1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Hüseyin Üzülmez ve Kerim Özkul’a müjdeli bir haberim var!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Hüseyin Üzülmez ve Kerim Özkul’a müjdeli bir haberim var!

A+A-

Herkesin bir kaydı vardır.

Öyle resmi kayıtlardan bahsetmiyorum, hepimizin birbirinin zihninde bir kaydı vardır!

Yüzümüze söylenemeyenleri arkamızdan konuşanlar da daha çok en yakınlarımızdır. Oturup kalktığınız insanlarla aynı şeyleri düşünmediğiniz, olaylar karşısında aynı tepkileri vermediğiniz halde birlikte anılırsınız.

Bir de kiminle oturup kalkarsa kalksın kendi adıyla, kendi tavrı ve tarzıyla anılan insanlar vardır.

Herkes gibi ben de çok insan tanıdım, benim insan tanımam tevafuklar silsilesinin bizi taşıdığı neresiyse daha çok o mekanlardır. Özelde adını duyduğum, tanınmış biriyle tanışmak için bir heves taşımadım bugüne kadar, meseleleri çözümleyecek bir yerde durduğuna inandığım insanlarla da bir dostluk bağı geliştirme düşüncesiyle değil meseleyi tanıması için görüşmelerim olmuştur.

Hayatım boyunca dost edindiğim kişinin sıfatı, makamı, şöhreti, zenginliği ne kadar yüksek olursa olsun, insan olarak hepsini kendimle eşitleyen bir tavır sergilemeyi pratik hayatımda ilke edindim, tabii ki makamlarına da sıfatlarına da, bilgilerine de, tecrübelerine de saygım olmuştur, hangi sıfatla anılıyorlarsa da öyle seslenmeyi bir nezaket olarak korumuşumdur ama hiçbir zaman o insanlarla kendim arasında bir sıfat farkı olduğunu ne unuttum ne de muhataplarıma unutturdum.

İnsanlar nedense faydalandıkları ya da beslendikleri insanlar karşısında kendi kimliğini koruyamıyor. Kendilerine hiçbir faydası dokunmayacağını bildiği insanlara bile yalakalık yapmaktan geri kalmayan birçok insan tanıdım. Hatta öyledir ki, bizlerin kendisine faydası dokunmuştur; o saygı duydukları, laf onlardan açıldığında üzerlerine toz kondurmadıkları insanların faydası da dokunmamıştır. Burada faydacılıktan daha çok güce ve imtiyaza tapıcılığın bilinçaltından dile sıçrayışına tanık olursunuz. Mesele anlaşılmıştır, insanımız kendine hiçbir zaman faydası dokunmayacak insanların faydası dokunan insanlardan daha çok savunuculuğunu yapıyorsa, ezilmişliğin diyemeyiz ama ezikliğin şahsiyet tükenişini yaşıyor demektir.

Faydacılık ekseninden bir meseleyi değerlendirmek de doğru değildir, bütün meseleleri hak, adalet ve hukuk ölçeğinden değerlendirdiğimizde faydalandığımız insanları da karşımıza alırız. Hak ve adalet zırhı; karşısındaki insanın gücüne ya da zayıflığına göre değişim göstermez, güç ve zayıflık adalet karşısında kendine çeki düzen vermek zorunda kalır.

İnsanların kendi yaşadıkları ve yaşattıkları hafızalarda kayıt altına alınmıştır. Kayıt altına alınan hafızalarda yaptıklarınızın baştan sona bir haklılığı dahi olsa, aynı süreci yaşamayan ve aynı bedeli ödemeyen insanlar için sizin verdiğiniz emek ve döktüğünüz alın teri başka mecralarda sizi de dahil edecek teklifleri getirebilir. İnsanların unuttuğu bir şey daha vardır; bedel ödeyen ve alın teri döken insanların nereye dahil edilirse edilsin, onlarla kurulan birliktelik yine bir bedel yolculuğuna çıkaracaktır. Fikri düzeyde konuşulan en güzel şeylerin bedel ödenmeden kazanılamayacağını gören insanlar, bedel ödemekten de uzak kalacak, siz yolunuza onlar kendi yollarına devam edecektir.

Kişisel ilişkiler bedel ödensin ya da ödenmesin merkezde bulunan insanlar üzerinden etrafındakilerin her zaman iştahını kabartır; Sünnetullah bellidir; bütün Peygamberlerin etrafındaki insanlar da bellidir. İşini, makamını, şöhretini, sıfatını, geleceğini düşünen insanlarla bir gelecek kurulamaz. İşini, makamını, şöhretini, sıfatını gelecek kurmak için harcayan insanlarla ancak bir gelecek kurulabilir. Bizler bir gelecek hayali kurduğumuz kadar, etrafımızdaki insanların artıklarından kendi ikballerimizi topladığımız için bir şey olamıyoruz.

Çok büyük bir ihale var, şartnamesi de yazılmış ve hepimiz bu ihaleye girebilecek durumdayız. Hiçbir kurum ve hiçbir güç bu ihale şartlarını değiştirmeye de muktedir değil. Kazandığımızda dünyada tanıdığımız hiçbir kimse de bizim kadar zengin olamayacak. Kazancımıza hiçbir kimsenin zarar vermesi de mümkün olmayacak; altından ırmaklar akan köşkler bizi bekliyor!

Şimdi yazının başlığına gelebiliriz;

Hüseyin Üzülmez ve Kerim Özkul’a müjdeli bir haberim var.

Teşkilatlardan Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş gün boyu Konya’daydı. Sizin mesele edindiğiniz şeyi o da mesele edinmiş, gereğini yapacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan’a kadar taşınacak olan önemli bir meseleyi gündeminize almak ve gündem oluşturmak bizi şaşırtmadı doğrusu. Sizi büyük bir sürpriz bekliyor, sonuç şimdiden hayırlı olsun!

Önceki ve Sonraki Yazılar