1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Gammazcı, şeref yoksunu, haysiyetsiz Ertuğrul!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Gammazcı, şeref yoksunu, haysiyetsiz Ertuğrul!

A+A-

Altmış sekiz yaşına gelmiş, yıllarca Müslümanları askere, yargıya, rektörlere, devlet kurumlarının en başındaki siyasilere ve bürokratlara gammazlayan bir adam nasıl şereften bahsedebilir?

Kaç inançlı okul müdürü gammazlandığı için soruşturma geçirdi?

Kaç hastane çalışanı gammazlandığı için yerlerinden sürüldü?

Kaç siyasi parti gammazladıkları için kapandı?

Kaç gazeteci gammazladıkları için işten atıldı?

Kaç yargı mensubu gammazladıkları için idari soruşturmanın kurbanı oldu?

Kaç insan gammazlandıkları için tutuklandı, hapis yattı?

Ahmet Hakan’ın yediği dayak üzerinden iktidar partisine yüklenmesi, yemeğini yediği patronun kılıcını sallamak değil sadece, içlerinde büyüttükleri İblis saldırdıkları İslam’a dört elle sarılmalarını sağlayacak kadar alçaklaştırdı.

Sen ve senin gibi insanlar yıllarca inançlı insanlara saldıracaksınız, akla hayale gelmedik kanunlarda ve yasalarda yeri olmayan yasakları manşetlerden çakacaksınız, seksen beş bin öğrenci okullardan atılacak, beş bin kamu personelinin işine son verilecek, sonra kalkıp vicdan çağrısında bulunacaksın.

Sen hem gammazcı hem de şeref yoksunu alçak bir adamsın!

Bunlar için değişen bir şey olmaz, medya gücünün iktidar belirlediği günlerde patronunun işaret ettiği yerlere saldırarak ceplerini doldurur, iktidar patronuna ayar çektiğinde de patronunu savunarak ceplerini doldurur.

Sizin kadar alçalmışı bu ülkede ne medyaya gelmiştir ne de bu topraklarda doğmuştur, ahlaksızlıklarınızın bir karış astarı kalmadı nasıl da pişkinleşiyorsunuz; Selahattin Demirtaş’ın namlulardan çıkan kurşunlarla bezenen sözleri nasıl barış olarak sunulabiliyorsa, senin altmış sekiz yıllık hayatının kirlenmişliği de o kadar itidal çağrısında bulunabilir.

Siz kendi menfaatlerinizin korunması uğruna kendi resmi ajans hesaplarınızdan terör örgütünden beslenen siyasi partiye oy isteyecek kadar alçaldınız. Siz ne kadar devlet düşmanı yazar çizer varsa medya organlarınızda adamları barındırdınız.

Kalkıp bir de nostalji solculuğu yapma utanmaz adam!

Sen kapitalist bir adamın masasının artırdıklarına tav olan burjuvalaşmış bir proletaryasın.

Cuma Namazı’na giden lise öğrencilerine karşı olan hıncınızı terör örgütü üyelerine karşı göstermediğiniz gibi, utanmazlığın en son sınırında terör örgütü üyesini sivil vatandaş gibi televizyonlarınızda konuşturdunuz.

Başbakanları pijamalarla karşılama dönemi sona erdi, cumhurbaşkanlarına, başbakanlara, genel kurmay başkanlarına, rektörlere, yargı üst kurullarına manşetlerle emirler yağdırma saltanatı bitti. Siz hiçbir zaman gazetecilik yapmadınız, siz Allah’ın her günü birilerini gammazladınız. Siz kaç kişinin emeğini çaldınız, kaç kişinin sırf inançlarından dolayı sorgulanmasına çanak tuttunuz. Türkiye Cumhuriyeti Devleti tarihinde sizin medya grubunuz kadar insanlar üzerinde şantaj, baskı, tehdit uygulayan başka bir medya organı olmadı. Siz insanları tehdit etmekle kalmadınız devleti tehdit edecek cüreti buldunuz kendinizde.

Yabancı sermaye ortaklığının Aydın Doğan’a yüklediği konsolosluk görevleri bir çok bilgiyi istihbarat dosyaları olarak sunduran bir casusluk kabiliyeti kazandırdı. Nerelere hizmet verdiğiniz de belli, nasıl da yayın kurulunuza hafiften dokunulacak olsa hop oturup hop kalkıyor Amerika’sından Avrupa Birliği dönemsel başkanlarına kadar.

Basın özgürlüğü sizlere cumhurbaşkanına, başbakana hakaret edeceğiniz kadar tanındı bu ülkede. Siz insanların en masum düşüncelerini ifade etmelerine bile tahammül edemediniz. Yalan haberler yaptınız, iftiralar attınız, bir çok insanı da hapishanelere attırdınız. 28 Şubat döneminden önce de aynıydınız. Sizin yayın organlarınızda çıkan haberlerle bizler de soruşturma geçirdik, bizler de para cezalarına çarptırıldık.

Siz yüzbinlerce insanın hayatına kasdettiniz, onbinlerce insanın işten atılmasını kadehlerinizi tokuşturarak kutladınız, o insanlar Allah’tan başka sığınacak kapı bulamadılar, sana ne oluyor da Allah’a sığınacak kadar şerefsizleşiyorsun Allahsız adam!.

Ne senin hayatının evrelerinde sıraladığın insanlar şerefliydi ne de sen hayatının tek bir gününde şerefinle yaşadın.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde gammazlamalarınız karşılık bulmuyor artık. Bu kez de Türkiye’yi Amerika’ya, Avrupa Birliği Üyesi devletlere gammazlıyorsunuz.

Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren, PKK ve İŞİD’i palazlayan, besleyen devletlerin sizler de yayın organı olmanın ayrıcalığını yaşatıyorsunuz kendinize.

Öyle tanımlamalar yapıp içine Cumhurbaşkanını, Başbakanı yerleştirmek zekice bir iş değildir Ertuğrul Özkök, sen söyleyeceğini açıkça söyleyemeyecek kadar gammazcı ve şerefsiz bir insansın.

AK Parti iktidarında hiç kimse ideolojilerinden dolayı içeri atılmadı. Gazeteciler de düşüncelerinden dolayı suçlanmadı. Darbeci gazetecilerin suçu belli. En önemlisi de AK Parti iktidarı döneminde sizlerin çığırtkanlık yaptığınız dönemlerdeki kadar gazeteci öldürülmedi. Bu ülke gazete patronlarının öldürülmesine de tanık oldu, gazetelere öldürtenlerce el koymasına da. 

Haysiyetsiz adamlar, her gün köşesinden küfürler, hakaretler yağdıran biri dayak yedi diye bas bas bağırıyorsunuz, ya sizlerin suçları, günahları yokken gammazladıklarınızın günlerce işkence çekmelerine, yıllarca hiçbir suçları yokken cezaevlerinde yatmalarına ne diyeceğiz?

Önceki ve Sonraki Yazılar