1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun, selam olsun!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Devlet Bahçeli’ye geçmiş olsun, selam olsun!

A+A-

Ameliyat olduğunda dua ettik biz de bir çok insan gibi, Ülküdaşları siyasi yakınlıklarından dolayı dua etti biz devlete bağlılığından dolayı dua ettik.

Bağırdı, çağırdı, biz de bağırdık, çağırdık kendisine.

Bir gün olsun en küçük şüphe duymadık devlete bağlılığından, millet sevdasından.

Kendisi nasıl bir hat çizmişse, nasıl ki bir güzergahta yürüme kararlığı göstermişse bizim de bir hattımız vardı, bizim de bir güzergahımız vardı.

Misak-ı Milli sınırları içinde laflarımız çarptı, Misak-ı Milli sınırlarına göz dikenlere karşı en yüksek perdeden birbirimizi aşağılayan sözler de söylesek aynı safta yer tuttuk Misak-ı Milli sınırlarımıza göz koyanlara karşı.

Devlet Bahçeli vatan için, millet için, devlet için kendini harcamayı göze alan bir siyasetçidir, AK Parti’nin kurucusu bazı isimler makam için, mevki için, bağlı oldukları Belam için vatana, millete, devlete sırt dönecek kadar alçalmışlardır.

Bir tarafta AK Parti’yi iktidara taşıyan bir vicdan vardır, diğer tarafta AK Parti’nin içinde yer aldığı halde iktidardan etmek isteyen müptezeller vardır!

Kim nasıl değerlendirirse değerlendirsin, kim ne derse desin biz Devlet Bahçeli’nin sözlerinden çok niyetini okuyan, neticeye bakan bir yerde duruyoruz.

Hayırcı”lığını herkes gibi bizler de eleştireceğiz, “hayırcı”lığının hayır olduğunu bilerek!

Madem bir sahne oyunu oynanmaktadır, biz de bu oyunda yerimizi alırız, hem düşman kesiliriz hem de severiz içten içe!

Devlet Bahçeli’yi tarih yazacaktır, bütün eleştirilerin takdire dönüşmesi, tarih sayfalarında yerini alacaktır.

Türkiye’nin üzerinde oynanan oyunlara karşı, oyunlar kurmak, oyunlarda roller üstlenmek bir zorunluktur.

Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel yapı CHP’de, HDP’de istediği sonucu almıştır, sadece AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi’nde istediği gibi at koşturamamıştır.

AK Parti de MHP de şantajlara, tehditlere boyun eğmemiştir, her iki siyasi hareket de yerli yapısını korumayı göze almış, bedeller ödemiştir.

Devlet Bahçeli’nin bizleri inciten sözlerini bir ince sızı olarak alıyoruz üzerimize, devleti ve milleti incitmemek için kendini tartışmaya açan adamı selamlıyoruz, önemsiyoruz, hatta derin duygular taşıyor, seviyoruz!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Türk Lirası’nda bile aidiyet eksikliği varsa, “Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası” olarak yazılabiliyorsa hâlâ, parasının bile bağımsız olmadığı bir ülkede bağımsızlık mücadelesi vermenin güçlüğünü anlamak, kavramak zorundayız.

Zor günler geçirdik, belki de daha zor günler bizleri beklemekte ama inanıyoruz ki, Türkiye’de AK Parti ve MHP zorlukları aşacak hem milli iradeye hem de devlet geleneğine bağlı siyasi hareketlerdir.

Devlet Bahçeli zor olanı tercih etmiştir, zorlukların aşılmasında kendini feda edecek bir duruş göstermiştir. Kazanan Türkiye’dir, kazanan milletimizdir. Söylenecek çok söz var, bu kadarı bile fazla aslında, herkes neticeye bakmalı, hakkı olanın hakkını teslim etmelidir!

 

Önceki ve Sonraki Yazılar