1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Kaçma, biraz konuşacağız seninle!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Kaçma, biraz konuşacağız seninle!

A+A-

Arada konuşmalıyız seninle, başkalarını değil kendimizi konuşmalıyız. İnsan çocuklarının en iyi şekilde yaşamasını ister, sanırım ben de aynı istekleri taşıyorum çocuklarım için ama kendin için bu hayat ne anlam taşıyor, nelerin olmasını isterdin mesela?

Dürüst davranacağım, bir hasırda yatabilirim diyemem, iki yorgan yeter, birini yatak diğerini üzerime örtü yapabilirim. Karnımı doyuracak kadar da bir maişetim olsun başka bir şey istemem.

Kanaat sahibi olmak, “hayalini kurmadığın şeyin sahibi olamazsın” deyimiyle ters orantılı bir istek de olsa, neden seni yaşatacak şeylerin daha fazlası var hayatında madem?

Susma, bir şeyler söylemelisin!

Susmuyorum, neyin bana yeteceğini biliyorum, soruna verecek bir cevabım yok maalesef, aslında cevabı bende karşılık buluyor ama seni buna inandırmam güç gözüküyor!

İnsan kendisi için ne kadarının yeteceğini bildiği halde daha fazlasıyla yaşıyorsa, beni ya da bir başkasını inandıramazsın demiyorum, diyorum ki ben; neden bize fazlalık olan şeyleri hayatı omuzlayan bedenlerimizde yük yapıyoruz, atmamızı engelleyen sebepler ne peki?

Sırtımızdan atmamız gereken şeyler aslında bir başkalarının ihtiyacı, onların hakkı olanları kendimiz için kullanıyoruz, bunun ben de farkındayım, bunun için kimseyle konuşmaya, bir organizasyona dahil olmaya da gerek yok, herkesin ulaşabileceği, kendinde fazlalık olanları paylaşabileceği sayısız insan var.

Birkaç kafa dengi arkadaşın soygundan elde ettiklerini eşit şekilde paylaşmaları dürüstlük olarak adlandırılabilir birilerince, dürüst olan niye hırsızlık yapsın? Düşüncelerimizi samimi bir şekilde paylaşmanın dürüstlüğünü yaşamamız, bizim fazlalık olanları paylaşmayan bir  hırsızlığımızı tescillemez mi?

Senin durumun da farklı değil, sen de aynı fazlalıkları hayatında taşıyorsun.

Dürüstçe sorguluyuz birbirimizi, dürüst bir hayatı paylaşmamış olsak da.

Senden sana ait olan neyi istesem verebilirsin karşılıksız olarak?

Hiç düşünmeden senin için canımı verebilirim, hemen buna karşılık geçen ay istediğin üzerimdeki montu vermediğimi söyleme.

Hayır, ben de senin için canımı verebilirim, bu konuda samimi olduğunu biliyorum. Mont ayrıca sana çok da yakışıyor, montun senin üzerinde durması bana sürekli istediğim bir şeyi vermeyişini hatırlatacak!

Hatırlar mısın, biz gençlik yıllarımızda, öğrenci harçlıklarımızla birbirimize hediyeler alırdık. Paramızı gerektiğinde paylaşıyoruz, biz ihtiyaç fazlalıklarımızın yükünü taşıdığımız gibi, birbirimizi hatırlatacak hediyeleşmeyi de unutmuşuz

Önceki ve Sonraki Yazılar