1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. HDP'li terörist/müftü kırması vekil kendilerini müşrik mi yaptı!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

HDP'li terörist/müftü kırması vekil kendilerini müşrik mi yaptı!

A+A-

HDP’nin terörist/müftü kırması milletvekili Cuma Namazı’nı kıldırmış bir de Hutbe okumuş, “Hudeybiye anlaşması”nı hatırlatmış.

Hudeybiye anlaşması Mekkeli müşriklerle Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) arasında yapılıyor, yani müşriklerle Müslümanlar arasında. HDP milletvekili Nimetullah Erdoğmuş’un kendilerini müşriklere benzetmesi yerini bulan bir tanımlamadır da unuttuğu bir şey var; Diyarbakır da, Van da, bütün bir Doğu coğrafyası da Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin topraklarıdır ve bu topraklarda yüzde doksan dokuz Müslüman halk yaşamaktadır.

Bu ülkede, ülke sınırları içinde yaşayan halklarla devlet bir anlaşma yapmaz, mecliste halkın temsilcilerinin onayladığı yasalarla yönetilir ülke.

Mesele çok basit, terör örgütü PKK silahları bırakacak, devletin güvenlik güçlerine teslim olacak, cezaları da neyse çekecekler. İster adına anlaşma denilsin ister hukuk bunu istiyor denilsin ne denilirse denilsin olacak olan budur!

Terbiyesiz, hadsiz adamlar, neyin fedakarlığında bulunacaksınız, neyin anlaşmasını istiyorsunuz, sizi adam yerine koyan halk mı var?

Çarşamba günü abdestsiz namazsız olanlardan 200 kişi, Cuma günü de alnı secdeye değen 2 bin kişi toplayabildiniz. Sadece Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi çalışanlarını zorla getirseniz o sayıdan daha fazlasını toplardınız, onlar bile destek vermedi.

Doğu’nun muhafazakar insanları demek ki, sosyalist Kürtlerden daha fazlaymış. Belki de Selahattin Demirtaş gibi alınlarını secdeye değirenlerin bir çoğu münafıklardan oluşuyor.

Nasıl da sıkıştıklarında Allah’a sığınırlar Allah düşmanları. Doğu halkının dinini değiştirmekle görevli komünist, ateist PKK,  yıllarca bu iki yüzlü tavrı devam ettiriyor. Geçmiş dönemlerde de Diyanet İşleri Başkanlığı’na alternatif olsun diye Yurtsever Mollalar Birliği’ni kurmuşlardı.

Kürtçülükten beslendiniz yıllarca ama sonra Kürt Halkı da gördü sizlerin ne kadar Kürt düşmanı olduğunuzu, hiç boşuna çaba sarfetmeyin İslamcılıktan payınıza zerre düşmez. Sizler emperyalistlerin eli kanlı uşaklarınsınız. Sizler sadece devlet düşmanı değilsiniz, en çok da Kürt düşmanısınız!

Devlet bir anlaşma anlamında bütün iyi niyetini korumuştu, 2009 yılında da aynı ihaneti yaptınız sonraki Çözüm Süreci’nde de. Sizin bu ülkede insanca yaşama diye bir niyetiniz yok. Devlet bunca zaman akan kan dursun diye sizleri muhatap aldı ama sizler devletin gücü karşısında başka yerlerden aldığınız güçle yine aynı kanlı eylemlerinizi devam ettirdiniz. Devletimizin bunu denemesi gerekiyordu, çünkü denenmeyen tek şey bu kalmıştı, onu da hem kamuoyuna hem de dünyaya göstermiş oldu. Artık bitti. Savunulacak hiçbir şeyiniz kalmadı. Kim ki bu devlete baş kaldırırsa başı ezilecektir bundan böyle, çünkü sizler demokratik hakların savunuculuğunu yapmadığınız gibi demokratik hakları devlete karşı kullandınız.

Başbakan Ahmet Davutoğlu beş HDP milletvekilinin fezlekesinin Başbakanlığa ulaştığını Meclise gönderileceğini açıkladı. Diğerleriyle ilgili de fezlekeler hazırlanıyor, onların da dokunulmazlığı kalkacak, milletvekillikleri düşecek.

Cezaevleri sabırsızlıkla sizleri bekliyor!

Önceki ve Sonraki Yazılar