1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Firavun bile Allah’a sığınmış, içerdeki FETÖcüler kime sığınıyor acaba?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Firavun bile Allah’a sığınmış, içerdeki FETÖcüler kime sığınıyor acaba?

A+A-

Ölüm anında insanın sığınacağı Allah’tır da masum bir insanı öldüren kimse ne adına olursa olsun öldürme anında kime sığınır acaba?

Hangi ruh halinde bir insan bir insanın canını alır?

Aç  kalan insanın ya da bir eve hırsızlığa giren kişinin bir anda karşısına çıkan ev sahiplerinden birini öldürmesini bile anlıyor insan, bir türlü hiç tanımadığı insanların üzerlerine bombalar yağdıran, mermiler boşaltan insanların ruh halini anlayamıyorum.

FETÖ bağlantısı olduğu gerekçesiyle hapse atılan gazetecileri birbirleriyle yarışırcasına savunan başka yazarları görüyorum. Gruplar kurulmuş, e-postalar havada uçuşuyor. Namustan bahsediyorlar, şimdi sesimiz çıkmayacaksa ne zaman çıkacak diyorlar. Aydın sorumluluğundan bahsedenler de var, sessiz kalmayı şerefsizlik olarak birbirlerinin alnına yapıştıranlar da var!

İçeriye atılan gazeteciler suçları oranında cezasını çeker çıkar, onları savunan insanları kim çıkaracak bu zifiri karanlıktan?

Korkunç akıl oyunları oynanıyor, akıl almaz benzetmeler yapılıyor. Sayılarının kaç olması hiç önemli değil, şehit düşen insanların teki için kalemleri aynı sorumlulukta, aynı duygu yoğunluğunda tek cümle kurmuyor.

Nazlı Ilıcak’ından Ali Bulaç’ına kadar pişmanlık ifadelerini okuyoruz, Allah’ın her günü darbe girişimcilerinin etkin pişmanlıktan yararlanmak istediklerini belirten itirafları yayınlanıyor; kendilerini savunmayanları kendini gazeteci, aydın zanneden bir alay çakal savunuyor. Kendi mahallesinde adam yerine konulmayan itler, karşı mahallenin çeleninden üzerimize havladıkça alkışlanmasının sarhoşluğunu yaşıyor.

Toprağın altına gönderilen bir daha dünya yüzü görmeyecek insanları çabulcular savunacak değil!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “İdam”a karşı çıkma gerekçesi Ergenekon kumpasında kurban gidenler, “İdam olsaydı onlar idam edilecekti” diyor. Ergenekon, Balyoz kumpasını kuranları kurtarma çabasında kurbanları sunuyor. İdam’ın hangi gerekçeyle, hangi delillerle uygulanacağına gelen yok zaten, kendi ülkesinin vatandaşlarına kurşun sıkanlar, bombalar yağdıranlar, emperyalist ülkelerin talimatlarıyla binlerce insanı katledenler konuşulmuyor, mesele sadece darbe girişiminde bulunan terörist askerler de değil!

İdam’a karşı çıkmanın evrensel değerlerle örtüştürülmesinin bile bir izahı olur, alternatifleri sunarsın, daha başka önerilerin varsa onları tartıştırırsın, yok bunların hiçbiri yok, yaslandığı yerler kurban seçilen insanlar yine!

Helikopter ve uçaklarla insanların üzerine bomba yağdıran, kurşunlar sıkan teröristler içerde kime sığınıyor acaba?

Darbe girişimi başarılı olsaydı bir pişmanlık duymaları, Allah’ı hatırlamaları mümkün olmazdı, şimdi nasıl bir ruh hali taşıyorlar, şehit düşen insanların aileleri, çocukları uykularını kaçırıyor mudur?

Asla adaletten vazgeçmeyelim, hatta kin ve nefretlerimiz bile adalet duygularımızın önüne geçmesin ama niyet başka!

Firavun’un ölüm anında Allah’a sığındığını biliyoruz, Firavun insanları katlederken kendi ilahlığının gücüne sığınarak katlediyordu, bunlar kendilerinden başka güçlere sığınarak yüzlerce insanımızı katletti, şimdi ranzaya uzandıklarında gerçekten kime sığınıyorlar, içlerinde pişmanlık yaşayanlar da vardır, onlar bu pişmanlıklarını hafifletecek bir sığınak edinmiş midir?

Gözümüzün önünde şehit düşen insanlar bizim uykularımızı kaçırıyor, onları katledenler nasıl uyuyor, onları ideolojik gerekçelerle savunanlar, tükürdüklerini yalamama pahasına ağızlarından kudurmuşçasına hâlâ salya akıtanlar nasıl bir vidan taşıyor!

Halktan bahseden halk düşmanları bunlar, emperyalizme karşı çıkan sıkıştıklarında emperyalist ülkelere kapan atan şerefsiz bunlar!

Önceki ve Sonraki Yazılar