1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Eskiden hayırda yarışırdık, şimdi makam, şan, şöhrette!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Eskiden hayırda yarışırdık, şimdi makam, şan, şöhrette!

A+A-

 

 

Kendi yaşadığımız coğrafyayı bırakın, kıtalar ötesi insanlar vardı düşlerimizde…

Eritre

Mora

Afganistan

Filistin

İran

Azerbaycan

Endonezya

Şimdi sadece göstermelik yardımlarda bulunuyoruz. Yanıbaşımızda yaşayan insanların ne durumda olduğunu bilmek istemiyor, sorunların paylaşımından kaçıyoruz.

Birbirimizle hayırda yarışırdık eskiden…

Makam

Para

Şan/şöhret

Mal/mülk

Şimdi dünyalık olan her şeyle yarışıyoruz…

Eskiden Milli Görüşçü, Nurcu, Süleymancı, mealci, radikal, tasavvufcu, ülkücü, solcu olan insanların kimliklerine dikkat eder, o sınırları gözetir, öyle konuşurduk; şimdi hiçbir sınır kalmadı, kimlik de kalmadı, birbirimize benzedik.

Nutukçu din anlatımları insanı çıldırtıyor. İslam’ın adalet ve sadelik yaşantısını anlatarak, hiçbir geliri olmadığı halde insanların gelirlerinden beslenen, mal/mülk sahibi olan, modelli arabalara binen, villalarda oturan hocaefendilerin üzerine Allah’ın lanetinin yağması da yakındır.

Milletin sırtında kendini taşıtan değil, milletle birlikte yürüyen; hatta milletin yükünü sırtına alan, onlarla birlikte yüremekten vazgeçmeyen insanların olması gerekiyor. Hepimiz toplumun önderleri gibi bir hayat yaşadığımızda, felakettir; toplumun önderleri bizler gibi bir hayat yaşadığında kurtuluşumuz olacaktır. Bizlerin önderlerden değil, önderlerin bizlerden öğreneceği çok şey var. (27.01.2012)

https://twitter.com/ahmetsukrukilic 

https://twitter.com/cafekulis

https://www.facebook.com/Ahmet.Sukru.Kilic 

 https://www.facebook.com/cafekuliscom

Önceki ve Sonraki Yazılar