1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. FETÖ siyasi imamı Abidin Gürsoy'un diz çöktürdüğü siyasiler kim?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ siyasi imamı Abidin Gürsoy'un diz çöktürdüğü siyasiler kim?

A+A-

Av. Mehmet Şamil Şenalp’in  01.07.2016 tarihinde KOM’a verdiği ifadede Konya’nın siyaset imamının Av. Abidin Gürsoy olduğunun itirafı var.

23 Ağustos 2017 tarihli, “Konya'da FETÖ'nün Siyaset İmamı "PAŞA mı?” başlıklı yazdığım yazıda ifade tutanağının ilgili bölümünü yayınlamıştım.

Şamil Şenalp’in beyanından buyana tam 2 yıl, benim hatırlatmamın üzerinden de 1 yıl geçmiş, iddianameyi hazırlayan savcılık makamı da Konya’daki siyasi yapılanmanın imamı olan Abidin Gürsoy’a “Siyasilerin imamı olduğuna göre, imamlık yaptığın siyasiler de var, kim bunlar?” diye sormamış, Mahkeme Başkanı ve diğer üyeler de en önemli soruyu sanık Abidin Gürsoy’a yöneltmemiş.

Davanın müştekilerinin de aklına gelmemiş bu soru, müşteki avukatlarının da!

Bu sorunun akledilemediğini düşünemiyorum, gerçekten kimsenin aklına gelmemişse, yargı makamında ciddi bir sorgulama eksikliği olduğu, yok bu sorunun üzerinde siyasi bir baskı söz konusuysa, yargının adı geçecek olan siyasilere bağlılığı var demektir.

Mehmet Şamil Şenalp’in 01.07.2016 tarihli ifadesi: “…Tahminen 2012 – 2013 yıllarında avukatlık mesleği dışından öğretmen olduğu söylenen Sabit Kod adlı şahıs Konya’nın da içinde olduğu Antalya, Adana, Mersin, Karaman, Aksaray ve Isparta gibi illeri de kapsar şekilde bölge abisi olarak atandı, Abidin GÜRSOY’un görevinin böylece sona erdiği söylendi. Bu süreçten sonra Abidin GÜRSOY’un kendisinin siyasetten sorumlu olduğunu söylediğini hatırlıyorum. Denge Hukukçular Derneğine gidip gelen avukatların önceki HSYK döneminde hakim savcı alımlarında etkili olduklarını, bağlı avukatların hakimlik savcılık sınavına girmelerinin teşvik edildiğini biliyorum.

Mahkeme Başkanı ve üyeler bu soruyu sormak zorundadır. Davanın müştekileri ve avukatları bu sorunun ısrarla üzerine gitmelidir. Kimse kusura bakmasın yargı kararlarını tartışmaya açtığımız ve eleştirdiğimiz için değil 1 yıl 2 ay hapis cezasına mahkum edilmek, müebbet de verilse bu soruları sormaktan kimse bizi caydıramayacaktır.

Şunu herkes çok iyi anlasın, biz Genelkurmay Karargahı önüne kendi isteğimizle gittik, sağanak gibi üzerlerimize yağan kurşunlar karşısında 2 oğlumla birlikte bedenlerimizi bilerek ve bilinçli bir şekilde canlı kalkan yaptık. Bize verilen cezanın maddi bir ceza karşılığı olsa dahi, devletimize ve milletimize, en önemlisi de inancımıza olan bağlılığımızın  manevi sorumluluğunu yerine getirmenin hazzını yaşıyoruz. Bu utanç Konya milletvekillerine, Konya Adliyesi’ne, Adalet Bakanlığı’na ve HSK’ya yeter de artar bile!

Sayın Mahkeme Başkanı ve üyeler; o soruyu Abidin Gürsoy’a sormak zorundasınız, bu soruyu sormaktan kimse kaçamaz, bir de kalkıp da “Yargıyı etkilemeye çalıştığımızdan” ya da “Terör Örgütlerine kendinizi hedef gösterdiğimizden” dem vurmaya, hakkımızda dava açmaya, onunla da yetinmeyip mesleki dayanışmanın arkasına sığınıp meslektaşlarınıza ceza verdirtmeye kalkışmayın, biz yargıya sorumluluğunu hatırlatmak zorunda kalıyorsak, terör gruplarının hedefine de kendimizi koyuyoruz!

FETÖ’ye hizmet eden siyasiler er ya da geç ortaya çıkarılacaktır. Bu işin peşini asla bırakmayacağız. Deve dişi FETÖ’cülerin tutuklu yargılanmalarına son verildi, kaçmaları sağlandı, FETÖ artığı siyasileri ortaya çıkaracak sorulardan da kaçılıyor!

FETÖ sanıklarını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde ağırlatan siyasilerin, milletvekillerinin, danışmanların içinde, FETÖ’nün Siyasi İmamı Abidin Gürsoy’un tezgahından geçmiş birileri mi vardı acaba?

FETÖ’nün siyasi ayağı 24 Haziran’dan sonra kırılacaktır; siyaset, yargı ve ticaret bermuda üçgeni birbirini besleyen FETÖ yapılanmasının en önemli sütunlarıdır. FETÖ’nün organizasyonlarında boy gösteren siyasileri biliyor ve tanıyoruz, siyasi bağlılığı olanları da bileceğiz ve tanıyacağız. FETÖ mücadelesinde en başta verilmesi gereken kavganın sona bırakılması ya da üzerine gidilmediğinde örtülecek duruma getirilmesi, bu mücadelenin tam anlamıyla millet mücadelesi olduğunun akide denkliğinde ispatıdır!

Öğretmeni, memuru cezalandırmak kolay nasıl olsa, siyasilerin terör örgütü üyesi de olsa dokunulmazlıkları var!

Biz şu anda millet olarak Konya’dan sorumluyuz, FETÖcü siyasilerin yargıya taşınması için var gücümüzle çalışacağız. Göreceğiz bakalım; hangi partinin, hangi siyasi aktörleri FETÖ’nün siyasi imamı Abidin Gürsoy'un önünde diz çökmüş!

Önceki ve Sonraki Yazılar