1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. FETÖ sanığı avukatlara beraat talebi var!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ sanığı avukatlara beraat talebi var!

A+A-

ask.jpg

Dün (02.08.2017) Konya 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde FETÖ sanığı 45 avukatın yargılanmasına devam edildi.

Duruşmayı ben de takip ettim.

FETÖcü avukatların yargılanmaya başladığı 27 Aralık 2016 tarihindeki ilk duruşmada, 17 avukat tutuksuz, 20 avukat tutuklu, 8 avukat da firari durumdaydı.

Bu davanın şikayetçileri; Osman Nuri Erginer, Emre Çetin, Mutlu Büyükcengiz, Ahmet Dinç, Nazım Çiçek ve Ramazan Şahin.

Bu duruşmada Başbakanlık adına Avukat Hatice Ak da davaya müdahil oldu.

Başbakanlık, diğer FETÖ Davaları’na da müdahil olacak.

FETÖ sanıkları Abdulkadir Yılmaz, Muhammed Eroğlu, Yalçın Türkmen, Memduh Oğuz, Erhan Şahin, Süleyman Küçüksucu, Mustafa Durna ve Hüseyin Öğüt firari durumda.

Abidin Gürsoy, Fevzi Kayacan, Ahmet Bal, Mehmet Şimşek, Berat Alper Kösterit, Ahmet Yıldırım, Özgür Solak, İbrahim Bakımlı, Osman Buğur, Erdal Soydaş, Arif Özer, Cafer Canbaz, Sırrı Kesen, Ramazan Arı, Hasan Hüseyin Avcı, Hüseyin Köylü, Nizamettin Kenanoğlu, Elşad Mehmethanlı, Nihat Karahan ve Hasan Akkulak, Mehmet Balta, Orhan Özkavak, Muhammet Tahra, Osman Arı, Mehmet Akkanat, Arif Karakaya, Oğuzhan Yetkin, Sevda Şanlıbaba, Meryem Gümüş, Ebru Kara, Mine Gamze Kırtıloğlu, Fatma Betül Okur, Hatice Erdem, Harun Apan, Bahadır Dilek, Fatih Apan ve Murtaza Fedai’nin yargılandığı davada, tutuklu avukatların savunmaları cezaevinden bağlanılarak alındı.

FETÖ Davalarına takip ve gözlem için ilk kez bir milletvekili katıldı.

akparti.jpg

Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, AK Parti İl Yönetiminden Mustafa Erkuş, Muhammet Baysal, Süheyla Şahin, Meram İlçe Başkanı Abdulkadir Özöğür, Meram Yönetim Kurulu Üyeleri Murat Güçlü, H. İbrahim İçyer, Meram Kadın Kolları Başkanı Sevil Tosunoğlu davanın takipçileri oldu. 

Avukat Gökhan Tozoğlu sosyal medyada paylaştığı Hüsniye Erdoağan'ın parti yöneticiyleriyle birlikte olduğu resmin altına, "Sayın vekil FETÖ davalarını takip ediyormuş. Yanında Konya'daki FETÖ yapılanmasına ilişkin bilgi verecek kadar ayrıntılı bilgiye sahip olanlar da var" yazmış. 

FETÖ davalarına Konyalıların ilgisizliği devam ediyor, salon önünde sadece Mustafa Rifat Demir ve İzzet Irmak'ı gördüm. 

FETÖ sanığı eski BARO Başkanı Fevzi Kayacan kendini savunmaktan daha çok Türkiye’deki hukuk sistemini sorgulayan bir dil kullandı. Fevzi Kayacan’ın avukatı Atilla Kart da Kayacan’ın tahliyesini istedi.

Bu davada FETÖcü avukat imamlarından Abdulkadir Yılmaz, Yalçın Türkmen ve Muhammet Eroğlu’nun bylock çözümleri de dosyaya girdi.

6. Ağır Ceza Mahkemesi iddia makamı savcısı FETÖ sanıklarından Cafer Arif Karakaya, Bahadır Dilek, Murtaza Fedai, Mehmet Akkanat, Gamze Kırtıloğlu, Sevda Şanlıbaba ve Fatma Betül Okur’un beraatlarını istedi.

İddia makamı savcısı aynı zamanda, Harun Apan, Fatih Apan, Osman Arı, Ramazan Arı, Orhan Özkavak, Muhammet Tahra, Hasan Akkulak, Meryem Gümüş ve Ebru Kara’nın da (TCK 221/4’ten) etkin pişmanlık hükümlerinden yararlandırılması ve ceza indirimine gidilmesi talebinde bulundu.

Sanıklarla ilgili karar 25 Eylül’deki duruşmada verilecek!

Önceki ve Sonraki Yazılar