1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. FETÖcülerin kurtarılması referansları İslami cemaatler mi?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖcülerin kurtarılması referansları İslami cemaatler mi?

A+A-

15 Temmuz hain darbe girişimi öncesi işe yarıyordu, şimdi de işe yarayacak duruma getirilmesi bu mücadeleye karşı işlenebilecek en büyük cürümdür?

Bahsettiğim tehlike FETÖ şüphelisi olarak görevden uzaklaştırılan, ihraç edilen, gözaltına alınan, adli kontrol şartıyla serbest bırakılan, tutuklu yargılanan FETÖ şüphelisi bazı kişiler için yakın etrafı onların Milli Görüşçü olduğunu ya da Hakyol, Altınoluk, Menzil cemaatine bağlı kimseler olduklarını söylüyor. Bir insanın hem FETÖcü hem de başka bir cemaate bağlı olması mümkün değil mi?

Devletin en ücra köşelerine kadar sızmayı başaran FETÖ, cemaatleri boş mu bırakacaktı!

Konya’da görülmekte olan FETÖ davasında da bazı avukatların şüpheliler hakkında aynı savunmayı yaptığına tanık oluyoruz. 15 Temmuz darbe girişimi öncesi yapılan bir savunmada, “FETÖ bir örgütse diğer İslami cemaatler de örgüttür” denilecek densizlikte savunmalar yapılmıştı.

16 Ağustos 2016 Salı günü yayınladığımız "FETÖ'cü Sami Karahan için YÖK kararını YOK sayanlar kim?" başlıklı haberimize Prof.Dr. Yavuz Atar'ın talebi üzerine ANKARA 2. SULH CEZA HÂKİMLİĞİ erişim engeli koymuş, haberin çıkarılması kararı alınmış.

Neredeyse bir yıldır kendini hatırlatmaya korkan insanlar cesaret bulmaya başlamışsa, bizlerde de bir zafiyet başlamış demektir.

Yavuz Atar aynı zamanda FETÖ firari sanığı Prof.Dr. Sami Karahan'la birlikte Mimoza Yayıncılık’ın ortaklarından, Sami Karahan hakkında 5 Haziran 2015 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmuş, yurtdışı yasağı konulmasını talep etmiştim, bizi dinleyen kim, şerefsiz yurtdışına kaçtı!

Yavuz Atar’ın Milli Görüşçü olması kendisine yöneltilen sorulara cevap vermesine engel değildir. Yavuz Atar hakkında “O Milli Görüşçüdür” diyenlere karşı, Saadet Partisi çizgisinde olanlar da “Anayasa Komisyonu’nda olan birinin Milli Görüş’le ilgisi yoktur” demektedir. İşin doğrusu kimin neci olduğuyla falan ilgilenmiyoruz, Yavuz Atar çıkartmayı başardığı haber metnindeki sorulara cevap vermek zorundadır!

Devletin bir veresiye defteri tuttuğuna inanıyoruz, bazı şeyler ağır işleyebilir, sonunda kayıtlara giren birçok ifade er ya da geç netice aldıracaktır.

FETÖ Davalarına zerre kadar ilgi duymayıp da FETÖ şüphelisi kişiler hakkında başka cemaatlere bağlı olduğunu dillendiren insanların farkında olsun ya da olmasın tanıdıklarını kurtarma adına FETÖ’ye hizmet eden, davaları hafifleten bir algı oluşturduklarını görmek gerekiyor.

FETÖ bir darbe girişiminde bulundu, 250 insan şehit edildi, binlerce insan yaralandı, bu örgütün hain olduğunu anlamak için daha başka ne yapması gerekiyor?

FETÖ Şüphelileri içinde elbette ki belli bir sayıda mağdur olanları çıkacaktır, mağdurları gündeme getirenlerin bir tane FETÖ’nün azılısı başka bir ismi gündeme getirdiğini duyanınız edeniniz var mı?

FETÖ bağlantısı olan bazı isimlerin yerini koruması ya da daha üst düzey görevlere atanmış olması, bizlerin bu mücadelede azmini kıramaz, sessizce dedikodusunu yapmaktan kendimizi kurtaran, ilgili kişi ve makamları bilgilendiren bir sorumluk üstlenmeliyiz.

Terör örgütünün silahlı sanıkları hem ihraç edildi hem de yargılanıyor, sermaye destekçileri de tutuklu olarak yargılanıyor, belli bir sayıda insanların adli kontrol şartıyla serbest bırakılıyor olması esas gövdenin içerde olduğunu unutturmamalıdır.

FETÖ Davaları yeni başladı, uzun süre de devam edecek, kayıtlara giren herkes ne kadar cürüm işlemişse o kadar cezasını çekecek, yeter ki bizler de bu şüphelilerin yakalarından ellerimizi çekelim, kurtarmak için kendimizi ateşe atmayalım, bugün kurtarma cümleleri kamuoyu oluşturuyorsa, yarın da hakim karşısında ifadeye dönüşen bir duruma gelebilir, artık her şey kayda alınıyor, boşboğazlık yapmamak lazım!

FETÖ Davaları’nı takip etmeyen insanlar, ister milletvekili olsun, ister belediye başkanı olsun, ister sivil toplum örgütü başkanı olsun, ister avukat olsun FETÖ karşıtı dil geliştiriyor olsa dahi boş konuşuyor, duygularıyla dillerini besliyor, karşıtlarının nereden beslendiklerini söylemeye gerek bile yok!

FETÖ Davaları’nda şüpheli olarak yargılanması gereken bazı isimler, meydanı boş bulduğu için müşteki olarak davalarda adlarını işletiyor, bizler meselemize sahip çıkmadığımız sürece milletin kanını akıtanlar kanlarımızı emmeye devam edecek!

Not: Ramazan Bayramınız mübarek olsun. Kardeşliğimiz, birlik ve beraberliğimiz ahirette de devam etsin, Rabbimiz bizleri Cennetiyle şereflendirsin.

Önceki ve Sonraki Yazılar