1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Hangi siyasiler botoks yaptırdı?
Hangi siyasiler botoks yaptırdı?

Hangi siyasiler botoks yaptırdı?

Ekran yüzleri, oyuncular, tiyatro sanatçıları yılların yorgunluğunu yüzlerinden atmak için botoksu tercih ediyor. Seçim öncesi bunlara siyasiler de dahil oluyor.

A+A-

Dermatolog Vildan Şengöz, yorgun ve kızgın olsalar bile halkın karşısına güler yüzlü, pozitif çıkmak için son zamanlarda siyasilerin botoks yaptırdığını söylüyor.

Dermatoloji Uzmanı Dr. Vildan Şengöz, son zamanlarda yaygın hale gelen botoks hakkında bilgiler verdi. Şengöz, botoksun 2 yaşından itibaren bebeklerde, spastik çocuklarda kullanılan kas gevşetici bir ilacın etken maddesiyle yapıldığını söyledi. Şengöz, laboratuvar ortamında üretilen bir bakterinin senteziyle elde edilen bu ilacın, halk arasında yanlış bilindiği gibi yılan zehri ya da yılandan elde edilen bir olmadığına dikkat çekti.

Son zamanlarda oyuncu botoksu ismi verilen, kişinin mimiklerini bloke etmeden, kasılmış kalmış bir görüntü oluşturmadan, natürel bir imajla botoks uygulaması yapıldığını ifade eden Şengöz, botoksun kalıcı bir uygulama olmadığını kaydetti. Düzenli olarak botoks yaptıran kişilerde uygulama süresinin uzadığını belirten Şengöz, “6 ay, 8 ay hatta 14 – 15 ayda bir botoks yaptıran hastalarımız var. Botoks alışkanlık ve kaslarda bozulma yapmaz. Kasların yapısını bozmaz. Göz kapaklarında ya da alında düşüklük oluşturmaz. Bunlar hastalarımızın sıklıkla sorduğu sorular. Botoksu genellikle toplum önünde, çok sık göz önünde bulunan siyasetçiler, sinema ve tiyatro oyuncuları, iş hayatında önemli pozisyonda olan yöneticiler sıklıkla tercih ediyor. Kadın ve erkek ayrımı artık eskisi kadar belirgin değil. Erkek hastalara da sıklıkla botoks uygulaması yapıyoruz. Botoksla, kişinin yorgun, sinirli, öfkeli, çatık kaşlı ifadesini yumuşatıyoruz. Ama tamamen bloke etmiyoruz. Kişi yine güler yüzlü, pozitif bir ifadeyle insanların karşısına çıkar hale geliyor.” diye konuştu.

Botoksu en çok erkeklerde kaş arasına ya da alın bölgesine düşük dozlarda enjekte ettiklerini anlatan Dermatolog Şengöz, şöyle devam etti: “Siyasiler çok yoğun çalışıyorlar. Seçim dönemleri, karar alma aşamalarında, uzun süren toplantılar, uykusuz geçen geceler onların uykularında bile çatık kaşlı olmalarına sebep oluyor. Bir süre sonra bu yorgunluk ifadesi yüze oturmaya başlıyor. Kendilerini çok iyi ve mutlu hissetseler de aynaya baktıklarında o çatıkları görüyorlar. Dolayısıyla halkın karşısına öfkeli ve negatif ifadeyle çıkmayı tercih etmedikleri için bir kısmı botoks yaptırmayı tercih ediyor. Gerek oyuncular, gerek kamera karşısında bulunan kişiler gerek siyasiler, topluma pozitif mesaj vermek için öfkeli, yorgun görüntüyü rahatlatmak için botoks yaptırmayı tercih ediyorlar.”

Sadece görüntü açısından değil terleme problemleri için de botoks uygulaması yapıldığını belirten Şengöz, “Koltuk altı, el ayak terlemesi veya bazı insanların yüzünde, kafa derisinde aşırı terlemeden dolayı elinde mendille gezmek zorunda kalabiliyor. Böyle zamanlarda geçici olarak 6 – 8 ay hedeflenecek şekilde botoks uygulamasıyla bu sıkıntıyı ortadan kaldırıyoruz.” diye konuştu.

Elit restoranlarda çalışan garsonlar, hostesler, kamera karşısında ışığın etkisiyle terleyen sunucu ve oyuncular terleme problemleri için botoksu tercih edenlerin başında geliyor. Botoksun koltuk altı bölgesine çok basit bir şekilde enjekte edildiğini kaydeden Şengöz, “8 ay sonra tekrar terleme geri geliyor. Kişi isterse uygulamanın devamını yapıyoruz. Botoks uygulamasında ter bezleri bloke olmuyor. Orada bezi bir şaşırtma söz konusu. Çalışmasını geçici olarak durduruyoruz. Vücudumuzda milyonlarca ter bezi olduğu için koltuk altı ya da elin, ayağın durdurulması toksinlerin atılımı açısından bir sıkıntı oluşturmuyor. Bu en çok sorulan soruların başında geliyor.” dedi.

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.