1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Erdoğan: İşbirliğini deşifre edeceğiz
Erdoğan: İşbirliğini deşifre edeceğiz

Erdoğan: İşbirliğini deşifre edeceğiz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Akhisar ilçesinde belediye önünde düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

A+A-

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Manisa'nın Akhisar ilçesinde belediye önünde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan burada halka hitap etti.

İşte Başbakan'ın konuşmasından satırbaşları:

Dün Manisa merkez ve Turgutlu'da toplu açılış törenleri yaptık. Bugün AKhisar, Demirci ve Salihli de açılışlar gerçekleştireceğiz. Akhisar'da 25 trilyonluk kamu yatırımının açılışını yapıyoruz. MEB tarafından yapımı tamamlanan kız meslek lisesi pansiyonunu resmi olarak hizmete alıyoruz. Sağlık bakanlığının devlet hastanesine 200 yataklık ek bina inşa edildi. Bunu da hizmete alıyoruz. Ulaştırma Bakanlığımız Akhisar-Gölmarmara yolunu tamamladı, Çevre bakanlığımız alt yapı yatırımlarını tamamladı. Çalışma Bakanlığımız projelerini gerçekleştirdi. Bütün bunları bugün hizmete alıyoruz.

DAHA BİTMEDİ

Bitmedi... Akhisar'da özel sektörün de önemli yatırımları var. Yaklaşık 2 trilyonluk yatırımla ilçemize kazandırılan iki tanesi zeytin işleme bir tanesi domates işleme tesisi olmak üzere 3 tesisi de bugün açıyoruz. Toplamda 26 buçuk trilyon liralık eser hizmet ve yatırım kazandırıyoruz. Bunların hepsi hayırlı olsun. Emeği geçen herkesi kutluyorum.

Çok büyük yatırımlarımız da devam ediyor bu arada. Toplam maliyeti 2 buçuk trilyon olan Akhisar gençlik merkezi ihale aşamasında. 20 ünitelik bir ağız ve diş sağlığı merkezi yapacağız. Gerekli çalışmaların akabinde inşaatına başlıyoruz. Geliyorum önemli bir yatırıma. Bu büyük yatırımı Akhisar hak etti. Manisa Akhisarspor'un başarısını ilgiyle takdirle izliyoruz. Akhisarspor'un maçlarını yapabileceği güzel bir stadı yoktu. Şimdi biz Akhisar'a 12 bin seyirci kapasiteli bir stadyum kararı aldık temelini başbakan yardımcım birlikte attılar. Toplam maliyeti 55 trilyon olan stadyumu 2015'te tamamlayıp AKhisarlıların hizmetine sunacağız.

KASIMPAŞA'YI 4-2 YENMENİZ İYİ OLMADI

İstanbul Kasımpaşa'ya gelip 4-2 yenmek iyi olmadı. Bu iş berabere bitebilirdi. Neyse iyi olan kazansın diyoruz. Kazandıkları için de tebrik ediyoruz.

Manisa'ya bir sözümüz vardı. Manisa'yı büyük şehir statüsüne kavuşturacağız demiştik. Manisa'yı büyükşehir yaptık. İnşallah 30 Mart'ta Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı'nı da seçecek. Biz Meclis'e bu tasarıyı getirdiğimizde CHP buna karşı çıktı. Dedi ki en ücra köşedeki köylere büyükşehir nasıl ulaşacak. Çünkü bunlar anlamazlar bu işten. Biz dedik ki bak biz belediye başkanlığından geliyoruz. Bunun nasıl yapılacağını biliriz. Şu anda İstanbul mülki idare sınırlarıyla, Kocaeli Mülki idare sınırlarıyla belediyecilik yapıyor. Onun için bir modern şehir oldu İstanbul.

BEN HEP ANACIĞIMI HATIRLARIM

Ben hep anacığımı hatırlarım. Evin beş kat altından kömür taşır sonra bir de atıklarını temizlerdi. Böyle bir hayat sürdüler. Artık bu hayatı anneler yaşamasın. Hep birlikte artık bunlardan kurtulalım istiyoruz. Bu yüzden her yere doğalgazı getiriyoruz. Biz bu millete efendi olmaya değil hizmetkar olmaya geldik diyoruz. Hizmete devam edeceğiz.

MİLLETİN BİZE DESTEĞİNİ HAZMEDEMEDİLER

Birileri milletin bize desteğini hazmedemedi. Milli iradenin güçlenmesini hazmedemedi. Demokrasinin ileri standartlara taşınmasına tahammül edemedi. Demokrasiyi rafa kaldırmak isteyen çevrelere örgütlere çetelere karşı amansız bir mücadelenin içinde olduk. Sadece ve sadece sizin yani milletin istikamet çizmesini sağlamak için elimizden geleni yaptık.

YETER SÖZ DE KARAR DA MİLLETİN DİYORUZ

Tıpkı 50'de olduğu gibi Yeter söz Milletin dedik. Karar da milletin dedik. Kararı da siz verdiniz. Bunun için bir şey söyledik. Bir olacağız dedik iri olacağız dedi diri olacağız dedik hep birlikte kardeş olacağız dedik. Bölünmek niye parçalanmak niye aramıza fitne nifak sokmak niye. Şimdi bakın Türkiye'de eskiden beri sadece bir avuç insandan oluşan bir sermaye yapılanması var. Aynı şekilde bu sermayenin kontrol ettiği medya var. Kendi tabanını değil bir avuç mutlu azınlığın kontrolüne giren siyasi yapılar var. Bu mutlu azınlık geçmişte yurt dışındaki işbirlikçileriyle tamamen kendi çıkarlarına göre hükümetlerinin iş başına gelmesini ya da sürekli işbaşında kalmasını istediler. Ama millet bunlara artık yeter dedi. Ne zaman çıkarları zedelendiyse görevdeki hükümete ellerindeki sermaye ve medyaları ve işbirlikçileriyle saldırılar düzenlediler. Ülkeyi yönetemez hale getirdiler. Siyaseti dizayn ettiler. Bunlar milleti hçbir zaman adam yerine koymadılar. Bu CHP benim vatandaşıma milletime bidon kafalı dedi göbeğini kaşıyan adam dedi. CHP bu ülkede kaymak takımının partisidir.

