1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Fazilet Uyar meselesi ve şaibeli şarlatan ile zübük!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Fazilet Uyar meselesi ve şaibeli şarlatan ile zübük!

A+A-

Selçuk Üniversitesi eski Genel Sekreteri Fazilet Uyar’ın FETÖ sanığı eski Rektör Hakkı Gökbel’le çalıştığı 4 yıl içinde FETÖ yapılanmasına dair gördüklerini ve bildiklerini hem Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’ne hem de Konya Cumhuriyet Başsavcılığı’na anlatması gerektiğini hatırlattık.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin’in 09.12.2014 tarihinde KOM Şube Müdürlüğü’ne ve Rektör Yardımcısı Ahmet Kağan Karabulut'un 09.12.2014 tarihinde KOM Şube Müdürlüğü’ne vermiş oldukları beyanları yayınladık.

Bu beyanlara rağmen savcılık makamı Fazilet Uyar’ın ifadesini almak için bir çağrıda bulunmadı. Rektör Mustafa Şahin de kendi suçlaması olduğu halde, her hangi bir soruşturma açma gereği duymadı.

Fazilet Uyar, kendisiyle ilgili yazdığımız yazılara cevap niteliğinde olmasa da, Rektör Mustafa Şahin’i suçlar nitelikte e-posta yoluyla bir tekzip metni gönderdi. Kendisini aradım, e-postayı gönderen kişinin kendisi olup olmadığının teyidini yaptım, sonra da yayınlayacağımı söyledim. Fazilet Uyar’ın gönderdiği tekzip metni bir mahkeme kararı değildi. O tekzip haberine de Mustafa Şahin tarafından mahkeme yoluyla erişim engeli getirildi.

Konumu ve makamı ne olursa olsun, insanlar kendilerine dokunulmadığı sürece çözülmüyor. Fazilet Uyar’ın Rektör Mustafa Şahin’le, Rektör Mustafa Şahin’in de Fazilet Uyar’la ilgili suç duyurularında bulunduklarını öğrendik.

Konya’da yerel bir site Fazilet Uyar’ı savunan, Rektör Mustafa Şahin’i yerin dibine sokan bir haber yayınlamış. Haber içeriğinde mutlaka sorgulanması gereken bilgiler de var, site sahibi şaibeli biri olduğu için o sorgulamalar da ister istemez hafifletiyor iddiaları.

Haber içeriğinde şahsımla ilgili ifadeler geçmeseydi, bu yazıyı da yazmayacaktım.

Fazilet Uyar’ın göndermiş olduğu tekzip metninden öğreniyoruz ki; Fazilet Uyar hakkında yazdığım iki yazı isimsiz olarak Konya Valiliğine gönderilmiş, Valilik de ihbar mektubunu YÖK’e göndermiş, YÖK de incelenmesi hususunda Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne göndermiş. Fazilet Uyar’ın açığa alınma nedeninin bizim yazdığımız yazılar olduğunu öğrenmiş oluyoruz. Sonra Araştırma Komisyonu Fazilet Uyar’ın göreve iade edilmesi kararı almış.

Gelelim sitenin iddiasına; “Koskoca Genel sekreteri kendisinin yaptırdığı bir haberi emsal göstererek açığa alıyor.”

Mustafa Şahin’in bize haber yaptırdığı iddiasında bulunuyor. Fazilet Uyar’la ilgili 27 Eylül 2016 yaptığımız haber ve 17 Ağustos 2017’de  yazdığımız köşe yazısında “Mustafa Şahin’e neden soruşturma başlatmıyorsun ya da bilgisine başvurmuyorsun” suçlamalarında bulunuyoruz. Mustafa Şahin’le olan görüşmelerimde de ‘o kadar insanın ifadesinin alındığını neden Fazilet Hanım’ın ifadesinin alınmadığını’ da sordum. Tabii ki keyfinin kahyası değiliz ama biz hem sorgularız hem de yazdığımız yazının takipçisi oluruz. Mustafa Şahin, gerçekten de bu zamana kadar kendi iradesiyle neden bir soruşturma başlatmadı?

Haber içeriği o ‘şaibeli şarlatan’ın kaleme alacağı bir metin değil, belli ki ‘zübük’ün parmağı var metin içeriğinde. Eline tutuşturulan ya da dikte ettirilen haber içeriğini kendi üslubuna çevirmesi zaten eline yüzüne bulaştırmış. Zeka yoksunu adam tekzibin yasal olduğu, her tekzibin doğruluk içerdiği zırvasında bulunmuş. O kadar çok tekzip yayınladığını ya da o kadar çok haber içeriğine erişim engeli geldiğini unutması mümkün değil, adam öküz olunca eline tutuşturulan metnin ilgili satırının ne anlama geldiğini de anlamaz, kendisini yalanlayacak, kendisini aşağılayacak duruma da gelir.

Yayınlamış olduğu haber içeriğine Rektör Mustafa Şahin tarafından erişim engeli getirilmiş, şimdi erişim engeli getirildiği için bütün iddialar yalan ve iftira mı dememiz gerekiyor.

Bu şarlatana kaç kez ‘yazdığım yazıları sitende yayınlama’ uyarısında bulundum, çünkü kavgasını verdiğim haber ve yazılar bunlar gibi şaibeli kişiler tarafından yayınlandığında mesele sulandırılacak duruma geliyor. Sonunda belasını buldu, yazdığım bir yazıyı yayınladığı için 1 yıl 2 ay hapis cezası aldı. Aldığı o ceza bile aslında ağırıma gidiyor.

Mustafa Şahin’in sadece KOM Şube Müdürlüğüne verdiği ifadeleri yayınladığımız halde Fazilet Uyar da, bahse konu olan site de, Mustafa Şahin’in sanki bize yaptığı bir açıklama olmuş da onu yayınlamışız gibi bir şark kurnazlığı göstermişler; en basit ifadeyle kendilerine yazık!

Son bir soru daha; Fazilet Uyar’ın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmesini sağlayan hangi siyasetçi oldu? Sonradan programına dahil edilen hasta ziyareti mekanını kim haber etti, kim korumaları geçmesini sağladı?

Bu kadar kabiliyetli arkadaşlar var madem, Cumhurbaşkanımızın bundan sonraki ilk ziyaretinde FETÖ sürecini anlatmamız için bizi de görüştürseler ya!

Önceki ve Sonraki Yazılar