1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. FETÖ Sanığı Harun Aydın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlandı!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ Sanığı Harun Aydın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde ağırlandı!

A+A-

FETÖ'yle samimi bir şekilde mücadele edildiğine inanmıyorum, bu mücadeleyi hepimizin önemsemesi gerekiyor, değilse başımıza daha çok çorap örülecek. “Kimi kime şikayet edeceksin” demek, işin en kolay tarafı, umursayan insan kimseden destek ve yardım beklemeden kendi mücadelesini vermek zorundadır. Genelde gidişattan şikayetçi olan bir sürü insan var, tek şikayetleri yok ama!

Birileri çıkıp şu veya bu kurumda temizliğin bittiğinden bahsediyor olsa da, inanmayın. Kökleri kırk yıl öncesine dayanan bu sapkın yapının 4 yılda ortadan kaldırılabileceğini düşünmek saftiriklik olur. Son bir ayda operasyonların yoğunluğu dikkatinizden kaçmamıştır. Tabii ki gözünüzden kaçmamış olsa da FETÖ haberlerinin önemsenmeyen bir duruma geldiğini de itiraf etmeliyiz.

Bugüne kadar yazdıklarımızı mutlaka birileri arşivliyordur, günü geldiğinde güç yetirenler belgelendirdiğimiz yazı ve haberleri ilgili makamlara ulaştıracaktır, biz de gerekli suç duyuruları ve ihbarlarla yazılarımızı resmileştirmeye çalışıyoruz.

Bu şehirde inanılmaz bir firaset yoksunluğu yaşanıyor.

Konya’nın dokunulmazları başlığını bilinçlice tercih ettim.

FETÖ sanığı olduğu halde meşrulaştırılmaya çalışılan bir isim var!

FETÖ sanığı Harun Aydın

Konya 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen 2015/312 sayılı dosya sanıklarından biri Harun Aydın.

Bu sanık, Konya’da işadamlarına yapılan ilk operasyonda gözaltına alındı. Bir müddet tutuklu kaldı, halen tutuksuz yargılanıyor. Şirketi AYD Aydınlar Yedek Parça’da ortağı olan kardeşi Halil İbrahim Aydın da uzun süre yurtdışında firari olarak yaşadı. Haziran 2017’de yurda dönen Halil İbrahim Aydın kısa bir süre tutuklu kaldıktan sonra “Etkin pişmanlık hükümleri”nden faydalandı, o da tutuksuz yargılanıyor.

Harun ve Halil İbrahim kardeşlerin diğer bir kardeşi olan Muhsin Aydın AK Parti İl Başkanlığı’nda görev almıştı. Diğer kardeş Mevlüt Aydın da Selçuklu Belediye Meclisi üyesi.

Aldatılıyorsun Reis!

14 Aralık 2017 tarihinde “İstihdam Şurası” yapılıyor, Millî İstihdam Seferberliği Ödül Töreni Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde gerçekleşiyor. Tören salonundaki davetlilerden biri de FETÖ sanığı HARUN AYDIN.

harun-aydin.png

Tören, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB tarafından düzenlenen bir tören.

Birkaç soru açılımıyla durum değerlendirmesi yapalım.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, FETÖ sanığı Harun Aydın’ın salondakilerden biri olduğunu biliyor muydu?

Bilseydi buna müsaade eder miydi?

Bunu bilmesi gerekenler ve bu katılıma engel olması gereken yetkililer kimlerdir?

Bu şehir, Cumhurbaşkanımıza destek konusunda en ufak bir gevşekliğe düşmediği halde, neler oluyor böyle?

Aslında tüm bu soruların tek bir cevabı var; Cumhurbaşkanımız Konya’ya dair sıhhatli bilgileri kimlerden alabilecekse bu soruların muhatapları onlardır.

Toplantının düzenleyicileri Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile TOBB.

Burada TOBB’un altını kalın bir çizgiyle çizelim. Sebebi basit; Başkan Rıfat Hisarcıklıoğlu dahil 14 kişiden oluşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin 2 üyesi Konya’nın 2 odasının başkanları; Konya Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükçü ile Konya Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk.

kso-odul-001.jpg

Oda Başkanlarından Memiş Kütükçü’nün belediye meclis üyeliği ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekilliği, AK Parti Kurucu İl Başkanlığı döneminde Hakem Kurulu Üyeliği gibi siyasi aidiyet geçmişi var.

kto-odul.jpg

Selçuk Öztürk’ün aidiyet geçmişi bir çıta daha yüksek, AK Parti eski MKYK Üyelerinden biri.

Hepsi bu mu?

Elbette değil.

