1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Cunta eri Devlet Bahçeli, saksı Oktay Vural!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Cunta eri Devlet Bahçeli, saksı Oktay Vural!

A+A-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ahmet Davutoğlu’nu Başbakan olarak açıklaması sonrası, “"Türkiye'de şu an büyük Ortadoğu projesinin Türkiye cuntası kurulmuştur. Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti genel başkanı Davutoğlu, Başbakan Davutoğlu büyük Ortadoğu projesinin Ortadoğu'yu zindan ederek anlaştılar. Türkiye'yi zindan etmesine Allah'ın izni ile müsaade edilmeyecek. O sebepten dolayı vakit geçmiş değildir. Aziz vatandaşlarım, sandığa gitmek vatandaşlık göreviniz olmalıdır. Eğer sandığa bütünüyle gidilmiş olsaydı, vatandaşlık sorumluluğu yerine getirilmiş olsaydı, görev ifa edilmiş olsaydı şimdi Türkiye böyle bir cuntanın kucağına düşmezdi. Ama önümüzde bir tarihi fırsat var. O da 7 Haziran 2015'tir. 2015'te iktidarı değiştirme imkanına sahipsiniz. İktidarı değiştirirseniz bugüne kadar ki anayasa ihlali, cunta teşekkülü, hileli hurdalı seçimler, 17-25 Aralık yolsuzluğu, alayının hesabını sormazsak namerdim" diye konuştu.

Yıllarca cuntanın emrinde olan bir adam söylüyor bu lafları. Türkiye’nin alın terini, onlarca yıllık birikimini heba eden, banka hortumlayan, on binlerce iş yerinin, binlerce atölye ve fabrikanın kapanmasına, yüz binlerce insanımızın işsiz kalmasına sebep olan, milletimizin parasını cebinden alıp sermayedarlarla paylaşan esas hırsızlardan biri, utanmadan 17 Aralık paralel darbesini yolsuzluk olarak sunuyor. 2002 Genel Seçimleri’nde T.B.M.M’sine partisini taşıyamayan, milletin tekme tokat meclisten attığı bu yüzsüz adam, o gün parti genel başkanlığından istifa etmiş, bir daha genel başkan adayı olmayacağını açıklamıştı. Sonra ne oldu, sözünü yedi, yeniden teşkilatlar üzerinde genel merkez cuntasını kurarak kendini genel başkan seçtirdi. Sözünde durmayan adama ne denir?

MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural’ın mecliste yaptığı basın toplantılarını izleyenlerin aklından geçen aynıdır, bildiğiniz şebek adam. Konuşurken oynamadık yeri kalmayan meclis şebeği, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na saksı benzetmesi yapıyor. Sen önce genel başkanına bak diyeceğiz, haksızlık etmiş olacağız, MHP milletvekillerinin içinde saksı olmayan mı var. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dayatılan ismi, hepiniz kendi saksılarınızda suladınız ama topraklarınız çorak, kendinizi yeşertemediniz ki, Ekmeleddin İhsanoğlu’nu yeşertin?

Devlet Bahçeli değil miydi, cunta korkusundan Başbakanlığı Bülent Ecevit’e teslim eden. Bu Bahçeli değil miydi, Ecevit’in yanında elleri dizlerinde görüntü veren, Türk geleneği ahlakına kendince anlamlar yükleyip devlet büyüğünün yanında sigara içilmez diyen.

1980 ve 28 Şubat Darbecileri nasıl yargılandıysa, Türkiye’nin ekonomisini alt üst eden, insanlarımızın parasını bir gecede üç katı değersizleştiren, evini arabasını satmak zorunda bıraktıran siyasi müptezeller de yargılanmalıdır. 1994, 2000, 2001 ekonomik krizlerinin mutlaka hesabı sorulmalıdır. AK Parti Hükümeti’ne karşı girişilen darbe eylemlerinin ekonomik kaybının da hesabı sorulmalıdır. Türkiye’nin alın terini kendi ikballeri için emperyalist devlet ve onun yerli uzantılarına peşkeş çeken her kim varsa cezaları kesilmelidir. Namert olanların sesi, mert olanlardan fazla çıkmayacak artık!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi % 10 baraj altına düşme korkusu sarmıştır. Devletin bölünmesi korkusuna dayalı yürüttüğü siyaset tükenmiştir. Sandığa gitmeyenleri de aşağılayan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a oy verenleri de aşağılayan aşağılık bir dil geliştirmektedir. Bağırıp çağırmana gerek yok, önden de saysan, arkadan da saysan o kadarsınız. On dört parti birleştiniz yine boy veremediniz. Bu millet kendisinden çalanları, evlerine ateş düşürenleri unutmaz. Develetin kasasını boşalttınız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni üç dolara muhtaç ettiniz. IMF kapılarında borç para alabilmek için bilmem ne gibi beklediniz. Saksılığınızı göstermeseniz, dışardan Kemal Derviş'i tepenize bakan olarak atamazlardı. Bütün bir halk sokağa döküldü, defolup gitmeniz için. Cumhuriyet tarihinde ilk kez esnaf mitinglerine tanık oldu Türkiye. Hele ki, senin acziyetini bu millet hiç unutmaz. Sen ancak MHP Grup Toplantıları’nda bağırır, çağırırsın. Bir gazetecinin "istifa edecek misiniz" sorusuna bile verebileceğin cevabın yok. Nasıl bir pişkinliktir, nasıl bir yüzsüzlüktür, nasıl bir siyasî kirlenmişliktir, hiç mi utanmıyorsun? Sen nasıl olur da CHP’nin peşine takılacak duruma gelebiliyorsun. Sende zerre kadar haysiyet olsa bırak meclise gelmeyi, evinden dışarı adım atmazsın. Bugün on dört parti genel başkanın da saksı olduğu milletimiz tarafından görülmüştür.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hepinizin birer saksı olduğunu göstermiştir, Başbakan Ahmet Davutoğlu da saksıların birbirine vurularak kırıldığını zevkle seyredecektir!

https://twitter.com/ahmetsukrukilic

https://twitter.com/cafekulis

Önceki ve Sonraki Yazılar