1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. HUDER hala Baro Başkanı Fevzi Kayacan'a destek veriyor mu?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

HUDER hala Baro Başkanı Fevzi Kayacan'a destek veriyor mu?

A+A-

HUDER Konya Şube Başkanı Mehmet Şamil Şenalp, Baro Başkanı Fevzi Kayacan’ı canhıraş nasıl desteklemişti, hatırlayalım: “HUDER, Konya Barosu seçimlerinde, yöneticileri ve üyeleri ile yaptığı istişareler sonucu yine “Birlik Grubu” ile beraber seçime katılmayı uygun bulmuştur ve başkan adayı olarak da, olaylara hak ve hukuk çerçevesinde yaklaşan, gerek kişisel yaşamında, gerek mesleki ve sosyal yaşamında, inandığı ilkeler çerçevesinde kararlarını kendisi veren, hiçbir siyasi partiye veya cemaate mensubiyeti bulunmadığını defalarca beyan eden, bu özellikleri ile hem “Birlik Grubu” bileşenlerinin hem de tüm baro camiasının teveccühünü kazanan Av. Fevzi Kayacan’ı desteklemektedir.

Konya Baro Başkanı Fevzi Kayacan’ın Pensilvanya’da Fethullah Gülen’in elini öpmesi bilgisi, paralel yapıya yakın bir yerde durduğu tartışmalarını başlatmıştı. Yine HUDER Başkanı Şenalp’in yakın çevresine, “Fevzi Kayacan’ın tevbe ettiği, paralel yapıyla ilgili her hangi bir bağının olmadığı, 17 Aralık öncesi yapılan bir görüşmenin kimseyi mahkum edemeyeceği” savunması da “Birlik Grubu” içinde HUDER Üyesi avukatların yer almasında etkili oldu.

Ülkücü ve sosyal demokratların başkan adaylarına karşı, HUDER Üyesi avukatlarla AK Partili avukatlar, paralel yapıya yakın olduğu bilinen avukatlarla birlikte Fevzi Kayacan’a destek verdi. Değişim Grubu, yönetim listesi belirlemesine rağmen başkan adayı belirlemedi, grup içinde yer alan avukatlar başkan adaylarından istediklerine oy verdi.

Fevzi Kayacan’ın Baro Başkanı seçilmesi sonrası, yargı paketiyle ilgili yaptığı açıklamalar, kendisini Başkan seçen HUDER Üyesi avukatlar arasında şaşkınlık yarattı.

Konya Barosu Başkanı Fevzi Kayacan’ın paralel yapıya yakın internet sitelerine yaptığı açıklamalar yeni bir tartışma başlattı. Fevzi Kayacan’ın paralel yapıya yakın bir yerde durduğu, daha önce gündeme getirilen şüphelerin doğrulandığı konuşulmaya başlandı.

HUDER Konya Şube Başkanı Mehmet Şamil Şenalp’in Fevzi Kayacan’ı destek mesajı, onun listesinde yönetim kurulu üyeliğine adaylığı ve seçilememesi yeni bir sorgulamayı başlatmıştır.

Şenalp’in özel görüşmelerde Fevzi Kayacan’la ilgili rahatsızlığını belirttiği, kamuoyu önünde yargı paketiyle ilgili her hangi bir açıklamada bulunmaması, Kayacan’la aynı düşünceleri paylaştığı şüphesini artırmaktadır.

HUDER Üyesi ve AK Partili avukatların Baro Başkanı Fevzi Kayacan’ın açıklamaları sonrası, suskunluklarını korumaları da anlaşılabilir bir şey değildir. HUDER’in birkaç avukatla yaptığı istişareler sonucu paralel yapıyla ortak liste çıkarması kendi üyelerinin iradelerini yok saymaktı. HUDER Üyesi avukatların suçu Başkan ve yönetim kurulu üyeleri üzerine yıkacakları bir irade teslimiyeti de olamaz.

HUDER’den Fevzi Kayacan’ın açıklamalarıyla ilgili bir açıklama bekliyoruz, her hangi bir açıklamada bulunulmaması, destek anlamı taşıyacaktır. Fevzi Kayacan’la birlikte olmayı kendilerine yakıştıranlar, sırf biz istedik diye açıklama yapmayı kendilerine yakıştıramıyorlar mı?

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic

Önceki ve Sonraki Yazılar