KİRLİ DÜZEN ÇÖKTÜ RAHATSIZ OLUYORLAR

AK Parti ile işte bu kirli düzen çöktü bundan rahatsız oluyorlar. Hesaplar artık altüst oldu. Eskisi gibi kazanamaz oldular. Yüksek faiz alamaz oldular. AH benim Akhisarlık kardeşlerim göreve geldiğimizde sadece faize ödenen para yüzde 45 idi şimdi yüzde 13. 10 yılda 642 katrilyon idi bunun karşılığı. Bu parayı kaybettiler bundan memnun olurlar mı?

EĞER YOLSUZLUKLAR OLSAYDI

Bu hükümet yolsuzlukların olduğu bir hükümet olsaydı milli gelir 800 milyara çıkar mıydı. Biz 10 yılda 17 bin km bölünmüş yol yaptık. Yolsuzlukların olduğu bir iktidar bunu yapabilir miydi?

CHP'NİN GENEL MÜDÜRÜ RAHŞAN AFFIYLA KURTULDU

Ey CHP'nin genel müdürü. Senin döneminde biz ilaç bulamıyorduk. Yolsuzluklara gömüldün. Rahşan affıyla çıktın kurtardın işi. Eğer Rahşan Affi çıkmasaydı sen burada değildin.. Sen CHP'nin genel başkanlığına maharetinle gelmedin ya. Sen kendi genel başkanını bir kaset skandalıyla düşürdün. Sen kaset genel başkanısın kaset. Çıkıyorsun şimdi sıkılmadan hukukun beraati zimmet asıldır kaidesini bilmeden maalesef bazı savcıların gizlilik kaydı olan evrakları deşifre etmesiyle onlara sığınıyorsun. AK Parti yolsuzlukla mücadele ede ede bugünlere geldi. Biz yolsuzlukla mücadelede kimseye prim vermeyiz. Babamın oğlu olsa da izin vermem. Yolsuzluğa girmemiş insanlara iftira atanları da affetmeyiz. Siz onları lekelemek suretiyle iftira at tutmasa iz bırakır mantığıyla o insanları lekelemeye hakkınız yok.

İŞBİRLİĞİNİ DEŞİFRE EDECEĞİZ

Kimin kiminle iş bilriği içinde olduğunu deşifre edeceğiz. Şu anda bir yargı süreci var hale bak savcı kalkıyor başsavcının kendisine verdiği görev bana getireceksin diyor ve ona getirmeden medyaya sızdırıyor. Ne diyor başsavcı bir kısım medyayı da yanına alarak adli takip yapıyor. Bu savcı kimin savcısı. Uç örgütlerin marjinal örgütlerin militanları gibi çıkıp adalet sarayı önünde bildiri dağıtıyor. Bir savcı böyle bir şey yapabilir mi? Ne zaman görüldü böyle bir şey. Bunlar adil olabilir mi? Ben düzgün yargı mensuplarını tenzih ederim. Ancak ben bu CHP zihniyetine mensup olan savcıların mağduruyum onu da söylüyorum. Onların meşrebine mensup olanların da mağduruyum onu da söylüyorum. Bunların genlerinde ne var bunu da iyi bilirim. Şu andaki başbakanınız milli eğitimin kitaplarında olan bir kişinin şiirini okuduğu için içeri girdi. Kimdi mahkum eden işte bu CHP zihniyetine mensup şu anki Genel Başkan'ın meşrebinden mizacından olan kişilerin mağduruyum. Ziya Gökalp'e ait bir şiiri okudum bundan dolayı içeri girdim. Elinde silah olmayan insanlara terör örgütü mensubu demek kimin haddine. Bu genel müdür denen zat dün kalkıyor yine aynı hezeyanları kusuyor. Delille konuş delille. Bilmeden konuşma. Böyle leke atmakla bir yere varamazsın. Ama senin karakterin bunu gerektiriyor. Onun için bunları yapıyorsun. Dürüstsen belgeyle konuşursun. Ama unutma SGK genel müdürüyken yaptıkların unutulmadı. Rahşan hanıma dua et onların affıyla işi yırttın.

17 Aralık'tan bu yana 120 milyar dolar zarar var. Bu bir çete olayıdır. Bu bir örgüt olayıdır. Ana muhalefet ve yavru muhalefet el ele bu işi yapıyolar. Bunların derdi yolsuzluk adalet değil. Dertleri eski Türkiye'ye dönmek. İstedikleri gibi kazanıyorlardı. Millet çalışıyor milletin alın terini faiz yoluyla onlar cebe indiriyorlardı. Çalıyor çırpıyor mahkeme önüne bile çıkmıyorlardı. Ülkeye o şekilde istikamet çiziyorlardı.

GEZİ DEDİLER CAM ÇERÇEVE İNDİRDİLER

Gezi dediler, cam çerçeve indirdiler. Şimdi yolsuzluk, şu bu dediler yine cam çerçeve indirmeye gayret ediyorlar. Tutmayacak bu oyunlar. Biz 30 Mart'ta gereken cevabı vereceğiz

 

 

Önceki ve Sonraki Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.