1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Hasan Angı siyasette siyaset yapabilecek mi?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Hasan Angı siyasette siyaset yapabilecek mi?

A+A-

Bundan daha iki yıl önce Atiker Düğün Salonu’nda AK Parti İl Başkanımız Hasan Angı’yla karşılaşmıştık, daha sonra yine birkaç düğün programında karşılaştık, esas Atiker karşılaşmasında yaşadığımız kısacık bir diyaloğu aktaracağım.

Düğün pilavı yediğimiz masada Mehmet İncili ağabey de varmış, kendisini gıyaben tanıyordum, onun da beni tanıdığını biliyordum.

90’lı yılların başında İlim Yayma Cemiyeti’nde Ortaöğretim Başkanlığı yapmış bir tanıdığım anlatmıştı. O günlerde uyarılmış hepsi, “Ahmet Şükrü’den uzak durmaları” söylenilmiş. Radikal İslamcıyız, İran Devrimi’ni sahiplenen bir yerde duruyoruz, Amerika, İsrail karşıtlığı onlarda da var, bizim sakıncalı olmamız İran’ın Şia mezhebine tabi olması, değilse biz de Sünni’yiz, değilse Türkiye’de ilk İmam-ı Azam Paneli’ni yapan bir çizgide de duruyoruz!

Yemekte yüz yüze tanıştık, Cuma gününe de yemeğe davet etti, özel yaptırdığı etli ekmekten ikram etti. Mehmet İncili ağabeyin Konya’da birçok insan eserleri vardır, hatasıyla sevabıyla kendi yaşamında birçok insana dokunmuş, birçok insanın elinden tutmuştur. İnanç beraberliklerinin önüne bazen nüans farklılıkları geçebiliyor!

Yemek bittiğinde arka masada insanların öbek öbek sıralandığını farkettim. Bir yemek masası tamamen boştu, sadece Konya eski milletvekili Kerim Özkul oturuyordu. Yemekten sonra selamlayanların haddi hesabı olmadığı gibi, sırasını bekleyip maruzatını bildirecek insanlar da kuyruk oluşturan bir düzen almıştı.

Biz kendimizi Kerim Bey’e göstermeden çıkmıştık, büyük bir günah işlemesek de ayıp etmiştik, Düğün Salonu’nun merdivenlerinden tam inmiştim ki, karşımda Hasan Angı Bey duruyordu, bir başınaydı, yalnızdı.

Selamlaştık, tokalaştık, kucaklaştık…

İçerde “Kerim Özkul’un bir türbe gibi ziyaret edildiğini” söyledim.

Aynı manzarayı İl Başkanlığı ve milletvekilliği döneminde kendisinin de yaşadığını” hatırlattım.

Dışa vuran bir iç geçirme yoktu, “Bu işler böyledir Ahmetcim” demekle yetindi.

Hasan Angı Bey’in 24 Ekim’de AK Parti İl Başkanı olarak atanmasından buyana, geçmiş günlere döndüğünü tahmin edebiliyorum. Kaç insan arıyordur kendini, kaç insanın maruzatı ulaşıyordur. Kerim Özkul, “Dünya varmış be abi” rahatlığını etrafında dillendiriyor olabilir, eski günlerin özlemini mutlaka o da çekiyordur.

Nerden aklıma takıldı bilmiyorum, sosyal medya hesaplarından birkaç eski milletvekili ve eski il yönetim kurulu üyelerinin paylaşımlarına baktım; bir şey dememe gerek yok, aynen düşündüğünüz gibi…

Hasan Angı Bey İl Başkanı olarak atanmasıyla birlikte ilçe kongrelerini kucağında buldu. Kongreler tamamlandığında eski il başkanlığı dönemiyle, şimdi ki dönemini kıyaslama imkanını bulmuş olacağız.

İl Başkanımız Hasan Angı’nın geçmiş dönemde insan siyaseti yapmakta maharetli olduğuna tanıklık ettik, esas siyasette siyaset yapabilme kabiliyeti gösterebilecek mi, bekleyip göreceğiz!

Önceki ve Sonraki Yazılar