1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Fevzi Kayacan'a imzalattığınız ahit sözleşmesi nerede Hasip Şenalp?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Fevzi Kayacan'a imzalattığınız ahit sözleşmesi nerede Hasip Şenalp?

A+A-

Konya Baro eski Başkanı Hasip Şenalp, FETÖ Davası’ndan tutuklu yargılanan yine eski Baro Başkanı Fevzi Kayacan’la yaptıkları ahitleşmenin iki yıl önce bozulduğunu söylüyor. Dahası da var, bu ahitleşmenin imzalı sözleşmesi olduğunu da itiraf ediyor, bu ahitleşme tutanağını Hasip Şenalp neden mahkemeye sunmadı acaba, sözlü beyanı kendince Fevzi Kayacan'a söyletene kadar her işte sözleşme hazırlayan adam bir sözleşme hazırlayıp imza attırmayı akıl edemedi mi?

Facebook’un anılar hatırlatması ilk kez işe yaradı, 3 Ocak 2015’te Hasip Şenalp’in facebook paylaşımında yaptığı itirafı paylaşmış, altına da kendi yorumumu düşmüşüm:

Avukat Hasip Şenalp demiş ki: 'Seçilen kişi, seçmeniyle ahitleşmiş ve sözleşme imza etmiştir. Ben sizlere ihanet etmeyeceğim, sizleri hem düşünce hem tavır olarak temsil edeceğim. Beni seçmeyenlere karşı da NEPOTİZM (aidiyet, etnik, eş dost, akraba ayırımcılığı yapmak) uygulamayacağım, adil olacağım. Aksi olursa ne olur; seçilen meşruiyetini kaybeder. Yani artık dayandığı, fikri zemin, ayaklarının altından kaymıştır, heyelan vardır. Bu dönemde, dün kendisini bir kaşık suda boğmak isteyenler alkışlar hale de gelebilir. Koltuk değnekleri ile buzlu zeminde ayakta durmak, tam da saman alevi metaforuyla bir nevi illüzyondur. Meşruiyetin devamı, seçmenle olan ahdin ve sözleşmenin, desteğin kesintisiz olmasındadır. Elhasılı, meşruiyet, seçilen için, haysiyettir, siyaseten ve fikren namustur.'

İş işten geçti Hasip Efendi; en azından seçtiğiniz adamın şeceresi de ne yaptığı da belli ya seçenlerin fikren namuslarına ne demeli? Bir camiayı ne hale getirdiniz, yalvarırcasına söyledik bu adamlarla birleşmeyin diye. Ne oldu şimdi de feveran ediyorsun, bugün alkışladığını söylediğin adamlar o gün sizlerin birlikteliğini yerdikçe siz de başkan adayınızı alkışlıyordunuz, toz kondurmuyordunuz. laf üretecek durumda değilsiniz, toplarsınız imzanızı seçime gider meşruiyet kazandırdığınız gibi elinden alırsınız!

Yukarda alıntısını yaptığım paylaşımı bugün yeniden facebook’ta paylaştım.

FETÖ şüphelisi tutuklu yargılanan Özgür Solak’ın Hasip Şenalp tarafından Huder’e taşındığını daha önce Harun Apan’ınin şüpheli ifadeleri içinde yayınlamıştık. Özgür Solak, Huder’e taşınmakla yetinilmemiş, Huder Konya Şube Başkanlığı görevinde de bulunmuş. Bu ilişki mutlaka sorgulanmalıdır.

Özgür Solak 22.07.2016 tarihinde kollukta verdiği beyanında, “2010 yılında baro başkanlığı için aday olarak Fevzi KAYACAN’ı teklif ettik ve karar alındı. Bizde sekreterya olarak kendisine teklif götürdük. O toplantıda hatırladığım kadarı ile Ferudun Fazıl YÖNEY, Mustafa ATILGAN, Esat ÖLÇER, Hasan KILCA, Mustafa DERBENTLİ, Ziya ERSOY ve hatırlayamadığım birkaç üstad avukat ve mevcut huder yönetimimiz vardı” diyor. 2012 yılında da 2014 yılında da aynı teklif Huder tarafından götürülmüş.

2014 Yılında yapılan Baro seçimlerinde Fevzi Kayacan’ın FETÖ bağlantısını onlarca yazıyla duyurduk. O dönem Hasip Şenalp’in oğlu Mehmet Şamil Şenalp Huder Başkanı’ydı ve Fevzi Kayacan’a toz kondurmayan açıklamalarda bulundu. Basın açıklamalarında aklı sıra bizlere göndermelerde bulunarak, Fevzi Kayacan’ı yere göğe sığdıramayan açıklamalarda bulunmuştu. Şamil Şenalp’in 03 Eylül 2014 tarihinde yaptığı açıklamayı da hatırlayalım:

2014 yılı Ekim Ayı içerisinde yapılacak Konya Barosu seçimlerinde de, yöneticileri ve üyeleri ile yaptığı istişareler sonucu yine ’Birlik Grubu’ ile beraber seçime katılmayı uygun bulmuştur ve başkan adayı olarak da, olaylara hak ve hukuk çerçevesinde yaklaşan, gerek kişisel yaşamında, gerek mesleki ve sosyal yaşamında, inandığı ilkeler çerçevesinde kararlarını kendisi veren, hiçbir siyasi partiye ve cemaate mensubiyeti bulunmadığını defalarca beyan eden, bu özellikleri ile hem ’Birlik Grubu’ bileşenlerinin hem de tüm baro camiasının teveccühünü kazanan Avukat Fevzi Kayacan’ı desteklemektedir

Denge ve Huder’in ortak adayı olarak FETÖcü olduğu en azından bizler tarafından onlarca kez yazılan Fevzi Kayacan’ı başkan adayı olarak gösteren her kim varsa hepsi soruşturmaya dahil edilmelidir. Fevzi Kayacan’ın listesinde yer alan isimlerin hepsinin ifadesi alınmalıdır.

Bu sıradan bir birliktelik değildir, yine bu kimsenin ben FETÖcü olduklarını bilmiyordum diyeceği, işi saflığa vuracağı bir ortak liste hazırlığı da olamaz.

Zoru gördüklerinde Fevzi Kayacan’ın FETÖcü olduğunu bilmiyorduk saflığına yatanlar, o listede FECÖcülüğü ayyuka çıkmış isimleri ne yapacak; Huder FETÖ’yle birlikte hareket etmiştir, bunun bedelini de ödemelidir.

Biz bedel ödemelidir diyoruz da, Fevzi Kayacan’ın listesinden Baro Yönetim Kurulu Üyesi seçilenler, AK Parti Konya İl Yönetiminde de görev almıştır. Şimdiki Baro Yönetiminde de AK Parti Yönetiminde de görevleri devam etmektedir.

Şamil Şenalp’in ifade tutanağında bir şey daha dikkat çekmektedir. Fevzi Kayacan’ın listesinde Baro Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilememesini ihanet olarak adlandırmaktadır. FETÖ’nün kendisine karşı ihanet içinde olduğunu söylemektedir. Hiç kendi ihanetini görmeyen Şamil Şenalp, Baro Yönetimine seçilseydi, itirafçı olmayacak mıydı yoksa?

Önceki ve Sonraki Yazılar