1. YAZARLAR

  2. Alper Mikdat AKINCI

  3. Hangi örgüt kendi halkına kucak açan bir devlete savaş açar!
Alper Mikdat AKINCI

Alper Mikdat AKINCI

Yazarın Tüm Yazıları >

Hangi örgüt kendi halkına kucak açan bir devlete savaş açar!

A+A-

PKK yıllardır Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı ihanet içinde. Türkiye’de eski rejim ne kadar Kürt Halkı’na zulmetmiş olursa olsun hiçbir zaman seçme, seçilme ve devleti yönetme haklarına yasak getirmemiştir.

Devleti yönetenlerle devleti ayrı görmeyi anlamadıklarından değil, emperyalist ülkeler ve yeli işbirlikçileri tarafından kurdurulan terör örgütlerinin işi budur.

PKK’yı elbette ki PYD/YPG’den ayrı düşünmüyoruz yine de Esed’in bombaları altında can vermekten kurtulan, Türkiye’ye sığınan 400 bin Kobanili Kürtü bağrına basan Türkiye’ye karşı PYD’nin saldırısını kim nasıl izah edebilir?

Kendi halklarını koruyamayan, kendi halklarını Esed’in bombalarından kurtaran Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne karşı Esed’in saflarında yer alarak Türkiye’ye savaş açmak hainliktir, şerefsizliktir, alçaklıktır!

Sururiye Devlet Başkanı Beşşer Esed'in Siyasi ve Basın Danışmanı Buseyne Şaban, Rusya’nın RT kanalında, rejim ordusuyla, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin askeri operasyonlarda iş birliği yaptığını açıkladı. "PYD militanları, ülke topraklarını, Suriye ordusu, Rus uçakları ve ulusal savunma gücünün iş birliğiyle özgürleştiriyor. Suriye halkının ve topraklarının bütünlüğünün önemi dikkate alındığında söz konusu iş birliği herhangi bir sorun teşkil etmiyor" dedi.

Esed’in cephesinde mevzilenen PYD, nasıl oluyor da kardeşlerinin kanını akıtanlara askerlik yapacak kadar alçalabiliyor?

Bunun yarım asırdan fazla Baas rejimi geçmişi var.

Bugüne kadar Amerika PKK’yı hep Suriye üzerinden besledi.

Kürt halkının özgürlüğü, yaşam hakkı PKK ve PYD’nin umurunda değil.

Kobanili Kürtleri Esed’in katliamından kurtaran Türkiye’ye karşı Esed’in askeri olup savaş açmak kadar kirli, alçalmış başka bir el olabilir mi?

Biraz insanlıktan nasibi olan ömür boyu kendi halkını katliamdan kurtaran Türkiye’ye kul köle olur!

Bunlar soysuz, bunlar haysiyetsiz, bunlar kardeşlerine düşman, bunlar kendi halklarını katledenlerin ellerini öpecek kadar alçak, onlardan emir alacak kadar onursuz!

Türkiye solcuları farklı durumda mı?

Onlar da aynı haysiyetsizliği sergiliyor, kendi ülkelerine karşı emperyalist devletlerin heva ve heveslerini kursaklarına taşıma görevini üstleniyor.

Bu savaş bütün Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren emperyalist ülkelerle mazlumların hamisi Türkiye Cumhuriyeti Devleti arasındadır.

Amerika’nın, Rusya’nın, İngiltere’nin, Almanya’nın, İsrail’in, İran’ın amacı belli, Türkiye solcuları kime hizmet ediyor, kimlerin değirmenine su taşıyor?

Önceki ve Sonraki Yazılar