1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. İstiklal Mücadelesi Lideri’nin ikbal düşkünü adayları olamaz!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

İstiklal Mücadelesi Lideri’nin ikbal düşkünü adayları olamaz!

A+A-

AK Parti Genel Merkez seçim sloganını değiştirdi. 17 Aralık operasyonlarına atıfta bulunulan, emperyalist güçlere karşı açılan mücadelenin adı hakkıyla konuldu: Yeni Türkiye’nin İstiklal Mücadelesi Lideri. Bu kavganın adı İstiklal Mücadelesi’dir, bu kavganın adı Türkiye’nin bağımsızlık mücadelesidir, bu kavganın adı mili iradenin onlarca yıldır boynuna geçirilen boyunduruğu kırma mücadelesidir, bu mücadelenin adı Türkiye’yi manda yapanlara karşı verilen kutlu bir mücadeledir, bu mücadelenin adı Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin misak-ı milli sınırlarını korumak olduğu kadar, milli düşüncesinin üzerine hiçbir emperyalist devletin ipotek koyamayacağının şanlı bir direniş mücadelesidir. Bu İstiklal mücadelesinin Lideri de Recep Tayyip Erdoğan’dır.

Türkiye ilk kez kendi ekonomisini kendi yönetecek duruma geldi, Türkiye ilk kez dış politikada milli bir irade gösterdi, Türkiye ilk kez Milli İstihbarat Teşkilatı’nı millileştirdi, Türkiye ilk kez beşli çetenin kararlarına itiraz etti, Türkiye ilk kendi halkının değerlerini devletle buluşturdu, Türkiye ilk kez kardeş kavgasında akıttırılan kanlara çözüm üretti, Türkiye ilk kez vatandaşına Türkiye Cumhuriyeti Devleti Vatandaşlık duygusunun onurunu yaşattı, Türkiye halkı ilk kez bu ülkenin yerli vatandaşı olduğunu hissetmeye başladı, Türkiye ilk kez devlet kurumlarında cirit atan yabancı devletlerin ajanlarını bu kadar açık konuştu, Türkiye ilk kez Hz. Hüseyin’in katili Yezit’in sistemini iktidarlaştırmak isteyen Musa suretindeki Samirileri tanıdı.

AK Parti’nin 11 yıllık iktidarında gerçekten hayal bile edilemeyenler gerçek oldu. 28 Şubat mağduru AK Parti eski MKYK Üyesi öğretmen olan eşimle birlikte, çocuklarımıza 28 Şubat postmodern darbesini anlatmakta zorlanıyoruz. Yaşananları çocuklarımız hayal bile edemiyor. Türkiye’de milli bir devrim yaşandı. İmam Hatip Okulları’nın yeniden açılması, kamu kurumlarında bayanların başörtüleriyle çalışabilmeleri Müslüman Türkiye’de özlenen bir devrimdir, evet hem de halkı Müslüman olan ülkemizde!

AK Parti iktidarından daha önce iktidara giden yol, Amerika’dan, İsrail’den, İngiltere’den, Tüsiad’tan, kışladan geçiyordu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu yolu gerçek mecrasına çevirdi, hepsinin millet üzerindeki vesayetini kaldırdı, şimdi iktidarın yolu sadece milletten geçiyor. Bugün CHP’nin de, MHP’nin de, BDP’nin de dili değişti, daha önce iktidarı militarist güçlere şikayet eden, askeri göreve çağıran siyasetçiler, millet karşısında çağrılarını millete yapıyor. Yine Amerika’ya bel bağlayanlar, yine Amerika’ya hizmet eden hareketlere bel bağlayanlar yok değil, hepsinin maskeleri düştü. Kuklacının oynattığı kuklaların tükeneceği yok, kuklacı oynatacağı yeni kuklalar mutlaka bulacaktır.

Milli mücadele ruhu bütün bir Türkiye’ye halkında vardır. Oynanan oyunu gören milletimiz iktidar hevesliği taşıyan uşakların iktidar olmasına geçit vermemektedir.

İstiklal Mücadelesi Lideri’nin il ve ilçe temsilcilerinin de aynı ruhu taşıması, aynı heyecanı duyması gerekir. Başbakan Erdoğan bütün dünyayı, bütün Türkiye’yi dolaşırken, kendi ilçesini dolaşamayan belediye başkanları vardır. Milli Mücadele ruhu taşıyan il ve ilçe belediye başkanları, Başbakan Erdoğan’dan bile daha fazla tanınmalıdır. Liderin gölgesinde oy alan insanların kendi ilçe halkını sandığa dökecek kudreti yoksa, o adamların yönettiği karargahta Milli Mücadele ruhu da olamaz!

Rahmetli babam Demokrat Parti’nin kurucuları arasında yer almıştır. Siyaset yaptığı sürece de onlarca dönüm tarla satmıştır. Siyaset bir rant kapısı değil, milletin önüne düşenin millet için elinde avucunda ne varsa hepsini harcamaktır.

Siyaset bir dünya görüşünün iktidar olması için yapılır, kendimizi iktidara taşımak için yapılmaz. Siyasetin namusunu korumak için imtiyazlara karşı savaş açılır, siyaseti kullanarak her elde edilen imtiyaz, siyasetin ırzına geçmektir.

Siyasete bulaştıktan sonra insan servetinden ne kadar kaybetmişse, ne kadar başına bela açmışsa, ne kadar birilerinin rant tekerine çomak sokmuşsa, ne kadar mazlum halkın alın terini korumuşsa, ne kadar emperyalist güçlerin şimşeklerini üzerine çekmişse; o kadar siyasetçidir.

Bana neden CHP ve MHP adaylarını yazmadığım soruluyor; herkes kendi evinin içini de, önünü de kendi temizlesin!

Sadece şu kadarını söyleyeyim; Konya Belediye Başkan Adayları içinde AK Parti için sıkıntılı olan üç ilçe vardır, diğer siyasi partilerin adayları içinde üç düzgün adam bile bulamazsınız!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar