1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Firari sanık Sami Karahan, ihraç edilen Mehmet Ayan'a oh olsun dedi!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Firari sanık Sami Karahan, ihraç edilen Mehmet Ayan'a oh olsun dedi!

A+A-

Devletimizin varlık mücadelesi olan FETÖ meselesine ilişkin kararlılığımızı bir vatandaşlık bilinciyle bugüne kadar devam ettirdik.

Bu konuda en küçük toleransımız olmadığı gibi mücadelemizin önüne ne siyasi hukuku, ne tanışıklık hukukunu ne de akrabalık hukukunu geçirmedik.

Konya’da FETÖ yapılanmasını deşifre etmekle kalmadık, FETÖ’nün en üst düzeydeki yetkilileri hakkında da suç duyurularında bulunduk.

Meseleyi kurumlar nezdinde sürekli takip ettiğimizi ve FETÖ bağlantıları bizim için çok net olan bir şahısla ilgili girişimlerimizi 15.07.2017 tarihli yazımızda anlatmıştık.

Bu şahıs, Mimoza Ticarethanesi ortaklarından Mehmet Ayan’dı.

Mehmet Ayan, Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden ihraç edilen bir profesör.

FETÖ’yle irtibat ve iltisakından dolayı Rektör Mustafa Şahin tarafından 2016 yılı Ağustos ayı içinde açığa alındı, ancak bir ay kadar sonra görevine iade edildi.

Mehmet Ayan, Hukuk Fakültesi’ndeki görevine iade edildikten sonra, Dekan Vekili Mustafa Avcı tarafından Özel Hukuk Bölüm Başkanlığına getirildi.

Hakkında ciddi şüpheler bulunan bizim bile en az 10 yazıda -bazı köşe yazılarımız ve haberlerimiz Prof.Dr. Yavuz Atar tarafından mahkeme kararıyla erişimi engellenmiştir- kendisi hakkında bilgiler paylaştığımız bir akademisyeni ödüllendirmek, korumak, imtiyazlı ve karar alma süreçlerinde etkin bir mercide görevlendirmek bir aklıevvellik de olamaz, başka sebepler olduğu açıktır.

Mehmet Ayan bu göreve Nisan 2017’ye kadar devam etmiştir.

19.04.2017 tarihli Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi iddianamesinin Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabulü üzerine, Rektör Şahin tarafından Mehmet Ayan idarecilik görevlerinden alındı, ancak öğretim üyeliği görevine devam etti.

Rektör Mustafa Şahin, yine Mehmet Ayan’ı Temmuz ayı içerisinde açığa aldı.

Aradan bir hafta bile geçmeden 14 Temmuz 2017 tarihli ve 692 sayılı KHK ile FETÖ irtibat ve iltisakından dolayı Mehmet Ayan, YÖK’ten ihraç olunan 356 akademisyen arasında çoktan hakettiği yerini aldı.

FETÖ’cünün FETÖ’cülüğüne en muteber şahit yine bir FETÖ’cüdür!

Hakkında 5 Haziran 2015 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunduğum, yurtdışı yasağı konulmasını talep ettiğim firari sanık Sami Karahan bütün çabamıza rağmen yurtdışına kaçmayı başardı. Utanmadan arlanmadan o da bizim hakkımızda suç duyurularında bulundu.

Asya Bank’ın ortaklarından olan Sami Karahan aynı zamanda Mehmet Ayan’la Mimoza Yayıncılığın da ortaklarından.

Firari  sanık Sami Karahan New Jersey’de yaşıyor.

Firari FETÖ sanığı Sami Karahan, twitter hesabından 15.07.2015 tarihli paylaşımında Mehmet Ayan’ın yakın arkadaşı olduğunu belirterek, kendisi ihraç edildiğinde geçmiş olsun dileklerinde bulunmayan Mehmet Ayan’ın da ihraç edildiğini yazdı.  

Yakın arkadaşım bir öğretim üyesi ben ihraç edilince bir geçmiş olsun demeyi bile çok görmüştü. Bugün O da ihraç edilmiş

Tweet paylaşımlarının altına yazılan yorumları takip ettiğimizde, “Yakın arkadaşının” Mehmet Ayan olduğu aşikar biçimde ortaya çıkıyor.

Sami Karahan diğer yorumlara cevap da vermiyor. Mehmet Ayan ismi doğrulanmış oluyor, zaten başka bir ismi kasdetmesi de mümkün değil!

İddianamede, hakkında 10’dan fazla şahsın, yeminli beyanı olan bir kimse, 15 Temmuz şehitlerinin kemiklerini sızlatılırcasına bunca süre nasıl görevde tutulabilmiştir, bunu anlamak pek kolay değil.

sami-karahan.jpg

hande-cicek.jpg

murat-tanriverdi.jpg

FETÖ'nün yargı imamlarından biri olduğuna inandığımız Sami Karahan bile bütün FETÖcülerin tek tek atılacağına inanıyor, hâlâ birileri bu hainleri korumaya devam ediyor.

samikarahan1.jpg

Mahkeme kararıyla erişimi engelletilemeyen Mehmet Ayan'nın da adı geçen yazı ve haberlerin bazılarını aşağıdaki linkleri tıklayarak okuyabilirsiniz!

Mustafa Arıkan, Selçuk Üniversitesi'ndeki FETÖ yapılanmasını, rüşvet ilişkilerini ve kurulan kumpası itiraf etti

FETÖ Davası'nda Selçuk Hukuk'tan hangi akademisyenler yargılanacak?

Erbakan Üniversitesi'nden açıklama geldi, Selçuk da ses verecek mi? - Ahmet Şükrü KILIÇ

Selçuk Hukuk'ta paralel yapı 1000 öğrenciden 71 öğrenciyi mezun etti!

Önceki ve Sonraki Yazılar