1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. "HDP Barajı geçecek demiştim, ben kazandım. Hahahah!"
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

"HDP Barajı geçecek demiştim, ben kazandım. Hahahah!"

A+A-

 

 

bu kez

oyuna gelmeyeceğim

kraldan fazla kralcısı

olma duygularımın

alnıçatından vuracak sözlerim var

şimdi zamanı değil!

Oyumu Çankaya İlkokulu'nda kullandım. 80 yaşının üzerinde bir kadın kızıyla gelmiş oy kullanmaya. Bankta oturuyordum, kızına "Sıra var mı bak, öyle girelim" dedi oturdu yanıma. Öyle rahattı ki, öyle iletişime açık bir dille yaklaştı ki, "Vatandaşlık görevimizi yerine getirelim, bizler geldik gidiyoruz, siz gençlere emanet ediyoruz Cumhuriyeti, bunları göndereceğiz" dedi. "Evet kimin ne zaman göçüp gideceği belli olmaz, gitmeden ülkeni düşünen duyarlık göstermelisin, oyunu AK Partiye vermelisin ki, Türkiye kurtuluşunu gerçekleştirsin hem de ahiretini kurtar" dedim. "Sus... sus... tamam..." dedi. Hangi birimizde yanına oturduğumuz birine kullanacağımız bir dil var böyle. İnanmışlık böyle bir şey işte!

Bir yerlere gelmek için çalmadık kapı bırakmayanlar, kendilerini oraya taşıyan siyasi hareket için kimlerden destek istedi?

130 milyonluk yatırım ihalesine girecek arkadaşım aradı, ‘ihaleye girmeyeceklerini, güvenle paralarını yatırama bağlayamayacaklarını’ söyledi. Sadece yatırım yapanlar mı, krediyle arsa, ev, araba alanları da vuracak bu istikrarsızlık. Elbette ki yanlışlar yapıldı, asıl yanlışı AK Parti düşmanları yaptı. Hükümeti şımarıklıkla suçlayanlar, kimleri şımarttıklarını görecekler. Paralel terör örgütünün sevinci de kursağında kalacak inşaallah.

Seçimlerin kazananı milletimiz olmamıştır, faizlerin artmasını mı, doların fırlamasını mı, yatırımların durmasını mı, istikrarın kaybolmasını mı kutlayacaksınız. Kara kara düşün şimdi Türkiye!

Milletimiz üzerine düşeni yapmıştır, AK Parti düşmanları geçici bir zafer sarhoşluğu yaşayacak, sonra da ellerimiz kırılsaydı diyecektir!

Daha çok çalışacağız, daha çok emek vereceğiz, daha çok inisiyatif kullanacağız, daha çok kazanımlarımızı kaybetmemek için kendimizi kaybedeceğiz!

Ey milletim!

Keşke kaybeden biz olsaydık, sen kaybettiğin için bu kadar acı duyuyoruz, mesele iktidar olmaksa yine iktidar olacağız!

Paralel terör örgütünün oyuncağı olmayan siyasi yapılar olsaydı, koalisyon olmak da ağırımıza gitmezdi, dengeden rahmet çıkarımında bile bulunabilirdik!

Sadece milletimizin hafızası tazelenecektir, AK Parti tek başına hem de anayasayı değiştirecek çoklukta iktidar olacaktır!

Konya'da Başbakan Davutoğlu'na rağmen milletvekili sayısında bir artış olmamışsa, liste sorgulaması elbette ki yapılmalıdır!

Seçim sonuçları milletimize hayırlı olsun, milletimiz yapılan iyiliği asla unutmuyor. Diğer partiler seçmenini çalıştırdı, AK Parti Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu’nu, fark ortada!

AK Parti Konya İl Başkanlığı’nda, seçim sonuçları netleştiği an, Konya milletvekili seçilen Rüveyde Gülseren Işık, “HDP barajı geçecek demiştim, ben kazandım” diye kahkaha atabiliyorsa, seçmenden çok seçilenlerin tercihlerinde aranmalıdır bu kaybedişimiz!

Daha söyleyecek çok sözümüz var, bu kez milli iradeye AK Parti teşkilatlarında sahip çıkmakla başlayacağız işe!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic                     https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic    https://www.facebook.com/cafekuliscom

Önceki ve Sonraki Yazılar