1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Hayırlısı Olsun değil, Hayırlı Olsun demek istiyoruz!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Hayırlısı Olsun değil, Hayırlı Olsun demek istiyoruz!

A+A-

AK Parti kimi aday gösterirse göstersin oyumuz AK Parti’yedir.

Bizim dertleneceğimiz tek şey, utanacağımız isimlerin aday gösterilmesinin önüne geçme çabasıdır.

Sosyal medya üzerinden AK Parti’nin bazı büyükşehir ve il belediye başkan adayları sorgulanmaktadır, geçen yerel yönetim seçimleri sürecinde kurduğum denklemi yeniden hatırlatacağım; AK Parti Genel Merkez’in belediye başkan adaylarını açıklaması bir nişan dönemi olarak değerlendirilmelidir, sıkıntılı isimler hakkında kamuoyuyla paylaşılan bilgi ve belgeler bir havuzda toplanmalı, değiştirilmesi gereken isimler değiştirilmelidir.

Yüksek Seçim Kurulu’na aday listelerinin teslim edilmesi bir nikah resmiyeti kazanacaktır, bazen adaylar hakkında çok güçlü referanslar olabilir ama sonrasında ulaşan bilgiler teyit edildiğinde gerçekten sıkıntılı isimler olduğu da anlaşılabilmektedir.

Bu süreçte nişan yüzüğünü atmak, en başta siyasi iradenin sorumluluğundadır.

Şahsımızın üzerine yüklendiği sorumluluk gayet açıktır; Yüksek Seçim Kurulu’na isimler teslim edilene kadar yanlış bulduklarımızı söylemek, resmiyet kazandığında da istemediğimiz isimler dahi aday gösterilmiş olsa, seçim sürecinde çalışmak olacaktır.

AK Parti kendi seçmen kitlesini tanımakta zorlanmaktadır, eski siyasi alışkanlıkların terkedilmesi gerekmektedir.

Her seçim sonucu değerlendirmesinde “Mesaj alındığı” söylendiği halde mesajın gereklilikleri yerine getirilmemektedir.

Bizler zorunluktan dolayı oy vermek zorunda bırakılan değil, kendimizin dışındaki insanlara da oy vermelerini zorlayacağımız insanların aday gösterilmesini istiyoruz.

Konya AK Parti’nin kalesidir, kale olan Konya’ya söz verildiği halde metro temeli atılmamıştır, yerel yönetimler seçimi sürecinde Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın metro sözünü kendisinin vermesini istiyoruz.

Merkezi hükümetin üstlendiği birçok yatırımı belediyelerimiz üstlenmiştir, merkezi hükümetin Konya’ya borçları da kabarmıştır.

Konya Büyükşehir ve merkez ilçelerde AK Parti’nin oy oranı bellidir, ilçelerde yüzümüzü kızartmayacak adayların belirlenmesi bütün ilçelerde AK Parti’nin kazanmasını sağlayacaktır.

Konya’nın her hangi bir ilçesinde seçimi kaybetmemizin tek sebebi sadece aday tercihi olacaktır, kimse kaybedeceğimiz, bıçak sırtında duran aday isimlerinin asla arkasında durmamalıdır.

Belediyeler hizmet yeridir, bütçesi olan kurumlardır, parayı da insanı da yönetecek kabiliyette olan insanlar aday gösterilmelidir.

AK Parti İl Başkanlığı kurulduğu günden buyana yönetim kurulu üyeliği yapmış kişileri gruplar halinde toplantıya çağırmakta, istişareler yapmaktadır; aynı şekilde kadın kolları, gençlik kolları, meclis üyeleri, belediye başkanları ve milletvekilleri de bu toplantılara dahil edilmelidir; aidiyet duygusu yeniden diriltilmelidir. Hatta 2002’den buyana arşiv kayıtları muhafaza edilmişse, aday adayları da hatırlanmalıdır.

Bizler aday isimleri açıklandığında “Hayırlısı olsun” demek istemiyoruz, “Hayırlı olsun” demek istiyoruz.

İnşaallah her şey hayırlı olur!

Önceki ve Sonraki Yazılar