1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Emperyalist devletlerin yöneticileri ve halkları en aşağılık insanlardır
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Emperyalist devletlerin yöneticileri ve halkları en aşağılık insanlardır

A+A-

Emperyalist devletlerin vatandaşları Ordadoğu ülkelerinde akıtılan kandan hiç rahatsız olmuyorlar mı acaba?

Her gün yüzlerce insan katlediliyor, bu insanları katleden kendi ülkelerinin devlet politikası ve uygulanan bu politika her akıtılan kanla kendilerinin daha rahat yaşamasını sağlıyor.

Amerika, Avrupa Ülkeleri, Rusya, Çin ve esas çıbanın başı olan İngiltere, devlet eliyle bütün ülkelerin topraklarını bölüyor, yeraltı kaynaklarını soyuyor, yaşamaktan başka derdi olmayan insanları kendi ülkelerinin refahı için katlediyor.

Dünya’nın en büyük hırsızı bu ülkeler.

Dünya’nın en büyük talancısı bu ülkeler.

Dünya’nın en teröristi bu ülkeler.

Dünya’nın en katili bu ülkeler.

Dünya’nın en canisi bu ülkeler.

Dünya’nın en yalancısı bu ülkeler.

Dünya’nın en kumpasçısı bu ülkeler.

Emperyalist devletlerin vatandaşları, emek hırsızlığı üzerine kurulan saltanatları üzerinden demokrasi dersi vermeye de utanmıyor; çünkü fazlasıyla alıcısı olan ahmak insanlar var!

Nedense bu ülkelerin vatandaşları, kendi ülkelerinin yönetiminden gayet memnunlar, sınır ötesi işgal girişimlerini gayet mutlu karşılıyorlar.

Suriye’den, Irak’tan, Mısır’dan, Afganistan’dan hatta Katar’dan, Suudi Arabistan’dan Amerika ve Avrupa Ülkeleri temizlenmelidir. Terör örgütlerinin bu ülkelerden beslendiğini biliyorsak, terör devletlerinin adını seslendirmeliyiz.

Amerika’nın, Almanya’nın, İngiltere’nin, Fransa’nın, Rusya’nın, Çin’in, Suriye’de ne işi var?

Milyonlarca insanı katleden bu katil ülkelerdir.

Milyonlarca insanı evlerinden eden, aileleri parçalayan bu emperyalist ülkelerdir.

Milyonlarca insanın malını-mülkünü zimmetine geçiren bu gaspçı ülkelerdir.

Milyonlarca insanı başka ülkelere sürgüne gönderen bu terörist devletlerdir.

Milyonlarca çocuğu yetim/öksüz bırakan bu ülkelerdir.

Milyonlarca insanın mesleklerini yerle yeksan eden bu ülkelerdir.

Milyonlarca insanı göz yaşına boğan bu ülkelerdir.

Milyonlarca insanın başına bombalar yağdıran bu ülkelerdir.

Bu devletler dünya halklarının bütün emeklerini çalan, bu ülkelerin halkları da çalınan emeklerle hayatlarını yaşayan aşağılık insanlardır.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti açıkça bu tavrı geliştiremez belki, Dünya halklarının bilinçlenmesi için İŞİD’den daha çok, PKK’dan daha çok, bu topraklardan emperyalist ülkelerin temizlenmesi gerektiğini seslendirmeliyiz.

İŞİD dediğin de bu ülkeler, PKK dediğin de bu ülkeler, FETÖ dediğin de bu ülkeler…

Bağdat’ı havai fişek şenliğinde bombalayanlar, ağır silah sevkiyatı yapıyor. Her hangi bir ülke o kadar tırla gıda yardımında bulunsa yeri göğü inletirler.

Topraklarımızın bölünmesine nasıl karşı çıkıyor, bu uğurda canlar veriyorsak, zihinlerin bölünmesine karşı da mücadele vermek zorundayız. Zihinleri bölünen insanlarımızı bize karşı kullanan emperyalist ülkelerin iştahlarını kursaklarında bırakacak yeni bir çalışma yöntemi geliştirilmelidir. En azından bizim insanlarımızı karşımıza dikmelerini önleyebilirsek, kendilerinin cesareti varsa çıksınlar karşımıza!

Emperyalist ülkelerin vatandaşları kendilerinden 50 insan öldürüldüğünde ülke genelinde sıkıyönetim ilan edilmesi baskısında bulunuyor, bizim zeka fışkıran siyasilerimiz, vatandaşlarımız üzerinde etkisi olmayan OHAL’in kalkmasını istiyor.

Başkanlık sisteminde Cumhurbaşkanı mecliste bulunan partilerin genel başkanlarıyla belli periyotlarda biraraya gelmeli, partilerin genel başkanlarını iç ve dış politika gelişmeleri hakkında bilgilendirmelidir.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bir devlet yönetimine kavuştuğunu ancak iktidar partisinin muhalefet partilerini bilgilendirmesi ve bilgilendirilen konularda birlikte hareket etmesiyle gösterebilir.

Muhalefet partilerinin gördükleri eksiklikleri taşıyacakları yer Amerika ve Avrupa ülkeleri olamaz, Dünya’nın en geri kalmış ülkeleri bile bu ülkeler kadar kirli değildir.

Biz iktidarıyla muhalefetiyle birlikte Türkiye olmak zorundayız!

Önceki ve Sonraki Yazılar