahmet Nuri’nin avukatlığımı üstlenmesi sözünü de aldım.

Önceki ve Sonraki Yazılar