1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. FETÖ'cünün oğlunun Jüri Başkanı Muhammet Fatih Uşan çıktı!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ'cünün oğlunun Jüri Başkanı Muhammet Fatih Uşan çıktı!

A+A-

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ve Hukuk Fakültesi Dekanı Önder Kutlu’nun bilgisi dahilinde Hasan Alparslan Ayan’ın Araştırma Görevliliğinin alım jürisinde ilginç bir isim daha olduğunu tespit ediyoruz. Bu şahıstan aslında 11 Mart 2018 tarihli, “NEÜ Rektörü Şeker'in kızı, NEÜ Hukuk'ta Araştırma Görevlisi!” başlıklı yazımızda bahsetmiştik:

Muhammet Fatih Uşan.

Muhammet Fatih Uşan Erzincan Hukuk Fakültesi’nde asistanken Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçiyor. Meşhur FETÖ’yle bağlantılı yayınevi Mimoza Yayınları’ndan “Çıraklık Sözleşmesi” adlı “Yüksek Lisans” tezini yayınlatıyor.

2010 Yılında Profesör olan Uşan 22.03.2011 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne geçiyor. Burada Uşan hızla yükselmeye başlıyor.

7 Nisan 2011 tarihinde Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ne kurucu Dekan oluyor.

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Üyesi, Üniversitelerarası Kurul Mevzuat Komisyonu Başkanı.

Takvim Gazetesi’nin 23 Eylül 2016 tarihli haberine göre, “Vatan haini generallerin Çurambar’da toplandığı kiralık evin” sahipleri 4 kardeşten biri Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Rektör Yardımcısı Muhammet Fatih Uşan.

Bu evden 20 Haziran 2017 tarihinde Abdulkadir Sevgi de köşe yazısında bahsediyor: “15 Temmuz’un darbe planları Çukurambar’da, Çayyolu’nda, Batıkent’te, Aydınlıkevler’de Adil Öksüz’ün kiraladığı evlerde hazırlandı.”

sabah-fetoevi.jpg

Sabah Gazetesi’nin 21.08.2016 tarihli, “FETÖ’cü hainler bu evde toplandı” başlıklı haberinde de: “FETÖ darbe soruşturmasında tutuklanan ve gizli tanık olmayı isteyen bir generalin, darbe üssü olarak belirttiği evi SABAH görüntüledi. Firari FETÖ imamı Adil Öksüz'ün katıldığı ihanet toplantıları, Ankara Çukurambar'daki lüks bir sitenin 4 numaralı dairesinde yapıldı. Darbe girişiminden bir hafta önce her akşam 3 saat süren toplantılar düzenlendiği belirlendi. Darbecilerin, delil bırakmamak için toplantılara katılanların binaya giriş çıkışlarını görüntüleyen kameraları söktükleri de ortaya çıktı.

Bir kimsenin 1 milyonluk evi 2.400 TL’ye kiraladığı kişinin kim olduğunu bilmemesi mümkün müdür?

Fatih Uşan’ın kafalarda soru işaretleri bırakan bağlantıları bu kadarla da bitmiyor. 11 Mart 2018 tarihli yazımızda alımındaki şaibeye dikkat çektiğimiz Mehmet Ayan’ın oğlu Hasan Alparslan Ayan’ın jürisinde Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden gelen Uşan da var, hem de Juri Başkanı olarak.

Muhammet Fahih Uşan’ın FETÖ’yle mücadele etmesi gereken bir bürokrat olarak kurumundan kaç kişiyi ihraç ettiğini de merak ediyoruz!

Muhammet Fatih Uşan’ın, FETÖ’den ihraç edilen Mehmet Ayan’ın oğlunu asistan olarak aldırmasında Mimoza geçmişinin ne kadar hatırı var ya da Mimoza Grubu’nun elebaşısı firari sanık Prof.Dr. Sami Karahan’la da ailecek görüşecek kadar bir yakınlığı olduğu bilgisi doğru mu?

NEÜ Rektörü Şeker'in kızı, NEÜ Hukuk'ta Araştırma Görevlisi!” başlıklı yazımda Recep Bulut’un köşe yazısından alıntı yapmıştım, o yazıda da Mehmet Ayan ve Muhammet Fatih Uşan’ın aynı jurüde görev aldığını görüyoruz:

“Prof. Dr. Şakir Batmaz’ın yerine Genel Sekreter Vekili yapılan Akın Ünal’ın doktora jürisinde Erciyes Üniversitesi’nden Prof.Dr. Murat Doğan’ın (Danışman) Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nden Prof.Dr. M. Fatih Uşan (Şu anda Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı), Prof.Dr. Mehmet Ayan (ihraç edildi) ve Prof.Dr. Veysel Başpınar ile Doç.Dr. Süleyman Yalman bulunmaktadır...”

Özel İzmir Üniversitesi’nin FETÖ Üniversitesi olduğunu bildiği halde Fatih Uşan ve diğer jüri üyelerinin gözünü karartan ne oldu acaba?

Sadakat mi, vefa mı, firasetsizlik mi?

Muhammet Fatih Uşan, FETÖ Üniversitesi’nden mezun olan Hasan Alparslan Ayan’ı Kamu Görevlileri Etik Kurulu Üyesi olarak hangi etik kurala sığdırdı, Üniversitelerarası Kurul Mevzuat Komisyonu Başkanı olarak hangi mevzuatta uygun buldu, en önemlisi de Hukuk Fakültesi Dekanı olarak hangi hukuku öncelikli kıldı da Araştırma Görevlisi yaptı?

Konya'da jüri üyesi olacak adam kalmamış gibi, o kadar görevi olan adam koşa koşa nasıl da gelmiş Jüri Başkanlığı yapmış?

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker ve Hukuk Fakültesi Dekanı Önder Kutlu, FETÖ Üniversitesi’nden mezun olan birini nasıl bu kadar sahiplenebildi?

Kısa bir değerlendirme yapmak isterdim aslında, o değerlendirmeyi 10 Mart’ta Muhammet Fatih Uşan twitter hesabından kendisi yapmış, bize bir söz bırakmamış…

fatih-usan-twit.jpg

İhraç edilen Ayan'ın oğlunu Rektör Şeker nasıl üniversiteye aldı? - Ahmet Şükrü KILIÇ

NEÜ Rektörü Şeker'in kızı, NEÜ Hukuk'ta Araştırma Görevlisi! - Ahmet Şükrü KILIÇ

Önceki ve Sonraki Yazılar