1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Erbakan Üniversitesi'nden açıklama geldi, Selçuk da ses verecek mi?
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Erbakan Üniversitesi'nden açıklama geldi, Selçuk da ses verecek mi?

A+A-

Fethullahçı Terör Örgütü’nün yürüttüğü eylem planları içinde sanki dersane tartışmaları, Mit Başkanı ataması krizi, Gezi kalkışması, Başbakanlık binasının kuşatılması, 17-25 Aralık kumpası,  MİT tırlarının durdurulması, kaset furyası, tehditler, şantajlar ve meşru bir hükümeti devirme hamleleri yaşanmamış gibi 15 Temmuz Darbe girişimine kadar kamu kurumlarında ve devlet üniversitelerinde güllük gülistanlık bir heveskarlıkla ilişkiler ve işbirlikleri devam etmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın gırtlağı yırtılırcasına “İlişkilerinizi kesin, verilen ne varsa bu terör örgütünden geri alın” talimatlarına kulaklarını tıkayanlar, FETÖ’nün isteklerini canhıraş yerine getirmiştir.

Binlerce insanımız FETÖ’nün okullarından, dersanelerinden çocuklarını hiç düşünmeden alma iradesi göstermesine rağmen, devlet üniversitelerinden FETÖ’nün üniversitelerine Rektörlükler tarafından görevlendirilmeler yapılmış, akademisyenler de FETÖ üniversitelerine can suyu akıtmıştır.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Şeker ve Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin’e 2014 yılından 2016 yılına kadar Mevlana Üniversitesi’nde görevlendirilen akademik kadronun isim listesini açıklayın çağrımıza Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden cevap geldi.

Basın Müşavirliği tarafından Necmettin Erbakan Üniversitesi’nden Mevlana Üniversitesi’ne 2014 Yılından 2016 yılına sadece  iki akademisyenin görevlendirildiği bilgisi sözlü olarak bilgilendirildi.

Mevlana Üniversitesi’nde görevlendirilen Meram Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Hasan Haluk Dülger  ihraç edilmiş. Dülger, aynı zamanda AK Parti Kilis milletvekili Mustafa Hilmi Dülger’in kardeşi.

Diğer akademisyenin ismini paylaşmadılar, hakkında soruşturma açıldığı, FETÖ’yle bir bağlantısının tespit edilemediği, görevine devam ettiği belirtildi. İsmi bende mahfuz kalmak şartıyla söylenmesini istediğim halde de paylaşılmadı, gizli tutuldu. O isme de ulaşacağım bir şekilde. Tabii bu isimler sözlü beyandan ibaret, elimize görevlendirme listesinin resmi evrakı ulaştırılmadı.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Muzaffer Şeker bu görevlendirmelerin altına nasıl imza attı sorusunu yöneltiyoruz. Yine görevlendirme yapılması, adı bildirilmeyen akademisyenin görevi kabul etmesini zorunlu kılmıyor, kendisi neden bu görevlendirmeyi kabul etti? Bir başka soru daha ekliyoruz, kendi görevlendirdikleri bir akademisyen hakkında soruşturma açılması görevlendiren irade hakkında da soruşturma açılmasını gerektirmez mi?

Selçuk Üniversitesi Rektörlüğü’nden herhangi bir açıklama yapılmadı. Elime bir belge ulaştı. Sadece Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden Mevlana Üniversitesi’ne görevlendirme yapılan akademisyenlerin listesi, diğer fakültelerden görevlendirilen akademisyenlerin listesi elime ulaştığına onları da paylaşacağım.

Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2014 yılından 2016 yılına kadar Mevlana Üniversitesi’nde görevlendirilen akademik kadronun isim listesi:

Prof.Dr. İbrahim Arslan, Prof.Dr. Recep Akcan, Prof.Dr. Mehmet Ayan, Prof.Dr. Haluk Hadi Sümer, Prof.Dr. Mustafa Avcı, Prof.Dr. Ömer Ulukapı, Doç.Dr. Süleyman Üstün, Yrd.Doç.Dr. Selcan Erdal, Yrd.Doç.Dr. Cemil Güner, Yrd.Doç.Dr. Ali Tarık Gümüş, Yrd.Doç.Dr. Mücahit Ünal, Yrd.Doç.Dr. Murat Aydın, Yrd.Doç.Dr. Mustafa Arıkan, Arş.Gör.Dr. S. Sami Akkurt.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mustafa Şahin Rektör olarak seçildikten sonra 04.02.2016 tarih ve 2016-40 sayılı karar ile ortak lisansüstü programlara ait protokollerin 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı sonu itibariyle iptal edilmesine ilişkin Senato kararı alınmış.  Rektör Şahin’in bu görevlendirmelerde bir dahli olmadığı halde listeyi açıklamamasını manidar bulduğumu ifade edeyim.

Sorumuzu yenileyelim; Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Muzaffer Şeker FETÖ’nün üniversitesine neden görevlendirme yaptı, Selçuk Üniversitesi Rektörü Mustafa Şahin FETÖ üniversitesinde görevlendirilen akademisyenler hakkında bir soruşturma açtı mı?

FETÖ’nün özel okullarında öğretmenlik yapanların lisansları iptal edildi, bu akademisyenler gönül rızasıyla üzerlerinde hiçbir baskı olmadan kendileri Mevlana Üniversitesi’nde derse girmişlerdir, görevlendirme yapıldığı halde derslere girmeyen akademisyenler varsa bize ulaşsın, onları da kamuoyuyla paylaşalım.

2013-2014 Eğitim ve Öğretim Yılından sonra 2014-2015 yılında ve 2015-2016 yılında Mevlana Üniversitesi'nde görevlendirilen Selçuk Üniversitesi Öğretim Üyelerinin geliştirebilecekleri hiçbir mazeret olamaz. Mevlana Üniversitesi'nde görevlendirilme zorunluğu olmayan akademisyenlerin kendi iradeleriyle lisans ve lisasüstü programlara katıldığını belirtmeliyiz.

Bizim derdimiz madem FETÖ’yle mücadele ediliyor, öğretmenlere ayrı akademisyenlere ayrı bir uygulamanın olamayacağını kamuoyuyla paylaşmaktır. Adaletli davranılması gerektiğini hatırlatıyoruz. 

Son bir şey daha söylemeliyim; iyi ki FETÖ Üyeleri ByLock kullanmış, değilse FETÖcüleri temizlemek mümkün olmayacaktı!

Selçuk Üniversitesi'nin Senato Kararıyla, Mevlana Üniversitesi'yle yapılan protokulün iptal edildiği belirtiliyor.

senato-karari-004.jpg

Önceki ve Sonraki Yazılar