1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Hırsıza, gaspçıya, talancıya, katile, tecavüzcüye destek vermeye utan!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Hırsıza, gaspçıya, talancıya, katile, tecavüzcüye destek vermeye utan!

A+A-

Kırk yıldır Kürt halkının alın terini gasbedenler, haraç kesenler, köylünün ekmeğine göz dikenler, ellerinde avuçlarında ne varsa eşkıyalık yaparak zorla alanlar, hırsızlığın, yolsuzluğun, soysuzluğun her türlüsünü yapan alçaklar bu ülkede “Hırsız var” diye bağırır.

Kırk yıldır kendi halklarını marabaya çevirenler, onların kazançlarına el koyanlar, bütün aşiretlerin aşiretliğini yapan şerefsizler “Eşitlik istiyoruz” diye haykırır.

Kırk yıldır çocuk yaşta kız çocuklarını dağlara kaldıranlar, zorla reşit olmamış kız çocuklarına tecavüz edenler, onların eline silah tutuşturanlar, gelinlik hayallerini katillikle yıkanlar, bedenlerini canla bomba yapıp parçalayan haysiyetsizler, “Kadının özgürlüğünü istiyoruz” diye sloganlar atar.

Kırk yıldır Kürt halkının dinini, dilini, örfünü, adetlerini, geleneklerini, ahlakını, yaşam tarzını değiştiren namussuzlar, dağda şalvar giyer, tatil beldelerinde şezlonglara uzanır, kendi terör yandaşlarının ölümlerine kadeh kaldırır.

Kırk yıldır emperyalist ülkelerinin verdikleri silahlarla, bombalarla kardeşlerini katleden caniler, “Barış istiyoruz” diye naralar atar.

Kırk yıldır evlatlarını analardan, babalardan koparanlar, kendilerine gencecik insanları kul köle yapanlar, sosyalizm afyonuyla insanların beyinlerini uyuşturup, bedenlerini esir alanlar, insanların öz benliklerini çalanlar, kendilerine verilen emirlerle öz yönetim martavalı okurlar.

Hırsız, gaspçı, talancı, zimmetçi, tecavüzcü, katil köpekler; adaletten, namustan, eşitlikten bahsedecek öyle mi?

Ey solcu!

Ey sosyalist!

Ey komünist!

Ey entelektüel!

Ey feminist!

Ey akademisyen!

Ey insan!

Sen bu kadar kirlenmiş, bu kadar kirli, bu kadar kirleten, bu kadar kir akan bir yapıya neden tek bir söz söylemiyorsun da onlara bel bağlıyorsun?

Sende zerre kadar onur, hasiyet, şeref, ideoloji ahlakı kalmadı mı?

Şiddetin her türlüsüne karşı olduğunu söyleyen sen, bütün şiddetlerin müsebbibi olan PKK Terörüne karşı çıkacak mecalin yoksa da o kız çocukları için bir şey söylemeyecek misin?

Önceki ve Sonraki Yazılar