1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Hilmi Kulluk'a hayırlı olsun diyebilmemiz için...
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Hilmi Kulluk'a hayırlı olsun diyebilmemiz için...

A+A-

hilmi-kulluk-baskan1.jpg

Konyaspor delege yapılanmasını şimdi daha açık ve doğru okuyabiliriz.

Konya kamuoyunda, Konyaspor’un sadece 193 üyesi olduğunu ilk kez biz yazdık.

Demek ki bu organize olmuş yapıdan kimsenin duyumu da yokmuş, duyuran da çıkmamış, bir önceki seçimde oy kullanan üye sayısı ve oy kullanmayan üye sayısı internet sitelerinde paylaşıldığı halde, duymak isteyen de olmamış.

Konyaspor’un nasıl başarıya ulaşması gerektiğini zerre kadar futbol geçmişimiz olmadığı halde bizler görebiliyorsak, spor geçmişi olanların görmemesi mümkün olmadığı gibi, görülmesini istemeyen bir duvar ördükleri de aşikardır.

Doğrudur; futbolun 'f'sinden anlamam, futbol üzerinden de olsa rant devşirenleri, ahlaksızca paraya şahsiyetini satanları, imtiyaz karşılığında haysiyetsizleşenleri 'zifiri karanlıkta ayak sesleri'nden tanırım ama!

Konyaspor delege yapısını değiştiremeyen bir Konya var. Meşhur fıkradır hani, aynı dönemde yaşamamış olsalar dahi Nasrettin Hoca, Timur ve Fil hikayesi…

Bu camianın içinden ne Nasrettin Hoca çıkar, ne fillerin ellerindekileri yiyip bitirdiğinden şikayetçi olup, hocanın peşine takılacak kadar dahi cesareti olan, sonra sıvışan eski-yeni delege çıkar!

Hocayı satacak kadar bile bir hikayeleri yok, baştan teslim alınmışlar!

Dernekler/kulüpler yasası yoruma ihtiyaç duymayacak kadar açık duruyor, üye olmayan kişi, yönetici olamaz, her üç başkan adayının listesinde de üye olmayan yönetim kurulu üyeleri vardı, seçimi Hilmi Kulluk kazandı.

193 delegenin içinden bir kişi suç duyurusunda bulunma cesaretini gösterebilirse, bu seçim iptal olur.

Sonra da delegelikleri silinen binlerce insanın yeniden üyelikleri yapılmalıdır, Yılmaz Kulluk da, diğer başkan adayları Zeki Çimen ve Mustafa Oral da, delegeleri silen irade tarafından delegelikleri silinmeyen adamlardır.

Her üç adayın da belirleyici gücü/kişileri bildiğinden emin olduğumu ifade etmeliyim, mutlaka onlar da Hilmi Kulluk gibi belirleyici kişilerden icazet almak için gayret sarfetmişlerdir, onay verilmesi için gerekli çabayı göstermişlerdir.

Bir doğru okuma daha yapmamız gerekiyor; belirleyici olan güçler için tehlikeli olduğunu düşündükleri üyeler, mevcut 193 kişinin içinde var olsaydı, onları da bir puntuna getirir silerlerdi. Mutlaka içlerinde ilkeli insanlar da vardır, onların da sayı azlığı mevcut yapıyı değiştirmeye yetmeyeceği için dokunulmamıştır.

Zeki Çimen ve Mustafa Oral kazanamayacaklarını bildikleri bir seçime girmişlerdir, en azından Konyaspor delege yapılanmasının değiştirilmesi adına tavır geliştirerek, kongre konuşmalarında, "Bu bindirilmiş kıtayla seçime gidilemez. Delege sayısı artırılmadığı ve kazanan şimdiden belli olduğu için Konyaspor başkanlık adaylığından çekiliyoruz, delege yapısının değişmesi için de var gücümüzle çalışacağımıza Konyalılara söz veriyoruz" diyebilselerdi, her şey değişdirdi, kamuoyu bu meseleyi mutlaka çözüme kavuştururdu.

Hilmi Kulluk’a hayırlı olsun diyebilmemiz için birkaç şeyi yapması gerekiyor. Bu söyleyeceklerimi zaman kendisine gösterecektir, Sayın Kulluk sadece bir semboldür, asla belirleyici güçler içlerine almayacaktır, içlerinden kastım, rant paylaşımına ortak etmeyeceklerdir. Kendisini kirletmeyecek bir irade göstermesini temenni etmekten öte sorumluluk olarak hatırlatıyorum.

Bazı insanlar vardır, giydiklerini, ayakkabılarını kendisinden sonra bir başkasının giymesine asla rıza göstermezler, hepsini yakarlar, o giyilenler ancak onlara yakışır, kendi giydiklerini bir başkasının giymesine ne tahammülleri vardır ne de yakıştırabilirler; onur dediğimiz şey bir ayakkabıdan daha kıymetlidir, kendi şahsiyetlerini oluşturan insanlar, onurlarını bir başkasına kullandırtmamalıdır!

Başkan olacak kişi kimsenin karşısında eğilmeyecek, dik duracak dik!

Önceki ve Sonraki Yazılar