1. YAZARLAR

  2. Doğan HİSAR

  3. FETÖcü Mehmet Emin Sakarya’nın verdiği isimler zaten ihraç edilmişti!
Doğan HİSAR

Doğan HİSAR

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖcü Mehmet Emin Sakarya’nın verdiği isimler zaten ihraç edilmişti!

A+A-

Tıp Fatülteleri’nde görevli FETÖü akademisyenlerin Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılandığı duruşmada, Mehmet Emin Sakarya etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanma isteğiyle, serbest bırakılmasını istedi.

İlahiyat Fakültesi emekli öğretim üyelerinden Prof.Dr. Şerafettin Gölcük’ün FETÖ yapılanmasının sohbet hocalarından biri olduğunu sanık beyanından öğreniyorum.

Saffet Köse ve Dilaver Gürer’in de FETÖ organizasyonunda İstanbul gezilerine katıldıkları söylendiğinde, bir taş daha yerine oturuyor hafızamda.

FETÖcülerin İstanbul’da düzenlediği sempozyumda Saffet Köse’nin Muta Nikahı’yla ilgili  bir tebliğ sunduğunu hatırlıyorum.

AK Partili siyasetçilerin Muta Nikahı kıydıkları yalanını medyaya servis etmeden önce, bir ön hazırlık yapıldığını şimdi anlıyorum.

Değilse FETÖ’nün Muta Nikahı’na bile ihtiyacı olmaz, kafayı taktıklarına kadın gönderen, onlarla olan ilişkileri kameralara çeken, sonra da şantaj olarak kullanan pezevenk bunlar!

Mahkeme Başkanı, Mehmet Emin Sakarya’ya “Yeni isimler vermesini” söylüyor.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanabilmesi için örgütü çökertecek isimleri deşifre etmesi gerektiğini hatırlattığında, FETÖ sanığı Sakarya, “Harun Toy ve Hatice Toy” isimlerini veriyor.

Bir de “Orhan Özbek’in Mevlana Üniversitesi’yle bağı vardı” diyor.

Verdiği isimler üzerinde fazla bir araştırma yapmaya gerek yok, onlar da KHK’yla ihraç edilmiş isimler.

Verilen yeni isim falan da yok ortada.

Kimse de “Sen dalga mı geçiyorsun” diye sormuyor.

Etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanacak kişilerin verdiği isimler araştırılmadan karara bağlanmamalıdır.

FETÖ’den ihraç edilen kişilerin yerine atanan kişiler nedense hiçbir FETÖcüyü suçlamıyor.

Meram Tıp’ın Başhekimi Ahmet Tekin, “Hiçbir FETÖü akademisyenin örgüt lehine konuşma yaptıklarına tanık olmadığını, kendisinden de herhangi bir talepte bulunmadıklarını” söylüyor.

FETÖcüler birbirini suçlamadığı sürece kimsenin bunlar hakkında suçlayacağı sözü de yok, takibi de.

Sosyal medya mücahitleri FETÖ de FETÖ naraları atarken, FETÖcülerden kimlerin salındığından da, berat ettiğinden de haberi olmayacak.

Kavurmacıyla yatıp kalkmakla FETÖ düşmanlığı yapılmıyor, bazı dangalak avukatların sosyal paylaşım hesaplarından üst düzey FETÖcülerin neden içeri alınmadığı sorgulamalarına tanık oluyorum, hiç değilse laf kalabalığı yapma, hangi FETÖ Davası’na katıldın da FETÖ hakkında söz söyleme yüzün var, hem yüzsüz hem de pişkin bunlar!

Önceki ve Sonraki Yazılar