1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Ilgın ve Meram Belediye Başkanları görevden alınmalıdır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Ilgın ve Meram Belediye Başkanları görevden alınmalıdır!

A+A-

Sitemize yapılan darbe girişimi okur kitlemizi dağıtamadı!

Rahatsız ettik, rahatsız etmeye devam edeceğiz.

Sabah Gazetesi’nin elinde de olan ifade tutanağı hâlâ reklam akarını koruyan kırpmalar sergiletirken, biz tutanağın en can alıcı yerini yayınladık.

Latif Erdoğan televizyon ekranlarında boy gösterirken, biz İç Anadolu Bölge İmamlığı yaptığını, Abdullah Aymaz’dan sonra  Konya imamı olduğunu yazdık. Bizden önce de bu hakikati bir Allah’ın kulu duyurmadı. Bir çok insanın elinde ifade tutanakları olduğu halde, görmezden geldi. Nihayet Uşak Cumhuriyet Başsavcılığı hazırlanan iddianamede Fethullah Gülen’in çekirdek kadrosunda olduğunu duyurdu; ifadesi Uşak’ta da alınacak, Konya’da da!

Görevi başında olan ister seçilmiş milletvekili, ister belediye başkanı, ister il başkanı, ister atanmış müsteşar, ister genel müdür, ister il müdürü olsun bizim için sıfat sıralamasının hiçbir hükmü kalmamıştır; yiyecekleri damga da Fethullahçı Terör Örgütü Üyeliği olacaktır.

Genel tanımlamalar, işaretler, ima’lar dönemi kapanmıştır; Konya’da ilk görevden alınması gereken Belediye Başkanı, Ilgın Belediye Başkanı H. İbrahim Oral olacaktır.

Hakkında o kadar paralelci şaibe olduğu halde nasıl belediye başkan adayı gösterilmiştir, onun sorgulamasını AK Parti Genel Merkez MYK yapmalıdır.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya’ya sesleniyoruz; Ilgın Belediye Başkanı Oral hakkında elinize dosya ulaştı mı, ulaştıysa neden işleme koymadınız, yok AK Parti İl Başkanlığı ve Konya milletvekilleri her hangi bir bilgilendirme girişiminde bulunmadıysa bunun da hesabı sorulmalıdır!

Bu ülkede FETÖ’ye bağlı bir okulda çocuğu öğrenci olan velinin memuriyet görevine son veriliyor, paşalar, emniyet müdürleri görevden alınıyor da sırf bir belediye başkanı AK Partili olduğu için mi süreç uzatılıyor?

FETÖ bağlantısı olan kim olursa olsun kimsenin korumaya gücü yetmez, milletimiz emanet ettiği iradeyi nasıl geri almışsa, idareyi almayı da bilecektir!

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz gecesinde ne yaptı, onun da hesabı sorulmalıdır.

Fatma Hanım saat 24.00’da AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Seyit Ahmet Biçer tarafından aranıyor; AK Parti İl Başkanlığına gelmesi isteniyor. Hanımefendi “Misafiri olduğunu, gelemeyeceğini” söylüyor.

Başkan Hanım misafir derdine düşmüş, ülkede işgal girişimi var; misafirleriyle birlikte sokağa çıkma iradesi göstermiyor.

Hangi bahane gelmesine engel olabilir?

Sadece adım atacak takati olmayan insanın, yatalak bir hastanın mazereti olabilir!

Saat 00.50’de tekrar aranıyor. Bu kez de; “Arabam yok, dışarı çıkmamam söylendi” diyor.

Arabasını geçtik, “Dışarı çakmamasını” kim söyledi, kimden talimat aldı, kimin emrini yerine getirdi?

AK Partili Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’yu İl Başkanlığı arıyor, Başkan Hanım siyasi iradenin dışında başka birilerinin emir ve talimatıyla hareket ediyor!

En sonunda AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdulkadir Özöğür arıyor, “Gelmediğiniz taktirde disipline sevkedeceğim” diyor.

Hanımefendi işte o zaman tıpış tıpış geliyor.

Geldiği saat da 01.49.

Ilgın ve Meram Belediye Başkanlarının hâlâ görevlerinin başında olması bu millete zulümdür, bir süre daha bekletilecek olunursa bunun adı ihanet olacaktır!

Şehitlerin kanı hepimizi boğar!

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru'nun yazımızla ilgili açıklamasını okumak için tıklayın!

Önceki ve Sonraki Yazılar