1. YAZARLAR

  2. Ahmet Şükrü KILIÇ

  3. CHP’de adam olmayanı Cumhurbaşkanı adayı yaparlar!
Ahmet Şükrü KILIÇ

Ahmet Şükrü KILIÇ

Yazarın Tüm Yazıları >

CHP’de adam olmayanı Cumhurbaşkanı adayı yaparlar!

A+A-

CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’de laf kalmamış, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diplomasını, bir de Nasuhi Güngör’ün “Yenilikçi hareket” kitabının 89. Sayfasını seçim çalışmalarının ilk sırasına yerleştiriyor.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan, 1991 Genel Seçimleri’nde milletvekili seçildiğinde de, -Mustafa Baş’ın itirazı sonrası milletvekilliği düştü, buna rağmen yıllar sonra Mustafa Baş’ı AK Parti’den yine milletvekili yapma erdemini gösterdi- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğunda da, siyasi yasağının kalkması sonrası, Siirt’te yenilenen 9 Mart 2003’te milletvekilliği seçiminde, milletvekili seçildiği dönemde de, Başbakan olduğu dönemde de, Cumhurbaşkanı seçildiği dönemde de diploması YSK’ya sunuldu.

Cumhurbaşkanı olan bir insana hala diplomasını soran insana, herhalde ileri zekalı denilmez, bunun bir de gerisi vardır!

Muharrem İnce 1991 yılından buyana her defasında ilgili makamlara sunulan diplomayı, seçim propagandası yapacak bir zeka örneği sergiliyor?

Nasuhi Güngör’ün “Yenilikçi hareket” kitabı, sipariş üzerine yazdırıldığı her satırında kendini gösteren aşağılık bir kitaptır. Saadet Partisi o dönemde ücretsiz dağıtıyordu, Nobel Ödülü alan Orhan Pamuk’un kitaplarının toplamından daha fazla bastırılmış ve dağıtılmıştır, zulada kalan kitaplardan birini mayın eşeği vermiştir herhalde kendisine!

Muharrem İnce bir konuda haklı, insanların soyağaçları üzerinden siyaseti yalan ve iftiralarıyla kirletmeye çalışan bir tetikçiyi, TRT’nin Haber Dairesi Başkanı yapmak da yenilir yutulur bir kabul değildir.

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın “Bu hasret bitsin” çağrısı, “Hele bir gel de sana gününü göstereyim” çağrısıydı. Bunu her Allah’ın kulu anladı anlamasına da, Muharrem İnce’nin zeka kıvrımlarını açmak lazım ki, laf çıktığı membadan döküleceği yere kirlenmeden dökülsün!

Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın iddia edilen 2000 yılındaki Fethullah Gülen görüşmesini Amerika’nın tasmalı köpeği nasıl anlatıyordu, onu da hatırlayalım!

15 Temmuz Darbe girişiminden hemen bir gün sonra, 16 Temmuz’da yaptığı basın toplantısında, “Benimle görüştükten sonra asansöre bindiği kişiye, önce bunları bitirmek lazım demiş” demedi mi?

Demek ki, Erdoğan daha 2000 yılında Fethullah Gülen ve yardakçılarının işini bitirmeyi kafaya koymuş, sonra da gereğini yapmış bir siyasetçidir.

Yıllarca emperyalist ülkelerin prestij kazandırdığı, halk nezdinde de cazibe merkezi haline getirdiği bir yapıyı ancak millet gerçek yüzlerini gördüğünde bitirebilirsiniz, devlet kurumları 40 yıldan buyana işgal edilmiş, Ecevit’in bile sahiplendiği bir yapıyı çökertmek o kadar kolay değildir. 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde TSK’dan, Emniyet’ten, üniversitelerden bu kadar FETÖcüyü ihraç etmek mümkün olabilir miydi? En başta CHP karşı çıkardı, hala da karşı çıkmaya devam ediyor!

Çözüm süreci de öyledir, devlet meşru taleplerin hepsini yerine getirdiği halde PKK ve siyasi uzantıları terör eylemlerine devam etmiştir, devlet kurumları da gereğini yapmıştır, PKK ve siyasi uzantısı olan partinin söyleyecek sözü kalmamıştır. Doğu halkı bunların gerçek yüzlerini görmüştür, yüzlerini devletine karşı dönmüştür.

Muharrem İnce bu kafayla bir de Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ı televizyon programına davet ediyor, “CHP Genel Başkan adayı olduğunda, Kemal Kılıçdaroğlu seni adam yerine koyup karşına çıktı mı?” demezler mi adama!

CHP’de adam olmayanı Cumhurbaşkanı adayı yaparlar!

Önceki ve Sonraki Yazılar