1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını Konya'daki evliyalar korudu!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın uçağını Konya'daki evliyalar korudu!

A+A-

Hz. Muhammed (s.a.v.) sadece İslam’ı anlatan bir peygamber değildi, anlattıklarını ilk önce kendi yaşayan, yaşamadığı hiçbir şeyi arkadaşlarından (sahabe) yaşamasını istemeyen bir önderdi.

O’nun yaşadığı her şey Allah’ın (c.c.) buyruğuydu.

İslam’ı anlatan bir tebliğci, İslam’ı yaşayan bir mümin, İslam’ı devletleştiren bir devlet başkanı, İslam düşmanlarına karşı savaşan bir komutandı.

Bedir’de, Uhud’da, Hendek’te, Hayber’de, Mute’de, Mekke’nin Fethi’nde, Huneyn’de, Tebük’te savaşa katılan, savaşın komutanı Hz. Muhammed (s.a.v.)’di.

Dişi kırılan da O’ydu, bütün Allah düşmanlarının diş bilediği de!

Günümüzde Peygamberin varisleri olduğunu söyleyen/inanılan alimlerden bir tane adam gösterin bana Hz. Muhammed (s.a.v.)’in saydığımız özelliklerinin varis’liğini taşıyan?

Hayatları boyunca cephede komutanlık vazifesi üstlenecek durumları olmadı, 15 Temmuz’da millet cephesinde komutan olmalarını bekleyen olmadığı gibi erlik yapacak cesaret de taşıyanına rastlanmadı.

Allah’ın yardımını her an yanında gören Peygamberlerimize, sadece ve sadece insanî takatlerini tükettiğinde Rabbimizin mucizeleri ulaşmıştır!

Evliya olan bu milletin kendisidir, Allah dostu olan da bu millettir, koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi denir bilirsiniz; adam binlerce insanın karşısına geçiyor; “Konya’dan evliyaların mezarlarından kalktığını, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Muğla’dan kalkan uçağını İstanbul’a kadar koruduğunu” söylüyor. Utanmadan bir de evliyalardan aldığı haberi paylaşmasının ekabirliğini yaşayan bir dille; “Bana sitem ederler mi acaba” diyecek kadar işi ileriye götürüyor. Ne de olsa evliyalardan haber alanların da evliyalardan az değildir payesi!

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağını korumaya muktedir olan evliyalar, Abdurrahman Çelebi’nin gevşek ağızlı olduğunu, ağzında yarım baklanın ıslanmayacağını bilmiyor!

Konuşması boyunca bir kez olsun Fethullah Gülen demeyen, FETÖ demeyen adam, Pensilvenya ziyaretinde Fethullah’ın kirlenmiş ellerini öpüyor, kendisine evliyalardan yine hiçbiri uyarıda bulunmuyor; “Sakın Abdurrahman o cani eli öpme” demiyor.

Fethullah Gülen’i yere göğe sığdıramayan, Allah dostu ilan eden, onun yolunun takipçisi olduğunu söyleyen adam, 15 Temmuz ihaneti sonrası yine Fethullah’a toz kondurmuyor. Bir sürü hikaye anlatıyor ama dilinden bir türlü “FETÖ” dökülmüyor. Abdurrahman Çelebi’nin Pensilvanya ziyaretini Konya Cumhuriyet Başsavcılığına anlatması gerekiyor; kimler organize etti de Fethullah’ın fitne dergahına götürdü kendini, başka kimler vardı yanında; Fethullah Gülen hareketine yardımcı olacağını da söylüyor konuşmasında, ne gibi katkılarda bulunmuş döndükten sonra, onları da tek tek sıralamalıdır. Abdurrahman Çelebi’nin bilgilendirme sorumluğu vardır, FETÖ yapılanmasının çözümünde katkı sağlamalıdır.

Fethullah Gülen denen müptezel, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’le görüşüyor, bizim Abdurrahman Çelebi de evliyalarla, onlardan haber taşıyan Allah dostlarıyla görüşüyor!

Bu nasıl bir din anlayışıdır ki; bunlara gözüken evliyalar, şahadet yolunda yürüyen insanların hiçbirine gözükmüyor? İnsanların emeklerinin üzerine vesayet koymaya yeltenen kanlı terör örgütü FETÖ nasıl değerlerimizle insanları esir almaya kalkışıyorsa, şahadet yolunda kanlarını akıtan insanların kanları üzerinden dahi manevi bir vesayet konulması kimsenin haddine değildir, hele ki Abdurrahman Çelebi’nin hiç haddine değildir.

Ey Konya kadrini kıymetini bil” diyor sonra. Nasıl büyük bir lütuf, nasıl büyük bir müjde! Kimin kadrini kıymetini bilecekmiş Konyalılar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağını koruyan yatırların!

Allah feraset verse yatırlardan haber getirdiğini söylediği kalabalığın her birinin evliya olduğunu görecek, her birinin Allah dostu olduğunu da görecek. Kürsüden konuşmaya da utanacak, hepsinin elini tek tek öpmek için koşacak!

Kaç kez kendisine seslendik, 21 Haziran 2014’te, Abdurrahman Büyükkörükçü, babasının adının verildiği "Tahir Büyükkörükçü Erkek Öğrenci Yurdu" isiminin  değiştirilmesi talebinde bulunacak mı acaba? “ sorusunu yönelttik, 23 Eylül 2014’te Paralel yapının öğrenci yurdundan Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi'nin isminin kaldırılması isteğimize, oğlu Abdurrahman Büyükkörükçü'den hala bir cevap gelmedi!” serzenişinde bulunduk!

Abdurrahman Çelebi’nin işi babasının mirasını yemek; o bir mirasyedi!

FETÖ’cülere merhametimiz olmadığı gibi Abdurrahman Çelebi gibi adamlara da tahammülümüz olmayacak bundan böyle!

İnsanın insana hadsizliği neyse de Allah’a, İslam’a, Resulü’ne; hem de Allah; Peygamber, İslam diyerek hadsizlik yapan adamlar bunlar. Allah’ı yalanına şahit tutan kadar zelil insan yoktur!

Allah’ın dinini kullandığınız yeter!

Saçma sapan uydurduğunuz evliyalarınızı da yatırlarınızı da alın gidin, düşün artık bu milletin yakasından!

Biliyoruz ki Rabbimiz melekleriyle yardım etmektedir, bunu bize kendi ayetlerinde duyurmaktadır. Yine biliyoruz ki şehitler hep diridir. Yine biliyoruz ki Allah dostları Allah’ın Resulü gibi yaşayan insanlardır.

Yazmaktan utanıyoruz çok iyi bilir bunlar, kerameti açık etmek “Hayızlı kadının çamaşırını göstermek” gibidir. Bunlar kerametleştirdikleri hezeyan çamurlarında gırtlaklarına kadar batmış adamlar!

Unutmadan, bir de şunu sor Abdurrahman Çelebi!

Evliyalardan sana haber ulaştıran kendisi de bir evliya olan muhterem zata de ki; “Milletin malını zimmetine geçiren, haramla beslenen insanların ekranlarından millete din anlatmak helal midir?

Abdurrahman Büyükkörükçü'nün konuşmasını izleyin!

11 Mart 2015'te Tahir Büyükkörükçü Hocaefendi'nin vefatından bir yıl sonra yazdığım "Makamın Cennet olsun Hocam" başlıklı yazıyı okumak için tıklayın!

Önceki ve Sonraki Yazılar