1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. FETÖ’yle mücadele vakfı ya da derneği kurulmalıdır!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ’yle mücadele vakfı ya da derneği kurulmalıdır!

A+A-

15 Temmuz darbe girişimi sonrası devletimiz de, milletimiz de şehit yakınlarına ve gazilerimize sahip çıktı.

Yeterli miydi?

Dünyayı bağışlasan yetmez şehit yakınlarımıza ve gazilerimize!

Şehit yakınlarımıza ve gazilerimize sahip çıktık; devletimiz ve milletimiz esas görevini yerine getirmelidir.

Milletimizi şehit eden; milletimizin dini duygularını sömürerek himmet paraları toplayan; devletin bütün imkanlarını kullanarak, işadamlarına, siyasilere, bürokratlara kumpas kuran, onları esir alan FETÖ’nün sanıklarını takip edecek, onların cezalandırılması için en iyi avukatları bu meselede görevlendirecek bir vakıf ya da dernek kurulmalıdır.

Şehidimize sahip çıkmak ancak onları katledenlerin cezalandırılmasıyla mümkün olacaktır.

Kurulacak vakıf ya da dernek sadece davaları takip etmelidir, yargı sürecine müdahil olmalıdır, avukatlar tutan ve onları görevlendiren bir yapı olmalıdır.

FETÖ sanıkları, genelde milliyetçi muhafazakar avukatları tercih ediyor. Avukat arkadaşlara da gün doğdu. İyi paralara vekaletlerini alıyorlar.

FETÖcüleri mesleki gelir sığınağında savunan insanlar içinde bizim mahallenin avukatları da var, Atilla Kart gibi devedişi FETÖcüleri savunan solcu avukatlar da var.

Siyasiler ve işadamları seyretmeyi seviyor.

Kimsenin inanın ki umurunda değil.

Meseleyi para çözecekse, acilen bir vakıf ya da dernek kurulmalıdır.

Konya’da 10 avukat belirlense, dosya çalışması yaptırılsa biz bunların kökünü kazırız.

Parası olanlar ellerini bir yıl ceplerine atsa, 10 avukata ayda 5-10 bin lira verilecek duruma gelinse çok yol katederiz.

MASAK Raporları’nda, işadamlarından FETÖ’ye 180 bin lira, 100 bin lira, 1 milyon lira bağışta bulunan insanlar olduğu görülüyor.

Kurulacak vakıf ya da dernek kamuoyu karşılığı olan isimlerden oluşturulabilirse, para meselesinin de hemen çözüleceğine inanıyorum.

Bir yanda avukat arkadaşlar, diğer yanda siyasiler FETÖ Davaları’nı takip edecek duruma getirilmelidir, bunların yargı ayağı da, bürokrat ayağı da, siyasi ayağı da kırılmalıdır.

180 bin lira FETÖ’ye para veren adam bu havuza o kadar para aktarsa, bir kişinin sahiplenmesi dahi bir çok insanı sürece dahil edecektir.

Meydanlarda, sahalarda kazandıklarımızı masada kaybetmemeliyiz.

FETÖ karşıtı olan birkaç milletvekilinin veryansınına falan bakmayın, elle tutulur hiçbir iş yaptıkları yok. Onların söylediğini millet fazlasıyla söylüyor. Sahnesi olan yerde boy göstermekten başka rol kesilmiyor.

Takip ettikleri bir tane FETÖ Davası da yok, bir kez olsun FETÖ Davaları’nın duruşmalarına katılmış değiller, susan da konuşan da bu kirli yapının kolundan tutmadığı sürece bir arpa boyu yol ketedemeyiz.

Kimseden bir şey beklemeden darbeye nasıl biz karşı çıktıysak, davaları da biz takip edeceğiz. Davların takibini yapmayan, dosyadan haberdar olmayan sadece sonuçları slogan haline getirir.

Kavurmacı’yı da Erkul’u da konuşmakla, yargıyı sorgulamakla elimize bir şey geçmiyor. FETÖcülerin avukatları ve yakınları mahkeme salonlarını dolduruyor, malına ve canına kasdedilen milletimizden bir Allah’ın kulu yok salonlarda.

Sözü daha fazla uzatmayacağım, FETÖ Davaları’nı takip ettireceğimiz, avukatlara dosya çalışması yaptıracağımız ve vekalet verdireceğimiz bir vakıf ya da dernek kurulmalıdır.

Bu vakıf'ın adı Terörle Mücadele Vakfı ya da Derneği olmalıdır ki, her zaman adı değişebilecek terör örgütlerine karşı hukuki mücadelesini devam ettirebilsin!

Sayın Atiker, böyle bir vakıf ya da dernek kurulsa, bağışta bulunmaz mısın bayım?

Önceki ve Sonraki Yazılar