1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. FETÖ mücadelesinde bir bütçe ayrılabilir!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

FETÖ mücadelesinde bir bütçe ayrılabilir!

A+A-

Konya’da FETÖ birçok işadamını haraca bağlamış, kiminden himmet olarak alacağını almış, kiminden vergi cezalarını sıfırlayarak almış, kiminden de yargı sürecinde pisliklerini temizleyerek ya da kurdukları şantajlarla esir aldıklarını aklayarak almış!

Bazı işadamlarının önünü açmış, bazı işadamlarının işyerlerini batırmış. Ben de birkaç işadamından bazı şirketlerini nasıl batırdıklarının hikayesini dinlemiştim. Bazı işadamlarını nasıl esir aldıklarını sonra kaç lira karşılığında kurtardıklarını haber olarak da sizlerle paylaşmıştık.

Konya’da FETÖ’yle mücadele platformu kurulmasını daha önce gündeme getirmiştim. Şimdi bu teklifimi FETÖ karşısında mağdur edilen işadamlarına duyuruyorum. FETÖ’ye aktardıklarınızın milyonda birini kuracağınız FETÖ’yle mücadele platformuna aktarsanız, bu zamana kadar yaşadığınız mağduriyetlerin hesabını da sormuş olursunuz.

Mağduriyet üzerinden bir bütçe oluşturulması belki zor olabilir, başka bir önerim daha olacak, Konya’da her ay beş bin lira verecek elli iş adamı belirlensin, elli de avukat; her ay bu avukatlara beşer bin lira ödeme yapılsın, bütün FETÖ Davaları’nın müdafisi de bu avukatlar olsun.

Bir başka önerim daha var!

FETÖ Davaları'nın müştekilerine gönüllü müdafii olacak kaç avukat çıkar Konya'dan? En azından bu davalara bakmayı da zekatınıza sayın! Allah rızası için yapın bu işi, vatanınız için yapın, fazladan yaşadığınız ömür için yapın. Lafa gelince mangalda kül bırakmamak zamanı değil bu zaman, mücadele zamanı. Hepimiz birikimlerimizi bu sürece aktarmak zorundayız. Maalesef bize mi kaldı demeyeceğiz, adam yok işte adam yok!..

AK Parti İl Başkanlığı FETÖ'yle mücadele amaçlı üç milletvekili, üç il başkan yardımcısı ve üç meclis üyesinden oluşan bir takip heyeti kurmuştu. FETÖ Davalarında bu heyeti göremiyoruz. Takip heyetini takip edecek duruma gelmişiz. Yazık!...

Bütün bu tekliflerimi unutun şimdi de!

Hiçbir karşılık beklemeden, sadece karşılığını Allah’tan alacağına inanan bir FETÖ’yle mücadele platformu kurulabilir. Herkes kendi imkanlarıyla terör örgütüne karşı ne yapabiliyorsa yapmalıdır.

Biz bu platforma ağır geliriz. Bizim hukukun önüne geçirecek arkadaşlık hukuku, akrabalık hukuku, siyasi düşünce beraberliği hukukumuz yok. Bizim bu platformda yerimiz olmaz, biz haber ve yazı düzeyinde mücadelenin ön saflarında koşmaya devam edeceğiz. Kendiniz için, kendi neslinizin özgürlüğü için, işinizin ve ülkenizin bağımsızlığı için yapacaksınız bunu!

Mesleki Oda Başkanlarına da birkaç şey söylemek istiyorum; ortak basın toplantıları yapmakla, basın bildirilerine ortak imza atmakla FETÖ mücadelesi verilemez. Üyelerinizin mağduriyetinin hesabını sormak zorundasınız. Neden FETÖ Davaları’na kurumsal olarak müdahil olmuyorsunuz? Sizin göreviniz sadece üyelerden aidat toplamak, fuar organizeleri düzenlemek olamaz. Bir kez de terör örgütlerine karşı fiili mücadeleniz olduğunu gösterin bizlere!

Sivil toplum örgütlerimiz/Gönüllü Kültür Kuruluşlarımız sahi sizler ne yapıyorsunuz? Niye takip etmiyorsunuz FETÖ Davaları'nı? Demokrasi Nöbetleri'nde millete su dağıtmak, bilmem ne dağıtmak mı sadece sizin işiniz? FETÖ'yü karşıya almak, meydanlarda kalabalıklar arasına karışmak değildir, davalarda FETÖ'yü karşıya almaktır. 

Konya Cumhuriyet Başsavcılığına da bir çağrım olacak!

Konya Büyükşehir Belediyesi’nden merkez ilçe belediyelerine varana kadar, 15 Temmuz Darbe girişimi gecesi hangi kurumlar askeri kışlaların önüne ve havaalanı pistini kapatmak için hizmet aracı göndermişse onları 15 Temmuz Davası’nın müştekileri olarak dahil edin iddianameye. Kendiliğinden bunların davalara müdahil olacakları yok!

Önceki ve Sonraki Yazılar