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı da Konya’da Sanayi Odası Başkanlığı yapmış biri. 2 dönem de Konya milletvekilliği yaptı. Konya siyasetinin kaptanı durumunda olan bir insan nasıl olur da yargı süreci tamamlanmayan bir FETÖ sanığının meşrulaştırılmasına göz yumabilir?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun aynı zamanda hukukçu kimliği de taşıyor. Konya’da neyin hukuku gözetiliyor da Cumhurbaşkanlığı külliyesine kadar yargılanmakta olan bir insan taşınabiliyor?

Hadi diyelim Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı‘nın taşra teşkilatı olan Konya müdürlüklerinde görevli bürokratlar tedbirsiz davrandılar; Ahmet Sorgun, Hasan Angı, Memiş Kütükçü ve Selçuk Öztürk’ün bir FETÖ sanığı olan Harun Aydın’ın bu toplantıya davet edilmesi konusunda sergiledikleri ihmal affedilebilir mi?

Harun Aydın toplantıya katılımını öyle bir duyurmuş ki, “Beni Cumhurbaşkanı ağırlıyor, ağır cezada yargılansam ne yazar” der gibi. Bu fotoğrafları mutlaka mahkemeye de sunacaktır, kendini temize çıkarmanın referansı olarak da kullanacaktır.

AYD firmasının internet sitesinde aşağıdaki görsel ile metin kısmında “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde yerli otomobili üretecek firmaların belirlendiği Türkiye’nin Otomobili Projesi Ortak Girişim Grubu İşbirliği Protokolü İmza Töreni’ne Konya’dan davet edilen tek firma Aydınlar Yedek Parça A.Ş. oldu. Tarihi ve stratejik toplantıya Aydınlar Yedek Parça A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Harun Aydın katıldı.” yazıyor. Zannedersin, Harun Aydın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ni kendine yol etmiş.

resim.png

Harun Aydın’la Halil İbrahim Aydın’ın FETÖ sanığı oldukları halde kendini ve firmasını şehrin önde gelen sanayicisi olarak meşrulaştırma çabaları bundan ibaret değil.

selcuklu-ilce.jpg

16 nisan 2017 Referandum sürecine dönelim. 5 Nisan günü AYD firmasının bahçesinde, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer ile Konya milletvekilleri Muhammet Uğur Kaleli ve Halil Etyemez çalışanlara hitap ediyorlar. Referandumda EVET oyu vermelerinin siyasi hayatımıza olumlu etkilerini anlatıyorlar. Fabrikayı gezip çalışmalar hakkında bilgi alıyorlar. Ziyarette Harun Aydın’ın ağabeyleri Mevlüt Aydın ve Muhsin Aydın da hazır bulunuyor.

kaleli-etyemez.png

Selçuklu seçim koordinasyon merkezinin yani ilçe başkanı Mustafa Hakan Özer’in sorumluluğunda olan referandum faaliyetleri sırasında nasıl olmuş da yolları AYD firmasına düşmüştür?  FETÖ’yle mücadele FETÖ sanıklarının fabrikalarını ziyaret etmekle başlıyor!

Bu ziyaretin yapıldığı 5 Nisan tarihinde şirket ortaklarından FETÖ sanığı Halil İbrahim Aydın firari durumda. Bir kardeş örgüt üyeliğinden yargılanıyor, diğeri firari ve bizim milletvekilleri Muhammet Uğur Kaleli, Halil Etyemez ile Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer adamların firmasında!

Eminim tüm bunları Kayserili Boydak ailesi görmüş olsaydı, “Konya’da yaşamak varmış” derlerdi herhalde!

15 Temmuz’un yıl dönümünde KONTV’de de adamlar reklamlarını yaptırdı, KONTV ne kadar para alarak meşrulaştırmaya çalıştı acaba? Yerel basında boy boy reklamları yayınlanmaya devam ediyor!

Siyasiler, medya, oda başkanları davanın sonuçlanmasını beklemeden nasıl oluyor da bir FETÖ sanığına arka çıkabiliyor?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan daha çok “Yalnızım” diye dursun, kendini yalnızlığa mahkum eden de kendisi, hâlâ burnunun dibine FETÖ sanıkları hem de davetli olarak sokulabiliyor.

Sahi Cumhurbaşkanlığının ilgili birimi davetli listesi hakkında araştırma yapmamış mı? Yoksa oralarda da birilerini görmezden gelen yine birileri mi var?

26 Mart 2018 tarihinde Konya Ekonomi Ödülleri Töreni'nde Konya protokolü Harun Aydın'ı kutluyor!

odul-toreni.jpg

FETÖ’nün Mevlana Üniversitesi Mütevelli Heyeti’nde kuruluşundan kayyum atanana kadar kimler bulunmuş, o listeyi de kısa bir süre içinde paylaşacağım.

Kimler var?

Harun Aydın’ın da yer aldığı listede, Faydasıçok, Alaybeyi, Hekimoğlu, Kahvecioğlu ve dahası var!

Önceki ve Sonraki Yazılar